بازسازی منزل: بناهای تاریخی بازسازی شده نباید بدون کاربری رها شوند

به گزارش فیس راز، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان گفت: نباید بناهای تاریخی پس از بازسازی بدون کاربری رها شوند.

بازسازی منزل: بناهای تاریخی بازسازی شده نباید بدون کاربری رها شوند

جهت دریافت خدمات بازسازی منزل با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

ایسنا: حمیدرضا دوست محمدی در جلسه آنالیز مسائل شهرستان آرادان اظهار کرد: بناهای تاریخی که کاربری نداشته باشند، به مرور زمان تخریب می شوند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان تأکید کرد: سرمایه گذران بخش خصوصی با معین تکلیف تملک بناهای تاریخی، می توانند زمینه جذب مشارکت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی را فراهم نمایند.

او با اشاره به اینکه 3 میلیارد و 800 میلیون تومان اعتبار برای تأمین زیرساخت های گردشگری آرادان در نظر گرفته شده است، گفت: این منطقه توان گردشگری بالایی دارد و با مشارکت سایر دستگاه های اجرایی و بخش خصوصی، شاهد رشد گردشگری آرادان خواهیم بود.

دوست محمدی با بیان اینکه نزدیکی به تهران از مزیت های آرادان است، اعلام کرد: دهیاری های روستاهای شهرستان آرادان، رویکرد روستاهای فعال در حوزه گردشگری را مدنظر قرار دهند.

محمد بشارت سرپرست فرمانداری آرادان نیز در این جلسه با بیان اینکه بر اساس دستور استاندار سمنان، رشد 8.6 درصدی مالی استان باید محقق گردد، گفت: رشد و توسعه گردشگری نقش مهمی در رشد مالی دارد.

در این جلسه چندین طرح گردشگری شهرستان آرادان و از جمله طرح گردشگری دهکده سلامت پنج دروازه، طراحی و سامان دهی محوطه اطراف خانه معتمدی آرادان، قلعه پاده و بناهای تاریخی از جمله کاروانسرا و آب انبار ده نمک و … آنالیز شد.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 6 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 6 اردیبهشت 1401 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 2119

به "بازسازی منزل: بناهای تاریخی بازسازی شده نباید بدون کاربری رها شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازسازی منزل: بناهای تاریخی بازسازی شده نباید بدون کاربری رها شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید