نیازهای زیرساختی استارت آپ ها تأمین می شود

به گزارش فیس راز، به گزارش خبرنگاران، محمدرضا بیدخام در جمع خبرنگاران در حاشیه نمایشگاه تلکام با اشاره به برگزاری چهار روزه این نمایشگاه و دستاوردهای آن گفت: امسال نمایشگاه تلکام با شعار مخابرات، تحول دیجیتال و توسعه پایدار پس از گذشت حدود سه سال وقفه، برگزار گشت و گروه شرکت های مخابرات ایران و سایر شرکت های فعال در این حوزه که در مجموع بیش از صد شرکت می شوند، در این نمایشگاه حضور یافتند.

نیازهای زیرساختی استارت آپ ها تأمین می شود

وی با اشاره به اینکه 30 شرکت استارت آپی نیز در این نمایشگاه با همکاری معاونت علمی حضور داشتند، شرح داد: به رغم تعداد کم شرکت های حاضر در این نمایشگاه شاهد بهره وری های بالایی در این رویداد بودیم.

مدیر روابط عمومی شرکت مخابرات ایران با بیان اینکه شرکت مخابرات ایران امسال متولی برگزاری نمایشگاه تلکام بود، گفت: ما پیشنهاد دادیم سندیکای صنعت مخابرات نیز در این نمایشگاه شرکت کند. اما متأسفانه این سندیکا حضور نداشت اما شرکت های تابعه آن که حدود 35 شرکت می شدند در تلکام حضور یافته و فعال بودند.

بیدخام افزود: آمادگی داریم در سنوات آینده از حضور شرکت های بیشتری در نمایشگاه استقبال کنیم. چرا که معتقدیم فضا برای تمامی فعالان عرصه فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور در تلکام باز است.

سخنگوی شرکت مخابرات ایران افزود: در این حال توقع داشتیم حاکمیت از این نمایشگاه استقبال کند اما متأسفانه وزارت ارتباطات امسال در این نمایشگاه حضور نداشت و جای تأسف است که وزارت ارتباطات به عنوان پدر خانواده حوزه ICT در این نمایشگاه شرکت نکرد و البته دلیل خاصی نیز برای این عدم استقبال اعلام نشد.

بیدخام با اشاره به اینکه در این چهار روز گروه شرکت های مخابرات ایران در حوزه مشتریان تجاری خانگی و سازمانی، محصولات ویژه ای ارائه دادند، شرح داد: در حوزه اتصال فیبر نوری به اماکن، شو روم (پنل) و ورکشاپ های آموزشی برای کاربران برگزار گشت. در این حال مخابرات از اپلیکیشن مخابرات من رونمایی کرد تا از این پس ارائه خدمات مخابرات از طریق اپلیکیشن برای مشترکان فراهم شود.

وی با اشاره به هماهنگی با معاونت علمی ریاست جمهوری برای حضور استارت آپ های فعال این حوزه در نمایشگاه گفت: برنامه این است که نیازهای زیرساختی این استارت آپ ها را تأمین کند. این کسب و کارهای نوپا، ایده های نو و نویی را در نمایشگاه ارائه کردند و آمادگی داریم در صورت نیاز زیرساخت های مخابراتی آنها را تأمین کنیم.

بیدخام از امضای دو تفاهم نامه در حمایت از تولید داخل از طریق شرکت مخابرات خبر داد و گفت: از آنجایی که مخابرات مصرف کننده مودم های داخلی برای سرویس های اینترنت ADSL, VDSL,FTTH است در این راستا، تفاهم نامه ای منعقد کرد. در همین حال با مجموعه کابل مخابراتی شهید قندی نیز در راستای تأمین زیرساخت های فیبر و کابل برای نیازهای 5 سال آینده تفاهم نامه همکاری منعقد شد.

به گزارش خبرنگاران، بیست و دومین نمایشگاه بین المللی مخابرات و راه حل های فناورانه (ایران تلکام 1400) از دوم تا پنجم ماه جاری در محل دائمی نمایشگاه های تهران دایر است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 24 بهمن 1400 بروزرسانی: 24 بهمن 1400 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 2053

به "نیازهای زیرساختی استارت آپ ها تأمین می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیازهای زیرساختی استارت آپ ها تأمین می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید