پاداش صرفه جویی در مصرف گاز

به گزارش فیس راز، سرپرست مدیریت هماهنگی امور گازرسانی شرکت ملی گاز ایران گفت: مشترکان گاز خانگی در صورت کاهش مصرف، پاداش صرفه جویی دریافت می نمایند.

پاداش صرفه جویی در مصرف گاز

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، سیدجلال نورموسوی، سرپرست مدیریت هماهنگی امور گازرسانی شرکت ملی گاز ایران گفت: مشترکان گاز خانگی که در بازه زمانی 16 آبان تا 15 اسفند (دوره سرد سال) نسبت به دوره مشابه پارسال، یک درصد کاهش مصرف داشته باشند، مشمول تخفیف یا همان پاداش صرفه جویی معادل 3 واحد درصد در گازب های صورتحساب همان دوره خواهند شد.

وی اضافه کرد: در حوزه ابزار تشویقی مشترکان خانگی، براساس آیین نامه ابلاغی دولت به شرکت ملی گاز ایران، مشترکان خانگی که مصرف آن ها متعارف بوده و در پلکان اول تا سوم مصرف قرار گیرند، مشمول افزایش گازب ها نسبت به سال پیش نمی شوند و هزینه گاز مشترکان مطابق سال های پیش محاسبه می گردد.

وی ادامه داد: تشویق بعدی این است که مشترکان خانگی که مصرف گاز آن ها در بازه زمانی 16 آبان تا 15 اسفند هر سال نسبت به دوره مشابه سال پیش کمتر گردد، به ازای هر یک درصد کاهش، مشمول تخفیف یا همان پاداش صرفه جویی معادل 3 واحد درصد در گازب های صورتحساب همان دوره خواهند شد که این تخفیف تا سقف 45 درصد امکان پذیر است.

نورموسوی با بیان اینکه 29 میلیون واحد خانگی داریم، توضیح داد: این تشویق ها در حالی است که برای مشترکان پرمصرف نیز ابزار بازدارندگی در نظر گرفته شده که بر این اساس، مشترکان پرمصرفی که از پله چهارم تا پله دوازدهم قرار گرفته و مصرف نامتعارف داشته باشند، مشمول افزایش تعرفه خواهند شد که این افزایش تعرفه برای مشترکان بدمصرف که در پلکان های بالای جدول قرار می گیرند، بیشتر از دیگران خواهد بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 8 خرداد 1401 بروزرسانی: 8 خرداد 1401 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 2144

به "پاداش صرفه جویی در مصرف گاز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاداش صرفه جویی در مصرف گاز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید