پیش بینی بازار مسکن در آخرین ماه سال

به گزارش فیس راز، به گزارش خبرنگاران، بازار مسکن معمولا طی سال های گذشته در دو ماه پایانی سال با یک تحرک در معاملات و البته رشد قیمتی روبرو شده است؛ به همین بهانه بازار مسکن در آخرین ماه سال نیز مورد آنالیز قرار گرفته است.

پیش بینی بازار مسکن در آخرین ماه سال

جهت دریافت خدمات پتینه کاری چیست با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

تحقیقات میدانی از پیش بینی بازار مسکن در آخرین ماه سال که از سوی بعضی واسطه های ملکی انجام شده است، نشان می دهد این بازار شاید در اسفند 99 متفاوت از اسفند سال های گذشته باشد.

به گفته بعضی واسطه های ملکی فعال در مناطق مصرفی پایتخت، بازار طی حدود یک ماه گذشته با یک رونق نسبی روبرو شده، اما این تحرک نسبت به ماه های پایانی سال های گذشته بسیار کمتر است.

یکی از موضوعاتی که واسطه های ملکی به عنوان دلیل مهم شرایط متفاوت بازار مسکن در دو ماه پایانی سال 99 نسبت به ماه های پایانی سال های گذشته به آن اشاره می نمایند، این است که جهش و شوک قیمتی مسکن در امسال این معادله را بر هم زده و ثبات و افت قیمت مسکن که از آبان ماه امسال شروع شده است، به نظر می رسد همچنان ادامه دارد.

آنالیز های میدانی از بازار مسکن حاکی از آن است که همزمان باپشت سر گذاشتن دوران جهشی قیمت در این بازار و ورود به دوره پساجهشی، دو ماه پایانی امسال نیز تحت تاثیر ثبات نسبی ایجاد شده در بازار مسکن ناشی از ریسک های مالی غیرمالی قرار گیرد.

به اعتقاد بسیاری از کارشناسان و صاحب نظران، بازار مسکن که طی سال های اخیر در مقاطع مختلف شوک قیمتی را تجربه نموده، حالا وارد یک دوره ثبات قیمتی شده است که ماه پایانی سال هم احتمالا این شرایط در بازار غالب باشد.

منبع: دنیای اقتصاد

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 15 فروردین 1400 بروزرسانی: 15 فروردین 1400 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 1631

به "پیش بینی بازار مسکن در آخرین ماه سال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی بازار مسکن در آخرین ماه سال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید