استفاده از شیوه های جایگزین برای کمبود نیروی انسانی آموزش و پرورش

به گزارش فیس راز، سرپرست اداره کل آموزش و پرورش بوشهر عنوان نمود: سال جاری برای جبران کمبود نیروی انسانی آموزش و پرورش از شیوه های جایگزین همچون ظرفیت بازنشستگان و خریدهای خدمات آموزشی استفاده خواهد شد.

استفاده از شیوه های جایگزین برای کمبود نیروی انسانی آموزش و پرورش

به گزارش خبرنگار فیس راز منطقه بوشهر، غلامحسین حسینی در سخنرانی پیش از خطبه نمازجمعه روز جاری در شهر بوشهر گفت: سال جاری با همکاری و همراهی مسئولان استان سال تحصیلی جدید را شروع خواهیم کرد. در یک کلام می توان گفت مردمی ترین نهادی که می توان از آن یاد کرد در کنار مساجد، مدارس هستند.

وی تاکید نمود: آنچه امروز در جامعه رخ می دهد محصول مدارس دیروز است و آنچه فردا قرار است در جامعه ما رخ دهد نگاه و مشی تربیتی است که امروز در مدارس ساری و جاری می کنیم.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر اظهار کرد: سال جاری جمعیت دانش آموزی نزدیک به 231 هزار دانش آموز را در 8 هزار و 287 کلاس درس استان بوشهر میزبانی خواهیم کرد و رشد جمعیت تقریبی 11 هزار دانش آموز را شاهد هستیم.

حسینی تاکید نمود: در حوزه نیروی انسانی کوشش نموده تایم هیچ کلاسی و هیچ دانش آموزی در هیچ نقطه ای از استان پهناور بوشهر بدون معلم نباشد. قطعا کمبودها و کاستی هایی وجود دارد اما امیدواریم که با همگامی و همراهی مردم و مسئولان بتوانیم نقیصه ها را پوشش دهیم.

وی اضافه نمود: وسایل سرمایشی قبل از شروع سال تحصیلی در سطح مدارس استان توزیع خواهد شد تا مهرماه نگرانی در این باره نداشته باشیم، همچنین کتب درسی نیز به طور کلی تامین شده است.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر تاکید نمود: ثبت نام دانش آموزان روال طبیعی خود را طی می نماید و بالغ بر 95 درصد فرآیند ثبت نام دانش آموزان اجرا شده است. در حوزه کمبود نیروی انسانی نیز از شیوه های جایگزین استفاده نموده ایم و از حضور و همراهی بازنشستگان به عنوان ذخایر و نخبگان و چهره های ماندگار در آموزش و پرورش استفاده ویژه خواهیم کرد. همچنین از ظرفیت و فرصت خریدهای خدمات آموزشی و سایر روش های جایگزین برای اینکه مهرماه هیچ کلاسی بدون معلم نباشد استفاده می کنیم.

غلامحسین حسینی اظهار داشت: سال جاری در کنار شرایط سخت، کمبودهای آموزشی و تنگناهایی که به سبب تحریم های ناجوانمردانه وجود دارد، خوشبختانه بخش عمده ای از پاداش بازنشستگان به حساب آنان واریز شده و همین برای حضور مجدد این عزیزان در کنار جامعه آموزش و پرورش ایجاد انگیزه نموده است.

وی یادآور شد: مدرسه، معلم، دانش آموز و اولیا ارکانی هستند که پیوستگی، اتصال و اتحاد آنها می تواند بوشهر را به دوران طلایی سعادت برگرداند؛ اما قطعا بدون حضور اولیا و مردم نخواهیم توانست بار مسئولیت آموزش و پرورش را به سرمنزل مقصود برسانیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 آبان 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 484

به "استفاده از شیوه های جایگزین برای کمبود نیروی انسانی آموزش و پرورش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده از شیوه های جایگزین برای کمبود نیروی انسانی آموزش و پرورش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید