بهره برداری،سکوی پرتاب بالن مخابراتی هوشمند در تبریز

به گزارش فیس راز، با حضور معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان فضایی کشور سکوی پرتاب بالن مخابراتی هوشمند در تبریز به بهره برداری رسید.

بهره برداری،سکوی پرتاب بالن مخابراتی هوشمند در تبریز

آقای سالاریه گفت: از اواخر دهه 80 صنعت هوا فضا در کشور پیشرفت چشمگیری داشت که قدم های موثری در این حوزه در کشور برداشته شده است.

او تبریز و آذربایجان شرقی را مهد نخبگان و دانشمندان متخصص دانست و اضافه کرد: حوزه فضایی یکی از پرمخاطب ترین حوزه های جذب نخبگان است و از آنجایی که محصولات تولیدی هم ارزش صادراتی دارند می توان سرمایه گذاری های خوبی در این زمینه کرد.

او با اشاره به ساخت سکوی پرتاب در پژوهشگاه فضایی تبریز گفت یکی از راه هایی که جایگزین مناسب برای استفاده از اینترنت در شرایط خاص است استفاده از سکو های پرتاب بالن است.

آقای عابدین خرم استاندار آذربایجان شرقی هم در این مراسم کوشش ها و موفقیت های علمی به خصوص در حوزه فضایی را برای مردم امیدوارنماینده دانست و گفت این فعالیت ها برای نظام اقتدار آفرین است.

او اضافه کرد: فعالیت های علمی و فناوری توسعه کشور را به همراه دارد و از طرفی بومی سازی صنعت به خصوص صنعتی، چون هوا و فضا با جذب نخبگان مانع خروج آنان از کشور شده با عث خواهر شد دیگر کشور ها هم برای تامین احتیاج های خود به ما مراجعه نمایند.

آقای شاملی رئیس پژوهشکده رامشگران فضایی ایران آش هم با ارائه گزارشی از فعالیت های این مرکز گفت این پژوهشکده با فعالیت در طرح های دفاعی کشاورزی و صنعتی و مخابراتی توانسته است ماموریت های بزرگی را به پایان برساند.

او کار بر روی فیبر های نوری ساخت رانشگر های الکترونیکی و کار بر روی بالن های رکاب را از جمله طرح های تحقیقاتی این مرکز بیان کرد.

درپایان ضمن افتتاح از طرح مذکور از فعالیت های این مرکز بازدید به عمل آمد.

خبرنگاران آذربایجان شرقی تبریز

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 21 مهر 1401 بروزرسانی: 21 مهر 1401 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 2248

به "بهره برداری،سکوی پرتاب بالن مخابراتی هوشمند در تبریز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهره برداری،سکوی پرتاب بالن مخابراتی هوشمند در تبریز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید