بلاتکلیفی ادامه دار تیم ملی شنا، تمرینات منظم برگزار نمی گردد

به گزارش فیس راز، به گزارش خبرنگاران، تیم ملی شنا سوم اردیبهشت ماه راهی مالزی است تا در نخستین مسابقات کسب سهمیه المپیک 2020 شرکت کند. به همین دلیل ملی پوشان از 5 فروردین ماه تمرینات خود را زیر نظر خشایار حضرتی، مربی تیم ملی در استخر قهرمانی آزادی شروع کردند اما بعد از سرانجام تعطیلات خبری مبنی بر تعطیلی استخر قهرمانی آزادی در خبرگزاری ها منتشر شد تا جامعه شنا در شوک فرو رود.

بلاتکلیفی ادامه دار تیم ملی شنا، تمرینات منظم برگزار نمی گردد

* هنوز خبری از بازگشت شناگران به خانه نشده است

در حالی که حریفان با بهترین امکانات در حال آماده سازی برای کسب ورودی المپیک هستند شناگران ایرانی از تنها استخر استاندار کشور محروم شدند. طبق اعلام روابط عمومی مجموعه ورزشی آزادی، استخر قهرمانی در اختیار فدراسیون نجات غریق نهاده شد! در واقع استخر قهرمانی به فدراسیون همگانی تعلق گرفت و همین موضوع واکنش های بسیاری از سوی رسانه ها به همراه داشت تا اینکه وزارت ورزش به موضوع ورود کرد و با برگزاری جلسه ای ویژه با حضور محسن رضوانی، رئیس فدراسیون شنا، حسن کریمی، مدیر شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی، علی اکبر شعبانلو، مدیر مجموعه ورزشی آزادی و محمدرضا داورزنی، نماینده وزارت ورزش وزارت به شدت با تصمیم واگذاری استخر قهرمانی به نجات غریق مخالفت کرد و قرار بر این شد پس از جلسه دیگر در وزارت ورزش استخر آزادی به فدراسیون شنا تعلق گیرد و تعیین تکلیف استفاده سایر رشته ها از این استخر با تعامل صورت گیرد.

* در آستانه اعزام به مسابقات المپیک و همچنان بلاتکلیف

حال پس از گذشت چند روز هنوز خبری نشده و شناگران که در آستانه اعزام به مسابقات کسب سهمیه هستند همچنان بلاتکلیف هستند و تمرینات خوبی انجام نمی دهند چرا که استخری وجود ندارد!

* برگزاری نامنظم تمرینات

خشایار حضرتی مربی تیم شنا ایران در مصاحبه با خبرنگاران، درباره وضعیت تمرینی شناگران در آستانه اعزام به مسابقات کسب سهمیه المپیک توکیو گفت: در حال حاضر تمرینات به صورت نصفه و نیمه برگزار می گردد، بعضی از ملی پوشان مانند بنیامین قره حسنلو چند روزی تمرین نداشته اند. با توجه به واگذاری استخر آزادی تمرینات به صورت نا منظم در استخر 9 دی انجام می گردد اما این استخر برای تیم ملی واترپلو است و همچنین جهت رفت و آمد برای بعضی شناگران سخت است. وضعیت استخر آزادی تعیین نیست و امروز و فردا می نمایند.

مربی تیم ملی شنا ادامه داد: سوم اردیبهشت به نخستین مسابقه کسب ورودیه المپیک اعزام خواهیم شد و اواخر خرداد نیز مسابقه ای دیگر در پیش داریم.

خشایار حضرتی

* آسیب روحی و بدنی به شناگران وارد شد

وی در پاسخ به این سوال که قره حسنلو و انصاری از شانس های کسب سهمیه به شمار می رفتند با این اتفاقات هنوز شانسی وجود دارد یا خیر؟ گفت: از نظر بدنی، تمرینی و روحی آسیب زیادی به ملی پوشان وارد شده است. در ابتدای فصل مسابقات کسب سهمیه قرار داریم که متأسفانه با مشکل استخر روبرو شدیم. در مسابقه اول می توانستیم شناگران را برای نزدیک شدن به ورودی و بر طرف کردن ایرادات آماده کنیم تا در مسابقه اصلی بتوانیم سهمیه را به دست آوریم. در خبرها شنیدیم استخر به فدراسیون شنا واگذار شد اما هنوز اتفاقی رخ نداده است.

حضرتی تاکید نمود: در کشورهای پیشرفته هر یک از رشته های شنا، شیرجه و واترپلو زیر نظر فدراسیون مستقل فعالیت دارند اما در ایران هر سه رشته زیر نظر یک فدراسیون قرار دارند، چگونه ممکن است یک استخر برای سه رشته در نظر بگیرند؟

وی در سرانجام اضافه نمود: استخر 9 دی بیشتر برای تمرینات تیم ملی واترپلو است، استخر آزادی دارای مدرسه واترپلو، شنا و شیرجه است و بسیاری از واترپلوئیست های بزرگسالان در رده نوجوانان و جوانان در این استخر تمرین نموده اند. تیم ملی نوجوانان واترپلو نیز اردیبهشت ماه راهی مسابقات است و نمی دانم بدون داشتن تمرین چگونه قرار است در مسابقات لیگ شرکت نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 16 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 213

به "بلاتکلیفی ادامه دار تیم ملی شنا، تمرینات منظم برگزار نمی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بلاتکلیفی ادامه دار تیم ملی شنا، تمرینات منظم برگزار نمی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید