آمریکا و ناتو مقصر اصلی تشدید تنش ها در دونباس هستند

به گزارش فیس راز، به گزارش خبرنگاران، نماینده روسیه در سازمان امنیت و همکاری اروپا (OSCE) اظهار داشت که آمریکا و ناتو مقصر اصلی تشدید تنش ها در منطقه دونباس (مرز روسیه و اوکراین) هستند.

آمریکا و ناتو مقصر اصلی تشدید تنش ها در دونباس هستند

بر اساس اعلام تاس، الکساندر لوکاشویچ (Alexander Lukashevic) کننده روسیه در سازمان امنیت و همکاری اروپا در این خصوص اظهار داشت: آمریکا و ناتو نمی خواهند از نفوذشان بر اوکراین در راستای کاهش تنش ها استفاده کنند.

وی در نشست آن لاین کشورهای عضو سازمان امنیت و همکاری اروپا در این باره افزود: در وزهای اخیر حدود 5 هواپیمای ترابری آمریکا در اوکراین فرودآمدند. آمریکا و ناتو با دمیدن به تنور تنش ها هیچ اقدامی در راستای درخواست از اوکراین در راستای اجرای قطعنامه 2202 شورای امنیت سازمان ملل به انجام نمی رسانند.

این مقام روسیه از رزمایش های ناتو در نزدیک مرز اوکراین و ارسال تجهیزات و تسلیحات به کی یف به شدت نگران است.

این در حالیست که در پی تشدید تنش ها در دریای سیاه و منطقه دونباس واقع در شرق اوکراین، دبیر شورای امنیت روسیه پیشتر با اشاره به تحرکات ناتو در منطقه گفت که کشورش مجبور به اتخاذ اقداماتی در راستای حصول اطمینان از حفظ امنیت مرزهایش است.

بر اساس این گزارش، نیکلای پاتروشف گفت: فعالیت های نظامی فزاینده ناتو در منطقه و مشخصاً آمریکا، در نزدیکی مرزهای روسیه در منطقه دریای سیاه، از سوی مسکو بسیار جدی تلقی خواهد شد. سوال اینجاست که آمریکا در دریای سیاه چه می کند؟ (واشنگتن) چه منافعی ملی در این منطقه دارد که به دنبال آن است؟ آنهم درحالی که بیشتر آمریکایی ها حتی هیچ ذهنیتی در مورد این دریا ندارند. تحت چنین شرایطی، روسیه مجبور است اقداماتی متناسب در راستای تضمین امنیت مرزهای خود اتخاذ کند؛ اما در عین حال آماده آغاز مذاکرات در راستای دستیابی به ثبات سیاسی در این شرایط هستیم. با اینحال، آمریکا، انگلیس و تعدادی از کشورهای دیگر، روسیه را به روانه کردن نیروهای نظامی خود به منطقه متهم می کنند و اساساً حق حاکمیت ملی ما برای تضمین امنیت کشورمان را زیر سوال می برند.

لازم به ذکر است، روسیه چهارشنبه هفته جاری از آغاز رزمایش دریایی خود در دریای سیاه خبر داد.

به گفته منابع خبری، ناوها و ناوچه های ناوگان دریای سیاه روسیه در رزمایش دریایی این کشور در دریای سیاه شرکت دارند.

کِشتی های جنگی مذکور شامل ناو آدمیرال ماکاروف (Admiral Makarov)، ناوچه های موشک انداز گرایوورون، ویشنی ولوچک، ساموم و ناوچه ضدمین ایوان گلوبتس (Ivan Golubets) هستند.

در مرحله نخست این رزمایش، ناوگروه روسی شرکت کننده در رزمایش از موانع مین دریایی دشمن فرضی عبور می کند و سپس به سوی مواضع دشمن با توپخانه و آتشبار شلیک خواهد کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 18 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 18 اردیبهشت 1400 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 1693

به "آمریکا و ناتو مقصر اصلی تشدید تنش ها در دونباس هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا و ناتو مقصر اصلی تشدید تنش ها در دونباس هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید