کسانی که بیمه بیکاری نگرفتند بخوانند

به گزارش فیس راز، رئیس اداره حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه گفت: افرادی که تا به امروز مبلغ بیمه بیکاری برای آن ها واریز نشده، احتیاج به مراجعه حضوری ندارند.

کسانی که بیمه بیکاری نگرفتند بخوانند

به گزارش، حسن مرادی با اشاره به پرداخت مرحله اول بیمه بیکاری مربوط به افرادی که شغل خود را به دلیل شیوع بیماری کرونا از دست دادند، اضافه نمود: تعداد افراد مشمول بیمه بیکاری اسفند سال گذشته در استان کرمانشاه که در سامانه مربوطه ثبت نام کردند، 316 نفر بوده است.

وی ادامه داد: اگر بیمه بیکاری برای تعدادی از این افراد واریز نشده دلیل آن نادرست بودن شماره حساب و یا شماره شبا است که قطعا برای آن ها پیامک ارسال شده تا نسبت به اصلاح شماره حساب یا شماره شبای خود اقدام نمایند.

رئیس اداره حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه با بیان اینکه این افراد هیچ نیازی به مراجعه حضوری به اداره کار ندارند، یادآور شد: تنها کاری که باید انجام دهند اصلاح اطلاعات بانکی در سامانه مربوط به بیمه بیکاری است.

وی تاکید نمود: بعضی افراد ثبت نام شده نیز مشمول دریافت بیمه بیکاری نبودند که البته هیچ پیامکی هم مبنی بر مشمول بودن دریافت نکردند و واریز بیمه بیکاری برای آن ها صورت نمی گیرد.

مرادی با اشاره به اینکه وزارت کار هیچ نقشی در معین رقم پرداختی بابت بیمه بیکاری اسفند گذشته نداشته، اظهار داشت: مراجعات زیادی به دلیل پایین بودن مبلغ واریزی داشتیم که از افراد تقاضا داریم به این دلیل نیز به ما مراجعه ننمایند، زیرا هیچ دخل و تصرفی در معین آن نداریم.

مرادی درباره پرداخت بیمه بیکاری برای فروردین ماه نیز یادآور شد: بر اساس آنچه اعلام شده مبلغ بیمه بیکاری فروردین طی چند هفته آینده و بیمه بیکاری اردیبهشت نیز پس از آن پرداخت خواهد شد و معیار محاسبه رقم آن بر اساس پایه حقوق سال 1399 خواهد بود.

وی تعداد افرادی که برای دریافت بیمه بیکاری فروردین در استان مشمول هستند را 6502 و تعدا واجدین شرایط اردیبهشت ماه را نیز 1019 نفر اظهار داشت و گفت: در مجموع مشمولین بیمه بیکاری برای سه ماه اسفند، فروردین و اردیبهشت در استان به 7837 نفر رسیده است.

رئیس اداره حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه ثبت نام بیمه بیکاری متوقف نیست و سامانه باز است، گفت: افرادی که با آغاز کسب و کار به شغل خود برگشته اند باید در سامانه اعلام نمایند و افرادی هم که همچنان بیکار هستند باید مدارک مربوط به بیکاری خود را در سامانه بارگذاری نمایند که درباره شرایط بیمه بیکاری آن ها برای ماه های خرداد به بعد تصمیم گیری گردد.

مرادی اظهار کرد: این نکته را نباید فراموش کرد که همه مشمولین بیمه بیکاری مربوط به بیماری کرونا نیستند، بلکه در روال عادی نیز همواره تعدادی متقاضی بیمه بیکاری داریم.

منبع: ایسنا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 25 مرداد 1399 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 1164

به "کسانی که بیمه بیکاری نگرفتند بخوانند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کسانی که بیمه بیکاری نگرفتند بخوانند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید