آخرین آمار جهانی کرونا؛ شمار مبتلایان از 8میلیون و330هزار گذشت

به گزارش فیس راز، با ادامه همه گیری ویروس کرونا کشورهای متعددی شاهد افزایش مبتلایان و جان باختگان بوده اند.

آخرین آمار جهانی کرونا؛ شمار مبتلایان از 8میلیون و330هزار گذشت

به گزارش خبرنگاران، تا لحظه ثبت این گزارش شمار مبتلایان دنیا از 8.330.421 تن و فوت شدگان از 448.108 تن عبور کرده است.

آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا را در تصاویر زیر تا لحظه نگارش این گزارش مشاهده می کنید، این آمار دقیقه ای به روز می شود.

تصاویر و منابع از سایت ورد اُ میترز که آمار لحظه ای مبتلایان و کشته شدگان را به تفکیک به روز رسانی می کند.

ایالات متحده آمریکا

کشور ایالات متحده آمریکا همچنان در صدر جدول دنیا واقع شده است. طبق گزارش وبسایت البیان، شمار قربانیان ویروس کرونا در آمریکا از تعداد سربازان این کشور که در جنگ دنیای اول کشته شدند پیشی گرفت. به همین دلیل دانشگاه جانز هاپکینز اعلام کرد که در یک روز اخیر بیشتر از 700 نفر به خاطر ویروس کرونا جان خود را در آمریکا از دست دادند تا شمار قربانیان ویروس به 116 هزار و 850 نفر افزایش پیدا کند که این تعداد بیشتر از تعداد سربازان آمریکایی است که در جنگ دنیای اول کشته شدند. تعداد قربانیان ویروس کرونا در آمریکا در ماه آوریل گذشته از تعداد سربازان کشته شده در جنگ ویتنام بیشتر شد و اکنون هم که از تعداد کشته های جنگ دنیای اول پیشی گرفت.

این کشور تا کنون بیش از 2,220,485 مورد ابتلا به ویروس کرونا را ثبت کرده و در شبانه روز گذشته نیز12,085 مورد جدید ابتلا به این ویروس گزارش شده است. با فوت 332 تن دیگر در 24 ساعت گذشته شمار کلی جان باختگان این کشور هم به 119,464 تن رسیده است.

برزیل

برزیل که رتبه دوم دنیا واقع شده است استفاده از داروی هیدروکسی کلروکین را برای بیماران کرونایی توصیه می کند. به همین دلیل سی ان ان اعلام کرد دولت برزیل استفاده از داروی ضد مالاریای هیدروکسی کلروکین را گسترش داد، تا جایی که استفاده از این دارو شامل بچه ها و زنان باردار هم می شود و این در حالی است که اداره غذا و داروی آمریکا توصیه خود را برای استفاده از این دارو، حتی در موارد اضطراریِ ابتلا به کرونا، پس گرفته است. گفتنی است که در روز سه شنبه، برزیل رکورد شمار مبتلایانِ جدید کرونا را طی 24 ساعت شکست، زیرا نزدیک به 35 هزار نفر ، به بیماری کووید-19 مبتلا شدند و بیش از 1200 نفر جان باختند و بدین ترتیب، شمار جان باختگانِ ویروس کرونا در این کشور از مرز 45 هزار تن نیز گذشت.

این کشور تا کنون بیش از 934,769 مورد ابتلا به ویروس کرونا را ثبت کرده و در شبانه روز گذشته نیز 5,935 مورد جدید ابتلا به این ویروس گزارش شده است. با فوت 129 تن دیگر در 24 ساعت گذشته شمار کلی جان باختگان این کشور هم به45,585 تن رسیده است.

روسیه

به گزارش خبرگزاری تاس، ستاد عملیاتی پیشگیری و کنترل ویروس کرونا در روسیه امروز، چهارشنبه گزارش داد که تعداد موارد شناسایی شده جدید آلودگی ویروس کرونا طی یک روز گذشته در این کشور 7 هزار و 843 نفر است که کمترین میزان از تاریخ 30 آوریل (11 اردیبهشت ماه) تا به امروز می باشد.بر اساس این اطلاعات ، از اول ماه مه (12 اردیبهشت) این نخستین بار است که تعداد موارد کشف عفونت های جدید زیر 8 هزار نفر بوده است. رشد روزانه ابتلا به بیماری کرونا 1.4 درصد در مقابل 1.5 درصد در روز قبل ثبت شده و در مجموع، تا به امروز در روسیه 553 هزار و 301 نفر به عفونت ویروس کرونا آلوده شده اند.

این ستاد یادآور شد، بیشترین موارد جدید آلودگی بجز شهر مسکو، 680 مورد جدید در منطقه مسکو، 238 مورد در منطقه نیژنی نوگوراد، 228 در سن پترزبورگ و 227 مورد در منطقه سه وردلوفسک مشاهده شده است.تعداد موارد فعال بیماری در سراسر روسیه به 241 هزار و 481 نفر کاهش یافته و در میان موارد جدید آلودگی ، 2949 نفر (32 درصد) علائم بالینی این بیماری را نداشتند.در عین حال تعداد مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا طی یک روز گذشته در سراسر روسیه، 194 نفر بود و درمجموع 7 هزار و 478 نفر تا به امروز در اثر این عفونت جان خود را از دست دادند. میزان مرگ ناشی از کرونا 1.35 درصد از کل موارد ابتلا به این بیماری ثبت شده است.

هند

کشور چهارم دنیا هند است که در میان افزایش چشمگیر موارد ابتلا به کرونا، کارشناسان اخطار دادند که این کشور در حال تبدیل شدن به کانون جدید ویروس کرونا در دنیا است. دکتر آشیش کی جها رییس موسسه بهداشت دنیای دانشگاه هاروارد گفت: اکنون زمان آن رسیده است که هند با جدیت به دنبال کنترل ویروس کرونا باشد. کاهش دادن تست های روزانه در واقع قبول شکست در مقابل این ویروس است. ممکن است روزانه بین 30 تا 50 هزار نفر در هند به کرونا مبتلا شوند اما هم اکنون تعداد کمی از این موارد شناسایی می شوند.

وی اضافه نمود: هند در جهت تبدیل شدن به کانون جدید کرونا در دنیا است و این امر نگران کننده است. ما هنوز در مراحل اولیه این بیماری همه گیر قرار داریم و هنوز ماه های زیادی تا پیدا شدن یک واکسن برای درمان آن وجود دارد. هند که یکی از طولانی ترین و پرهزینه ترینه قرنطینه های سراسری دنیا را وضع کرده بود، اکنون محدودیت ها را کاهش داده و بیشتر مراکز شلوغ مذهبی و تجاری را بازگشایی کرده است. یک گروه از دانشمندان دانشگاه میشیگان آمریکا پیش بینی کردند که آمار کرونا در هند تا تاریخ 15 جولای (26 تیر) به بیش از 800 هزار مورد خواهد رسید و هند را یک پله پایین تر از برزیل به عنوان سومین کشور در دنیا با آمار بالای ابتلا این بیماری قرار خواهد داد.

این کشور تا کنون بیش از 363,209 مورد ابتلا به ویروس کرونا را ثبت کرده و در شبانه روز گذشته نیز9,048 مورد جدید ابتلا به این ویروس گزارش شده است. با فوت144 تن دیگر در 24 ساعت گذشته شمار کلی جان باختگان این کشور هم به 12,065 تن رسیده است.

مکزیک

به گزارش خبرگزاری رویترز از مکزیکو سیتی، وزارت بهداشت مکزیک روز سه شنبه از 4,599 مورد جدید آلودگی به ویروس کرونا در این کشور خبر داد. به این ترتیب، شمار موارد آلودگی به ویروس کرونا در مکزیک به 154,863 مورد رسید.مقامات بخش بهداشت مکزیک همچنین روز سه شنبه از 730 مورد جدید مرگ بر اثر ویروس کرونا در این کشور خبر دادند. به این ترتیب، شمار موارد مرگ بر اثر ویروس کرونا در مکزیک به 18,310 مورد رسید.با این حال، مقامات بخش بهداشت مکزیک اعلام کرده اند که تعداد واقعی موارد آلودگی به ویروس کرونا در این کشور بسیار بالاتر از ارقام رسمی است.

پاکستان

آمارها در پاکستان نیز به شکل قابل توجهی رو به افزایش است. وزیر بهداشت پاکستان با ادعای اطمینان بخش بودن استفاده از داروی دگزامتازون برای درمان آن دسته از بیماران مبتلا به کرونا که در شرایط بحرانی قرار دارند، گفت که متخصصان این کشور، پژوهش بیشتری را روی این دارو آغاز کرده اند. به گزارش رادیو پاکستان به همین دلیل ظفر میرزا وزیر بهداشت و دستیار ویژه نخست وزیر این کشور روز چهارشنبه در نشست خبری اعلام کرد: در شرایط کنونی دگزامتازون تنها برای بیماران کرونایی در شرایط وخیم یا بستری در آی سی یو تجویز می شود.

این کشور تا کنون بیش از 154,760 مورد ابتلا به ویروس کرونا را ثبت کرده و در شبانه روز گذشته نیز 5,839 مورد جدید ابتلا به این ویروس گزارش شده است. با فوت 136 تن دیگر در 24 ساعت گذشته شمار کلی جان باختگان این کشور هم به 2,975 تن رسیده است.

عربستان سعودی

به گزارش روزنامه سعودی عکاظ، وزارت بهداشت عربستان نیز امروز چهارشنبه به موارد جدید ابتلا به کرونا در این کشور اشاره کرد. بر همین اساس طی 24 ساعت گذشته 4 هزار و 919 نفر دیگر به کرونا مبتلا شده اند که با احتساب موارد جدید، شمار مبتلایان به کرونا در عربستان به 141 هزار و 234 نفر رسید.همچنین با مرگ 39 کرونایی دیگر در عربستان شمار فوتی های ناشی از این ویروس قاتل در این کشور به 1091 نفر افزایش یافت. وزارت بهداشت عربستان از وخامت حال 1859 کرونایی در این کشور و بهبودی 2 هزار و 122 نفر هم خبر داد.مقامات بهداشتی سعودی اعلام کردند که ریاض با 2 هزار و 371 نفر بیشترین مبتلایان طی ساعات گذشته را داشته است و به دنبال آن مکه مکرمه، جده و الهفوف بوده است.

بنگلادش

در روزهای اخیر آمارها در بنگلادش نیز رو به افزایش بوده است. این کشور تا کنون بیش از 98,489 مورد ابتلا به ویروس کرونا را ثبت کرده و در شبانه روز گذشته نیز 4,008 مورد جدید ابتلا به این ویروس گزارش شده است. با فوت 43 تن دیگر در 24 ساعت گذشته شمار کلی جان باختگان این کشور هم به 1,305 تن رسیده است.

ایران

در ایران سیما لاری سخنگوی وزارت بهداشت در تشریح آخرین آمار گفت: از دیروز تا امروز 28 خرداد 1399 و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و 612 بیمار جدید مبتلا به کووید19 در کشور شناسایی شد که 1071 مورد بستری شدند. مجموع بیماران کووید19 در کشور به 195 هزار و 51 نفر رسیده و متاسفانه در طول 24 ساعت گذشته، 120 بیمار کووید19 جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به 9 هزار و 185 نفر رسید. خوشبختانه تا کنون 154 هزار و 812 نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

به گفته وی، 2789 نفر از بیماران مبتلا به کووید19 در شرایط شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه تا به امروز یک میلیون و 319 هزار و 920 آزمایش تشخیص کووید19 در کشور اجرا شده است، استانهای خوزستان، آذربایجان شرقی، خراسان رضوی، کرمانشاه، هرمزگان و کردستان را در شرایط قرمز اعلام کرد.

از سوی دیگر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز گزارش آخرین شرایط بیماری کرونا در کشور با تمرکز بر شرایط استانهای قرمز را به رئیس جمهور ارائه کرد. رئیس جمهور نیز در پاسخ به گزارش وزیر بهداشت، از تلاش های مسوولان این وزارتخانه و تدبیر وزیر بهداشت برای استقرار معاونین خود در استان های قرمز از جمله کرمانشاه، خوزستان، کردستان و بوشهر جهت مدیریت این فضا با همکاری ستادهای استانی مقابله با کرونا، تقدیر کرد.

رئیس جمهور تاکید کرد که به فوریت با همکاری سایر کمیته های ستاد ملی مبارزه با کرونا از جمله کمیته امنیتی - اجتماعی، برنامه هایی برای کنترل این بیماری در استان های مذکور آماده شود تا چنانچه نیاز به ایجاد محدودیت ها و وضع برنامه هایی برای کنترل این بیماری در استانهای قرمز ضروری است، در جلسه روز شنبه ستاد بررسی و تصویب شود.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 24 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 1162

به "آخرین آمار جهانی کرونا؛ شمار مبتلایان از 8میلیون و330هزار گذشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین آمار جهانی کرونا؛ شمار مبتلایان از 8میلیون و330هزار گذشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید