آلمان تحریمهای برون مرزی آمریکا علیه نورد استریم 2 را محکوم کرد

به گزارش فیس راز، به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، دولت ایالات متحده به تازگی یک لایحه قانونی را تصویب کرد که راه را برای وضع تحریمهای جدید علیه پروژه نورد استریم 2 می گشاید.

آلمان تحریمهای برون مرزی آمریکا علیه نورد استریم 2 را محکوم کرد

آنگلا مرکل صدراعظم آلمان روز جمعه در واکنش به تصویب این لایحه، تهدیدهای واشنگتن برای وضع تحریمهای برون مرزی علیه پروژه نورد استریم 2 را به شدت رد کرد.

با این حال، صدراعظم آلمان اطمینان خاطر داد که اختلاف نظر میان آلمان و ایالات متحده آنطور که به نظر می رسد، عمیق نیست و قول داد که برای این اختلاف نظر، یک راه حل می یابد.

مرکل در ادامه افزود که پروژه نورد استریم 2 یک پروژه بحث انگیز است که اتحادیه اروپا فعالانه در خصوص آن بحث و گفتگو می کند. وی گفت که احداث این خط لوله و همچنین تحریمهای آمریکا علیه آن در دستور کار گفتگوها با دولت جدید آمریکا قرار گرفته است.

صدراعظم آلمان همچنین اطمینان داد که اتحادیه اروپا مدتهاست از نگرانیهای واشنگتن در خصوص احتمال وابستگی آلمان و سایر کشورهای اروپایی به گاز روسیه مطلع است.

گفتنی است، پروژه نورد استریم 2 که با هدف کارگذاری دو خط لوله به طول 745 مایل و فراهم سازی امکان انتقال 1.942 فوت مکعب گاز از روسیه به آلمان درحال اجراست، از آب های سرزمینی یا مناطق انحصاری اقتصادی کشورهای دانمارک، فنلاند، آلمان، روسیه و سوئد می گذرد.

ایالات متحده آمریکا یکی از مخالفان سرسخت این پروژه و همچنین وابستگی احتاقتصادی برلین به ذخایر طبیعی روسیه است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 2 فروردین 1400 بروزرسانی: 2 فروردین 1400 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 1608

به "آلمان تحریمهای برون مرزی آمریکا علیه نورد استریم 2 را محکوم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلمان تحریمهای برون مرزی آمریکا علیه نورد استریم 2 را محکوم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید