روسیه: تنها در صورت برطرف تحریم ها، با ناسا همکاری می کنیم

به گزارش فیس راز، رئیس سازمان فضایی فدرال روسیه (روسکاسموس) اظهار داشت که طرف روسی تنها در صورت لغو تحریم ها علیه شرکت های وابسته به این نهاد فضایی روس، آماده همکاری با ناسا است.

روسیه: تنها در صورت برطرف تحریم ها، با ناسا همکاری می کنیم

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

دیمیتری روگوزین رئیس سازمان فضایی فدرال روسیه در کاتال تلگرامی خود نوشت: ما مخالف همکاری نیستیم اما تنها راه آن برطرف لغو تحریمها علیه شرکتهای روسکاسموس است.

پیش از این ، بیل نلسون ، رئیس ناسا در مصاحبه با رسانه ها گفته بود که همکاری بین ایالات متحده و روسیه در فضا منحصر به فرد است و نباید متوقف گردد.

اما روگوزین گفت که روسکاسموس به دلیل تحریم های ایالات متحده در زمینه تأمین میکروالکترونیک ، نمی تواند چندین ماهواره را به مدار بفرستد.

در خاتمه سال گذشته ، ایالات متحده چندین شرکت خارجی از جمله شرکت روسکاسموس ، مرکز پیشرفت موشکی و فضایی و رئیس انستیتوی علمی شرکت دولتی روسیه را تحریم کرد.

پس از اعمال محدودیت ها ، مدیر کل روسکاسموس برای لغو این تحریم ها به دلیل یک هدف مشترک در فضا از دولت ایالات متحده درخواست نموده بود

هفته گذشته (4 ژوئن)، دیمیتری روگوزین رئیس روسکاموس با بیل نلسون رئیس ناسا ، مکالمات تلفنی انجام داد. موضوع اصلی گفت و گو ادامه همکاری روسیه و آمریکا در زمینه فضا ، در درجه اول در چارچوب برنامه ایستگاه فضایی بین المللی بود.

رئیس روسکاسموس تحریمهای اعمال شده توسط دولت آمریکا علیه شرکت های صنعت فضایی روسیه را برای رئیس ناسا شرح داد که این موضوع تعامل بین دو طرف را به میزان قابل توجهی پیچیده می نماید.

روسیه هفته گذشته پس از امضای لایحه خروج از پیمان آسمان های باز تهدید نموده بود که در صورت عدم لغو تحریم ها از سوی واشنگتن، مسکو از ایستگاه فضایی بین المللی نیز خارج می گردد.

رییس آژانس فضایی روسیه که مسکو در سال 2025 از ایستگاه فضایی بین المللی خارج می گردد مگر اینکه واشنگتن تحریم های بخش فضایی که مانع پرتاب ماهواره از جانب روسیه شده را لغو کند.

دیمیتری روگوزین رییس آژانس فضایی روسیه گفت که مسکو به علت تحریم های واشنگتن در پرتاب بعضی از ماهواره ها دچار مشکل است به این علت که نمی تواند بعضی از ریزتراشه های لازم در برنامه فضایی خود را وارد کند.

وی اعلام نمود که روسیه بیش از اندازه کافی راکت دارد اما هیچ چیزی برای پرتاب آنها ندارد.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 14 تیر 1400 بروزرسانی: 14 تیر 1400 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 1785

به "روسیه: تنها در صورت برطرف تحریم ها، با ناسا همکاری می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه: تنها در صورت برطرف تحریم ها، با ناسا همکاری می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید