تورهای چین: چین توضیحات آمریکا را درباره علت حادثه برای زیردریایی اتمی رد کرد

به گزارش فیس راز، سخنگوی وزارت خارجه چین توضیحات آمریکا درباره حادثه ای که ماه گذشته در دریای چین جنوبی برای زیردریایی اتمی آمریکایی رخ داد رد کرد.

تورهای چین: چین توضیحات آمریکا را درباره علت حادثه برای زیردریایی اتمی رد کرد

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، چین خواهان مسئولیت پذیری آمریکا در مورد بروز حادثه برای زیردریایی اتمی آمریکا در دریایی چین جنوبی شد.

بعد از چند هفته پنهان کاری دولت آمریکا و خودداری از ارائه شرح درباره حادثه ای که برای این زیردریایی اتمی آمریکا رخ داد رسانه های آمریکا روز گذشته (دوشنبه) به نقل از بعضی منابع مطلع مدعی شده اند این زیردریایی به یک کوه دریایی برخورد نموده است.

با وجود این، نیروی دریایی آمریکا هیچ شرحی درباره نحوه برخورد این زیردریایی با مانع مورد نظر یا خسارات واردشده ارائه ننموده است.

وزارت دفاع چین پیش از این از آمریکا بابت پنهان کاری درباره جزئیات این حادثه انتقاد نموده و از واشنگتن خواسته شفاف عمل کند.

وانگ ونبین، سخنگوی وزارت خارجه چین در نشست خبری امروز (سه شنبه) بار دیگر از آمریکا خواست درباره جزئیات کامل این حادثه شرح دهد.

سخنگوی وزارت خارجه چین در این نشست خبری گفت: ما بار دیگر از آمریکا می خواهیم شرحاتی دقیق درباره این حادثه ارائه کند.

وانگ توضیح داد آمریکا تا به حال از ارائه شرحات شفاف درباره اینکه زیردریایی مذکور در دریای چین جنوبی مشغول انجام چه کاری بوده خودداری نموده است. وی بعلاوه گفت آمریکا درباره محل دقیق بروز حادثه و اینکه آیا حادثه مزبور باعث نشت هسته ای شده است یا خیر شرحی ارائه ننموده است.

رسانه های غربی ماه گذشته از برخورد یک فروند زیردریایی نظامی آمریکا با شئ نامعلومی در دریای جنوبی چین خبر دادند.

ناوگان اقیانوس آرام ارتش آمریکا در بیانیه ای بیان کرد که یکی از زیردریایی های سریع و اتمی این کشور هنگام حرکت در آب های بین المللی در منطقه اقیانوس هند-آرام، به یک شیء نامعلوم برخورد نموده است.

ارتش آمریکا با بیان اینکه این حادثه منجر به زخمی شدن 11 ملوان شد، شرح داد زیردریایی یو.اس.اس کنتیکت در شرایط پایداری باقی ماند و مولد اتمی آن آسیب ندیده است.

در این بیانیه مکان رخ دادن این حادثه اعلام نشده بود اما مؤسسه دریایی آمریکا گفته بود این اتفاق در دریای چین جنوبی اتفاق افتاده است.

سخنگوی وزارت دفاع چین در واکنش به این حادثه تصریح نموده بود چنین اقداماتی از سوی آمریکا باعث تهدید امنیت منطقه و ایمنی دریانوردی شده و به تنش های منطقه ای دامن زده اند.

تان کفی از آمریکا خواست گشت زنی های تجسسی در نزدیکی مرزهای چین را متوقف نموده و در اسرع وقت درباره حادثه مذکور شرح دهد.

پکن، تایوان را بخشی از سرزمین چین می داند و تحرکات آمریکا و فروش سلاح به تایوان را نقض حاکمیت خود و مغایر با سیاست چین واحد ارزیابی می نماید.

با این حال آمریکا با اعزام ناو به تنگه تایوان و یاری نظامی به تایوان عملا در راستا حمایت از این جزیره است و پکن بارها به این مسئله اعتراض نموده است.

این در حالی است که کشورهای عضو سازمان ملل متحد از جمله خود آمریکا، تایوان را به عنوان کشور مستقل به رسمیت نمی شناسند.

این زیردریایی آمریکایی در حالی دچار سانحه شد که اندکی قبل تر آمریکا و انگلیس قراردادی برای همکاری در زمینه انتقال فناوری ساخت زیردریایی با قابلیت پرتاب بمب اتمی را با استرالیا اعلام نموده اند.

از یک سو فسخ قرارداد مشابهی میان استرالیا و فرانسه، اعتراض پاریس علیه هرسه کشور را در پی داشته و از یک سو پکن درخصوص تأثیر منفی این قرارداد بر امنیت و ثبات حوزه اقیانوس هند-آرام هشدار داده است.

از زمان وقوع جنگ تجاری میان آمریکا و چین در دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ، تنش ها میان پکن و واشنگتن و متحدانش بالا گرفته است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 7 آذر 1400 بروزرسانی: 7 آذر 1400 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 1971

به "تورهای چین: چین توضیحات آمریکا را درباره علت حادثه برای زیردریایی اتمی رد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تورهای چین: چین توضیحات آمریکا را درباره علت حادثه برای زیردریایی اتمی رد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید