جزئیات وام 50 میلیونی دانش آموزی

به گزارش فیس راز، مدیرکل دفتر آموزش های کاردانش وزارت آموزش و پرورش جزئیات ارائه وام دانش آموزی از سوی صندوق کارآفرینی امید را تشریح کرد.

جزئیات وام 50 میلیونی دانش آموزی

مصطفی آذرکیش در گفت وگو با فیس راز، درباره روند ارائه وام کارآفرینی به دانش آموزان و فارغ التحصیلان هنرستان ها، اظهار کرد: برای اولین بار بخش دانش آموزی به اساسنامه صندوق کارآفرینی امید که در فروردین ماه امسال در هیئت وزیران به تصویب رسید اضافه شد.

وی اضافه کرد: این مصوبه یکی از اقدامات در راستای حمایت از فارغ التحصیلان هنرستان هاست. قبلا در اساسنامه صندوق، بخش تسهیلات دانش آموزی وجود نداشت، اما اکنون با اضافه شدن این بند به اساسنامه و تمهید مقررات لازم، شرایطی بوجود آمده است که منجر به حمایت از کسب و کار دانش آموزی گردیده است.

مدیر کل دفتر آموزش های کاردانش آموزش و پرورش با بیان اینکه اکنون هر کدام از دانش آموزان طرح کارآفرینی داشته باشند، صندوق کارآفرینی امید تا بیش از 50 میلیون تومان تسهیلات در اختیار آنها می گذارد، گفت: در مجموع هر کسی که طرح و ایده ای داشته باشد که منجر به فراوری موثر گردد تا 50 میلیون و حتی در مواردی گزارش گردیده امکان ارائه وام تا 100 میلیون تومان هم برای آنها وجود دارد.

آذرکیش ادامه داد: علاوه بر این صندوق امید به برگزیدگان مسابقات کشوری و جشنواره ها نیز تسهیلاتی می دهد که برای نفرات اول تا سوم به ترتیب 10، هشت و شش میلیون تومان است.

وی در ادامه از توسعه مرکز رشد کارآفرینی در خراسان رضوی اطلاع داد و گفت: فعالیت دفاتر همکاری های کاردانش در دو استان پایلوت گردیده بود که با اعلام آمادگی وزارت صنعت و شرکت شهرک های صنعتی در آینده در تمام استان ها، دفتر همکاری های کاردانش خواهیم داشت.

مدیرکل دفتر آموزش های کاردانش وزارت آموزش و پرورش تاکید نمود: اتفاقات خوبی در جریان است که کمک می نماید عرضه و تقاضا در آموزش متعادل گردیده، کیفیت آموزش رشد و ضریب اشتغال افزایش یابد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 شهریور 1397 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 33

به "جزئیات وام 50 میلیونی دانش آموزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات وام 50 میلیونی دانش آموزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید