هدف نویسنده خلق ابزاری اتوماتیک برای تولید پول است، بدون صرف وقت!

به گزارش فیس راز، به گزارش خبرنگاران کتاب هفته کاری چهار ساعته نوشته تیموتی فریس در چاپ اول (1399) توسط نشر نون منتشر شده است. به همین مناسبت گفت وگویی انجام داده ایم با سارا حبیبی تبار مترجم این کتاب که در ادامه می خوانید.

هدف نویسنده خلق ابزاری اتوماتیک برای تولید پول است، بدون صرف وقت!

درباره نویسنده توضیح دهید، آیا از این نویسنده تا به حال اثری در ایران منتشر شده است؟

تیموتی فریس معروف به تیم فریس، نویسنده آمریکایی 43 ساله است. او نویسنده برجسته ای در زمینه بازاریابی و فروش است، که به 6 زبان زنده جهان صحبت می کند. اداره شرکتی چند ملیتی با کارمندانی از سراسر جهان را برعهده دارد. فریس از سال 2003 تا به حال مدرس مدعو دانشگاه پرینستون است. او کارآفرینی را به عنوان ابزاری برای شیوه زندگی ایده آل و تغییر جهان آموزش می دهد. البته او چندین کتاب نوشته که همگی از کتاب های مشهور و پر فروش جهان بوده اند، اما هیچ کدام تا به حال به فارسی ترجمه نشدند به غیر از این کتاب حاضر که برای اولین بار به فارسی ترجمه شد.

این کتاب درباره چه چیزی است؟ چه تفاوتی با آثار مشابهی که منتشر شده است دارد؟

کتاب هفته کاری 4 ساعته کتابی است در حوزه خودیاری و توسعه فردی. فریس در این کتاب نکات جالب توجهی در زمینه مدیریت منابع، برای به دست آوردن بالاترین میزان بازگشت سرمایه ارائه می کند. توصیه او این است که باید دست از مسابقه برداشت. وسواس درباره کار را متوقف کرد و عضوی از ثروتمندان نوین شد. افرادی که آموخته اند در زمان تسلط یابند و خود را از ایده هشت ساعت کار در روز برهانند.

در مبحثی از این کتاب عنوان دلیل نیاز شما به این کتاب آورده شده است. آن دلیل یا دلایل چیست؟

بله او معتقد است که راه های سنتی کسب ثروت دیگر قدیمی شده اند. باید به ثروتمندان نوین پیوست. آنها که برنامه ریزی برای آینده را رها می کنند و با استفاده از دارایی شان؛ یعنی زمان و پویایی، شیوه ای از زندگی تجملاتی در زمان حال را رقم می زنند که در واقع هنر و دانشی است که از آن به عنوان طراحی سبک زندگی در این کتاب نام برده شده است. در واقع فریس نظرش این است که؛ لازم نیست زندگی را زیاد سخت بگیریم. در واقع شما به این کتاب نیاز دارید برای اینکه این کتاب، تمام ابزارهای مورد نیاز را در اختیارتان قرار می دهد تا رویاهایتان را همین جا و اکنون به واقعیت تبدیل کنید. نه این که آن ها را برای دوره بازنشستگی نامعلومی به تعویق بیاندازید.

چه قشری از افراد جامعه، مخاطب اصلی این کتاب هستند؟

این کتاب می تواند برای همه مفید باشد. از خانواده ها گرفته تا دانشجویان و حتی مدیران ارشد، جهان گردان حرفه ای و در مجموع همه کسانی که دوست دارند و آرزو دارند سبک جدیدی از زندگی را امتحان کنند و به دستاوردهای جدیدی برسند.

به نظر می رسد این کتاب، فارغ از اینکه قوانینی برای کسب و کار ارائه می دهد؛ ابعاد روانشناسانه ای هم دارد...

بله این کتاب درباره یافتن ندای درون سخن می گوید. نویسنده در جایی می گوید هدف ما ساده است خلق ابزاری اتوماتیک برای تولید پول، بدون صرف وقت. فقط همین! من این ابزار را هرگاه که بتوانم از اصطلاح مبهم کسب و کار جدا کنم ندای درون می نامم. هدف ما محدودتر است. از این روی باید برچسبی دقیق تر داشته باشد. بنابراین اولویت برای ما جریان پول و زمان است! با این دو تمام موارد دیگر امکان پذیر است و بدون آنها هیچ چیزی ممکن نیست. اگر در مورد زندگی گیج شده اید تنها نیستید. حدود 7میلیارد نفر دیگر هم مثل شما هستند زمانی که دریابید زندگی نه مسئله ای است برای حل کردن و نه یک بازی برای بردن آنوقت متوجه می شوید که مسئله ای هم وجود ندارد. اگر خیلی مصمم هستید که تکه های ناموجود پازل را کنار هم بچینید، تمام لذت حقیقی را از دست می دهید. وقتی می فهمید این خود ما هستیم که تمام قوانین و محدویت ها را می سازیم. سنگینی تعقیب موفقیت با روشنایی موهبت گونه ای جایگزین می شود.بنابراین جسورانه عمل کنید و نگران فکر مردم نباشید. به هر حال آنها زیاد هم فکر نمی کنند.

کتاب هفته کاری چهار ساعته با شمارگان 1500 نسخه،387صفحه و قیمت 69000 تومان از سوی نشرنون منتشر شده است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 15 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 15 اردیبهشت 1400 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 1687

به "هدف نویسنده خلق ابزاری اتوماتیک برای تولید پول است، بدون صرف وقت!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هدف نویسنده خلق ابزاری اتوماتیک برای تولید پول است، بدون صرف وقت!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید