پیدا شدن نمک طعام در اروپا

به گزارش فیس راز، دانشمندان به نشانه هایی از وجود احتمالی نمک طعام در اروپا، یکی از قمرهای مشهور مشتری دست پیدا نموده اند؛ اگر این کشف تأیید گردد.

پیدا شدن نمک طعام در اروپا

برای لذت بردن از تور اروپا با بهترین ها مشورت کنید و مناسبترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

می تواند به معنای شباهت این قمر با سیاره ما باشد. دانشمندان با استفاده از طیف نگار تلکسوپ هابل اروپا را با طیف مادون قرمز آنالیز نموده اند.

به گزارش سی ان ان، دانشمندان باور دارند که نمک ها از فعل وانفعالات سطح با بخش زیر اقیانوس ایجاد شده اند. پیش از این تصور می شد که اقیانوس اروپا شامل نمک های سولفات منیزیم است و در آن خبری از سدیم کلراید نیست. گفته شده درصورتی که اروپا واقعا شامل نمک طعام باشد، احتمالا مشابه با زمین شامل شکاف های گرمایی خواهد بود.

شکاف های گرمایی، چاه هایی روی سطح زمین هستند که دمای آب های اطراف خود را افزایش داده و روی کره خاکی ما معمولا ارگانیسم های متنوعی را به خود جذب می نمایند. در این صورت مشابه با زمین کلراید مورد احتیاج برای این ترکیب از همین چاه های زیر اقیانوس اروپا سرچشمه می گیرد. تمامی اینها به این معنی است که شاید قمر مشتری شرایط مساعدی برای تشکیل حیات داشته باشد.

به نظر می رسد باید منتظر ارسال کاوشگر کلیپر ناسا در سال 2023 به اروپا باشیم تا شرایط زیستی این قمر دقیق تر آنالیز گردد و در خصوص وجود حیات احتمالی اطلاعات بیشتری کسب کنیم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 12 مرداد 1398 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 261

به "پیدا شدن نمک طعام در اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیدا شدن نمک طعام در اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید