سعید مرتضوی برای ارائه گزارش دروغ به رهبری درباره کهریزک مجازات می شود؟

عصر ایران در مطلبی با اشاره به گزارشی که نشریه خط حزب الله درباره حوادث بازداشتگاه کهریزک منتشر کرده نوشت: واقعاً عجیب است که بررسی پرونده نقض قانون و جنایت های ارتکابی در کهریزک را به دستگاهی (قوه قضائیه) سپرده بودند.

سعید مرتضوی برای ارائه گزارش دروغ به رهبری درباره کهریزک مجازات می شود؟

به گزارش خبرنگاران، اخیراً گزارشی از حوادث بازداشتگاه مخوف کهریزک در نشریه خط حزب الله منتشر شده است. در این هفته نامه آمده است:

به گفته یکی از معاونین دبیر وقت شورای عالی امنیت ملی، قبل از حادثه کهریزک گزارشی به رهبر انقلاب می دهند که وضع آنجا نامناسب است؛ ایشان دستور بررسی می دهند. این دستور، به دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی و قوه قضائیه برای پیگیری ارجاع می شود.

آقای مرتضوی دادستان وقت تهران مدعی می شود که ما بررسی کردیم، اینطوری نبوده است. ولی بعدها کمیته ای که آقای وحیدی وزیر اسبق دفاع هم عضوش بوده، پس از بررسی موضوع اعلام می کنند شرایط کهریزک نامناسب است.

1 - این واقعاً عجیب است که بررسی پرونده نقض قانون و جنایت های ارتکابی در کهریزک را به دستگاهی (قوه قضائیه) سپرده بودند که خودش متهم پرونده بوده است. در چنان شرایطی معلوم است، فردی مانند سعید مرتضوی - دادستان وقت تهران - برای تبرئه خودش اعلام کند که اوضاع در کهریزک نامناسب نیست.

2 - راستی مجازاتی برای کسی که در مقام دادستان پایتخت گزارش دروغ داده بود، وجود دارد؟ چرا دروغگویی در این کشور تا بدین اندازه سهل و بی معاقبت است؟

  • دروغی که سعید مرتضوی درباره کهریزک به رهبری گفت | پیامی که رهبری به جلیلی دادند
منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 28 بهمن 1398 بروزرسانی: 28 بهمن 1398 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 770

به "سعید مرتضوی برای ارائه گزارش دروغ به رهبری درباره کهریزک مجازات می شود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سعید مرتضوی برای ارائه گزارش دروغ به رهبری درباره کهریزک مجازات می شود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید