تصاویر ، اقدام خاص دو جوان ایرانی برای یک سریال علمی تخیلی ، افزایش هواداران عقرب عاشق ، نقش محمدرضا فروتن چیست؟

به گزارش فیس راز، سازنده سریال عقرب عاشق خطاب به مخاطبانش می گوید: صبر کنید. فعلا پنج قسمت از سریال پخش شده، عقرب عاشق را زود قضاوت نکنید. اتفاقات خوبی در راه است. وی با تاکید بر اینکه ریسک بالایی در ساخت این سریال وجود داشت، می گوید: اگر جلوه های ویژه و موقعیت های فضایی سریال درنمی آمد، کار قطعا با شکست روبرو

تصاویر ، اقدام خاص دو جوان ایرانی برای یک سریال علمی تخیلی ، افزایش هواداران عقرب عاشق ، نقش محمدرضا فروتن چیست؟

به گزارش خبرنگاران، سریال عقرب عاشق به کارگردانی حسین سهیلی زاده، تهیه نمایندگی رضا محقق و نویسندگی امین محمودی و حامد افضلی در ژانر علمی، تخیلی و فانتزی از شبکه نمایش خانگی در حال پخش است و تا به امروز پنج قسمت از این سریال 20 قسمتی عرضه شده است.

سیدرضا محقق، تهیه نماینده سریال عقرب عاشق از دشواری ها و ریسک بالای ساخت این سریال سخن گفت و شرحاتی درباره حضور بازیگران چهره در کار و جلوه های ویژه یک سریال تخیلی علمی ارائه کرد.

او ابتدا در واکنش به این پرسش که تعریفتان از ریسک بالای ساخت عقرب عاشق چیست؟ اظهار کرد: در ابتدا دنبال این بودم کار نو و متفاوتی بسازم؛ چراکه در فضای سینما می دیدم افرادی که سمت این ژانر رفتند در بخش جلوه های ویژه و فضایی به مشکل برمی خورند و همین مسائل برای دیگرانی که می خواستند در این ژانر کار نمایند امکان را به صفر می رساند. بعد از اینکه با حسین سهیلی زاده، کارگردان عقرب عاشق صحبت کردم مطمئن تر شدم چون در مقام کارگردان باید کسی کنارم می بود که بتوانم روی تجربه اش حساب کنم؛ وگرنه علاوه بر ریسک بحث جلوه های ویژه فضایی باید ریسک مجددی در باب کارگردانی می کردم.

خیلی ها رهایم کردند اما کار را رها نکردم

تهیه نماینده سریال عقرب عاشق تاکید نمود: از طرفی نیز دنبال فضایی بودم که از فضای سریال های فراوری شده و قصه های تکراری فاصله بگیرم و کار نو و متفاوت تری را آغاز کنم. عقرب عاشق ریسک همراه با استرس بود و شبی نبود که من با استرس نخوابم. ناگفته نماند که بحث فراوری و هزینه های سنگین فراوری این سریال در طول مسیر مرا مردد می کرد و دائما با خود تکرار می کردم که چرا نرفتم یک کار رئال بسازم ولی تصمیمم را گرفته بودم و عزمم را جزم نموده بودم تا اثر خوبی در ژانر علمی، تخیلی و فانتزی بسازم. در نهایت قوت قلب و جسارت بود که باعث شد در فراوری این سریال کم نیاورم، خیلی ها رهایم کردند اما من کار را رها نکردم و تمام سعی و تلاشم این بود کار به مشکل نخورد برای همین پرقدرت ادامه دادم. ما هشت ماه فراوری و سه ماه پیش فراوری داشتیم و یک روز هم در میان این فرایند وقفه نداشتیم.

تهیه نماینده عقرب عاشق در ادامه همین صحبت هایش درباره اینکه چرا کارشان مدیرفراوری نداشت؟ شرح داد: 11 ماه پیوسته کار کردیم با وجود اینکه مدیر فراوری نداشتم خودم پای کار ایستادم. چند مدیر فراوری حرفه ای را دعوت کردم و سر کار آمدند اما در روبرو با پروژه شوکه می شدند و حدسشان این بود که نمی گردد در مدت زمان محدود و بودجه معین شده کار ساخته گردد به همین دلیل متاسفانه در اوایل راه از آن ها جدا شدم و خودم هم کار فراوری را می کردم و هم تهیه نمایندگی را ادامه می دادم که خدارا شکر کار جمع شد.

نماهای عقرب عاشق اینترنتی نیست

او بعلاوه در پاسخ به اینکه آیا جلوه های ویژه همانطور که می خواستید عایدی؟ اظهار داشت: خودم الان بسیار از این سریال راضی هستم و واقعا هنرمندان جلوه های ویژه عقرب عاشق خیلی خوب کار کردند. بعضی دوستان که کارهای جلوه های ویژه ما را می بینند می گویند همه نماها سمپل است و از اینترنت خریدند اما واقعیت این است که این ها را دو جوان 25 ساله در عرض دو سال ساختند که مطمئنم آینده درخشانی خواهند داشت و قطعا به سینمای ایران یاری خواهند کرد. جلوه های ویژه دستم را در عقرب عاشق پر نگه داشته است و اگر این جلوه ها و موقعیت های فضایی درنمی آمد، این کار با شکست قطعی روبرو می شد.

محقق بعلاوه در شرح اینکه در عقرب عاشق از بازیگران چهره بسیاری بهره برده است، چگونه آن ها را مجاب کرد تا این ریسکش را بپذیرند؟ اینگونه اظهار کرد: به هر حال برای یک کار خوب در پلتفرم باید از بازیگران چهره بهره می بردیم تا بتوانیم مخاطب را هم جذب کنیم به همین دلیل سعی کردیم چیزی که در توانمان هست انجام بدهیم و از دوستان و بزرگانی که هستند، استفاده کنیم و در جمع بندی نهایی توانستیم با بازیگرانی همانند آتنه فقیه نصیری، آرمان درویش، حسین پاکدل، رضا بهبودی، رویا جاویدنیا، سمیرا حسینی، سیاوش خیرابی، شقایق فراهانی، شیدا یوسفی، عاطفه رضوی، متین ستوده، محمدرضا فروتن، ساقی حاجی پور، رضا فیاضی و ... همکاری کنیم.

کار ما را با خارجی ها مقایسه نکنید

این تهیه نماینده سینما درباره اینکه فکر می نماید مخاطب قابلیت همذات پنداری با عقرب عاشق را دارد؟ بیان نمود: به نظرم الان مخاطب در نقطه ای از ابهام واقع شده است و نمی داند که این سریال به چه جهتی جلو می رود. در واقع مخاطب حالتی از شوک را درون خود دارد که اصلا این سریال چیست و چرا باید در ایران چرا چنین سریالی را ببیند. اکنون 5 قسمت از عقرب عاشق ساخته و پخش شده است. ما کاری تماما فضایی نساختیم و صرفا یک اثر فانتزی، علمی و تخیلی است که در آن بخش ملودرام قصه رئال است، خرده روایت های فضایی که در قصه وارد می شوند، زمینه اصلی بخش زمینی ما را تشکیل می دهد و در هر قسمت هم ویژوال و ژانر فانتزی بیش از 3 دقیقه نیست اما می توان گفت آغاز خوبی برای فراوری این نوع کارها و سریال سازی در این ژانر است.

وی توضیح داد: بعضی قضاوت می نمایند و می گویند خارجی ها کارهای بهتری ساختند و نمونه ایرانی قابل مقایسه نیست، خوب بله. آنها 500 میلیون دلار هزینه می نمایند اما کل هزینه عقرب عاشق 1 میلیون دلار هم نشده است و ما نمی توانیم خودمان را با آنها مقایسه کنیم اما در بخش های مختلف مثل جلوه های ویژه هوشمندانه عمل کردیم و قطعا مخاطب رفته رفته ارتباط خوبی با این سریال پیدا می نماید و به نظرم باید تا قسمت های بعد کمی صبوری کنیم. نا گفته نماند که آمار رضایت این سریال در مجموعه نماوا از 79 درصد به 93 درصد رسیده است.

چرا عقرب عاشق دیر آمد؟

محقق سپس درباره اینکه چرا عقرب عاشق دیر به پخش رسید، آیا با پلتفرم ها به نتیجه نمی رسیدید؟ هم گفت: قطعا تمامی پلتفرم ها امتیازشان برای خودشان است و من هم با نماوا صحبت نموده بودم. بیش از یک سال پیش توافقات شفاهی و ضمنی مبنی بر این کار را از این پلتفرم گرفته بودم و در بین راه که کار را فراوری می کردیم پلتفرم های دیگر هم درخواست بر عهده گرفتن پخش این سریال را دادند اما از همان ابتدا اعلام کردم که عقرب عاشق را به مجموعه نماوا داده ایم. اینکه کمی دیر به پخش رسید به این خاطر بود که سریال آماده پخش نبود و جلوه های ویژه بسیار زمان برد، در واقع ما یکسال پس از سرانجام فیلمبرداری به پخش رسیدیم و هزینه کار فراوری کاملا برعهده بخش خصوصی خارج از پلتفرم بود.

تهیه نماینده عقرب عاشق در سرانجام صحبت هایش تاکید نمود: می بایست به سریال ها فرصت داد و نباید براساس یک قسمت، سریال 20 قسمتی را قضاوت کنیم. قطعا اتفاقات خوبی در عقرب عاشق است و امیدوارم مردم هم آن را دوست داشته باشند. خودم می خواستم کار متفاوتی انجام بدهم و این سریال آغاز خوبی در ایران بود و امیدوارم این نمونه کارها ادامه داشته باشد. حتی برای پخش خارجی عقرب عاشق هم به من پیشنهاد دادند که امیدوارم خروجی آن در ادامه مورد رضایت واقع گردد. سینمای ایران خارج از مرزهای این کشور، سینمای شریفی است قطعا ما در این ژانر می توانیم کارهای فاخری را فراوری کنیم که مورد قبول باشد.

محمدرضا فروتن، آرمان درویش، آتنه فقیه نصیری، حسین پاکدل، سیاوش خیرابی، شقایش فراهانی، متین ستوده، ساقی حاجی پور، سمیرا حسینی، مهران رنجبر، شیدا یوسفی و رضا بهبودی از بازیگران عقرب عاشق هستند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 24 مرداد 1402 بروزرسانی: 24 مرداد 1402 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 2377

به "تصاویر ، اقدام خاص دو جوان ایرانی برای یک سریال علمی تخیلی ، افزایش هواداران عقرب عاشق ، نقش محمدرضا فروتن چیست؟" امتیاز دهید

1 کاربر به "تصاویر ، اقدام خاص دو جوان ایرانی برای یک سریال علمی تخیلی ، افزایش هواداران عقرب عاشق ، نقش محمدرضا فروتن چیست؟" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصاویر ، اقدام خاص دو جوان ایرانی برای یک سریال علمی تخیلی ، افزایش هواداران عقرب عاشق ، نقش محمدرضا فروتن چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید