دولت وفاق ملی لیبی از جامعه جهانی خواست در برابر جنایت های حفتر سکوت نکند

به گزارش فیس راز، دولت وفاق ملی لیبی از جامعه جهانی خواست در برابر جنایت ها و اقدامات ژنرال حفتر در لیبی سکوت نکند در غیر این صورت این جنایت ها ادامه خواهد داشت.

دولت وفاق ملی لیبی از جامعه جهانی خواست در برابر جنایت های حفتر سکوت نکند

به گزارش گروه بین الملل فیس راز، دولت وفاق ملی لیبی به ریاست فایز السرّاج در بیانیه ای، سکوت جامعه جهانی در برابر اقدامات و جنایت های ژنرال خلیفه حفتر، فرمانده نیروهای شرق لیبی را عامل تجری و تکرار نقض قوانین بین الملل از سوی او دانست.

به گزارش الجزیره، این دولت امروز (پنجشنبه) گفت: اقدام جامعه بین الملل در اجبار حفتر به نپذیرفتن مسؤولیت خود در برابر جنایت هایش، این اجازه را به او داده تا قوانین بین الملل را زیر پا گذارد.

دولت فایز السراج که مورد حمایت جامعه بین الملل و برآمده از توافق سیاسی جریان های سیاسی صُخیرات در سال 2015 است، اقدام نیروهای تحت امر ژنرال حفتر در هدف قرار دادن مستمر غیرنظامیان و حمله به مراکز حیاتی را نشانه وحشی گری شبه نظامیان تحت امر او دانست.

دولت وفاق ملی لیبی حملات و اقدامات جنایت کارانه مستمر حفتر را معلول و نتیجه شکست های نیروهای تحت امر او در برابر نیروهای دولت مذکور دانست.

لیبی بعد از سرنگونی دولت معمّر القذافی توسط ائتلاف ناتو به سرکردگی آمریکا در سال 2011، تا سال 2015 فاقد دولت بود و تداوم هرج و مرج سیاسی منجر به توافق سیاسی صخیرات و تشکل دولت وفاق ملی با نظارت سازمان ملل شد. با این حال حفتر این دوت را به رسمیت نشاخت.

ژنرال حفتر طی این مدت با یاری دریافت از بعضی کشورها مناطق شرق لیبی را به زیر سلطه خود درآورد و دولت طُبرُق (شهری ساحلی در شمال شرق لیبی) از او حمایت سیاسی کرد و لقب فرمانده ارتش ملی لیبی به او داد.

او از 15 فروردین سال 1398 با چراغ سبز عربستان سعودی و حمایت سیاسی و تسلیحاتی این کشور و کشورهای عربی مصر و امارات درصد تصرف شهر طرابلس (پایتخت رسمی لیبی و محل استقرار دولت سراج) برآمد ولی با ورود نظامی ترکیه و حمایت های قطر این حملات بی نتیجه ماند و طی یک ماه گذشته نیروهای حفتر متحمل شکست هایی شده اند.

ژنرال حفتر بعد از یک سال و یک ماه یورش و حمله بی نتیجه، نهم اردیبهشت طی اقدامی که از سوی ناظران و تحلیلگران کودتا تلقی شد، خود را حاکم بلا منازع لیبی دانست (جزئیات بیشتر).

خ

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 20 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 1126

به "دولت وفاق ملی لیبی از جامعه جهانی خواست در برابر جنایت های حفتر سکوت نکند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت وفاق ملی لیبی از جامعه جهانی خواست در برابر جنایت های حفتر سکوت نکند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید