سفر های ارزان برای تعطیلات کریسمس؛ کجا بریم؟

به گزارش فیس راز، خبرنگاران: با فرا رسیدن سال نوی میلادی و روز های شیرین و لذت بخش جشن کریسمس بسیاری از افراد ترجیح می دهند که با سفر به کشور های مختلف، روز های کریسمس و جشن و پایکوبی های آن را در میان حال و هوای واقعی آن تجربه نمایند. در این میان بسیاری از مقاصد گردشگری جزء اولین انتخاب ها قرار می گیرند و می توانند اولویت های نخستین شما را تشکیل دهند. در این مطلب همراه ما باشید تا بعضی از مهم ترین مقاصد گردشگری برای سفر های کریسمسی را با هم آنالیز کنیم.

سفر های ارزان برای تعطیلات کریسمس؛ کجا بریم؟

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور لوکس کانادا هستید با ما همراه شوید

ارمنستان- ایروان

ارمنستان یکی از بهترین گزینه ها برای سفر کریسمسی است. در این کشور معمولاً مراسم کریسمس و جشن های آن با شکوه تمام برگزار می شوند. مردم ارمنستان درخت کاج را نماد سرسبزی و جاودانگی می دانند و هر ساله درخت چهل متری کاج را در میدان جمهوری تزئین می نمایند. در این مکان معمولاً کنسرت های بزرگی نیز برگزار می گردد و جشن سال نو در آن ها برپا می گردد. توصیه می کنیم که در جشن سال نوی میلادی حتماً در ایروان حضور داشته باشید و این روز ها را در کنار مردم ارمنستان جشن بگیرید. جشن سال نو در میان ارمنی ها از 31 دسامبر تا 6 ژانویه ادامه پیدا می نماید و در طول این تعطیلات نیز تقریباً تمامی کسب وکار ها تعطیل می شوند.

اختلاف ساعت این کشور با ایران چیزی حدود نیم ساعت است و برای رفتن به آن نیز باید پول خود را به درام تبدیل کنید. با این حال بهتر است که همراه خود دلار و یا یورو هم ببرید تا خیالتان راحت تر باشد. برای آنکه بتوانید به این کشور سفر کنید باید هزینه های متفاوتی اعم از شناسه، عوارض شهرداری، تعرفه صدور گذرنامه، هزینه پست و... را پرداخت کنید که روی هم چیزی حدود حداقل 300، 400 هزار تومان محاسبه می شوند.

در رابطه با اقامت در این کشور نیز اصلاً نیازی به نگرانی نیست. هتل های متفاوت و متنوعی در این کشور وجود دارند که می توانند هر فردی را بنا بر سلیقه، بودجه و زمان موردنظر خود راضی نگه دارند. علاوه بر این شما می توانید در این کشور خانه و آپارتمان هایی را نیز اجاره کنید که هزینه های آن ها از واحد های یک خوابه که حداقل 128 درام است آغاز می گردد و تا 3 خوابه هایی با حداقل 290 درام ادامه پیدا می نماید.

برای آنکه به ارمنستان سفر کنید می توانید راه های متفاوتی اعم از هواپیما، ماشین شخصی و... را انتخاب نمایید. باید گفت که فرودگاه بین المللی ارمنستان زوارتنوتس نام دارد و در 12 کیلومتر ایروان واقع شده است. برای سفر به ارمنستان آن هم با خودرو باید مدارکی اعم از مجوز خارج شدن از کشور با ماشین، دفترچه بین المللی ماشین، گواهینامه بین المللی و نمره بین المللی را به همراه داشته باشید.

در سفر های درون این کشور نیز شما می توانید خودرو هایی را اجاره کنید که هم با راننده و هم بدون راننده در خدمت شما خواهند بود. اجاره این خودرو ها نیز چیزی حدود حداقل 30 هزار درام خواهد بود.

آذربایجان- باکو

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری در تعطیلات کریسمس کشور آذربایجان و شهر باکو است. با آغاز ماه دسامبر خیابان های این شهر چراغانی می شوند و رنگ و لعاب متفاوتی پیدا می نمایند. در این دوره از سال در میدان فواره باکو غرفه هایی پر از خوراکی های خوشمزه کریسمسی و چراغانی هایی برپا می شوند که انتخاب ایده آلی برای خرید های سال نو به شمار می فرایند. گردشگران و مسافران در فصل زمستان می توانند چهره متفاوتی از آذربایجان و باکو را ببینند. گفتنی است که اختلاف ساعت باکو با ایران چیزی حدود نیم ساعت بوده و واحد پول در این کشور نیز منات است.

برای سفر به باکو راه های مختلفی وجود دارد که از میان آن ها می توان به هواپیما، قطار، اتوبوس، تاکسی و... اشاره نمود. فرودگاه بین المللی ارمنستان حیدر علی اف در باکو است و سفر هوایی به این کشور نیز راحت ترین راه است. با این حال شما می توانید با رعایت نکات مربوطه از سایر وسایل حمل ونقل نیز استفاده نمایید. در رابطه با رفت وآمد های درون این کشور نیز شما می توانید از اجاره خودرو، اتوبوس، مترو و هم چنین تاکسی استفاده نمایید و به راحتی در این کشور رفت وآمد کنید.

برای اقامت در باکو انتخاب های بسیار متنوعی پیش روی شما قرار دارند که می توانند هر سلیقه ای را راضی نگه دارند. با این حال اگر بخواهیم بهترین هتل های باکو را نام ببریم می توانیم به هتل فورسیزنز، گرند هتل یوروپ، هتل بوتا، هیلتون باکو و... اشاره کنیم.

هزینه های سفر به این کشور طبیعتاً با توجه به شرایط مالی متفاوت خواهد بود، با این حال به طور متوسط می توان گفت که برای یک سفر لوکس به طور روزانه چیزی حدود 1000 منات و برای سفری کم هزینه تقریباً 200 منات هزینه خواهید کرد که البته این مقدار در کمترین تخمین محاسبه شده است.

امارات- دبی

دبی نیز یکی دیگر از انتخاب های اولیه برای سفر های کریسمسی خارجی است. دبی در تعطیلات کریسمس بیشترین درصد بازدیدنمایندگان و مسافران را دارد و شرایط ایده آل آن برای مسافران نیز آب وتابش را بیشتر می نماید. هوای دبی در ژانویه بسیار مناسب است و به طور متوسط چیزی در حدود 14 تا 16 درجه سانتی گراد می گردد که این دما برای گشت وگذار در این شهر بسیار ایده آل و مناسب است.

در تعطیلات کریسمس جشنواره های بسیاری در دبی برگزار می شوند که از میان آن ها می توان به آتش بازی های بزرگ، جشنواره خرید زمستانی و... اشاره نمود. گفتنی است که فاصله زمانی این شهر تا تهران چیزی حدود نیم ساعت بوده و واحد پولی که باید همراه خود ببرید نیز درهم است.

قطعاً اقامت نیز بخش مهمی از ماجرای سفر است. اقامت در دبی دارای شرایط بسیار متفاوت و متنوعی است و هر بودجه ای را شامل می گردد. با این حال از میان هتل های برتر در دبی می توان به برج العرب، آتلانتیس، ایبیس دیرا سیتی سنتر و... اشاره نمود.

برای سفر به دبی نیز راه های متفاوتی مثل کشتی و هواپیما وجود دارد. هزینه های این راه ها نیز طبیعتاً بسیار متغیر است و نمی توان قیمتی دقیق ارائه کرد. راه های سفر های درون شهری دبی نیز شامل مترو، خودروش شخصی و... می گردد و شما می توانید از این امکانات بهره مند شوید.

ترکیه- استانبول

استانبول نیز به عنوان یکی از اولین مقاصد توریستی در تعطیلات کریسمس از شهرت بسیاری در این روز ها برخوردار است. در روز های کریسمس جذابیت استانبول فقط به مهمانی ها و جشن هایش خلاصه نمی گردد و تخفیف های فروشگاه ها نیز این شهر را تبدیل به یک بهشت می نماید. با آغاز جشن های کریسمس و همین طور ماه ژانویه مردم استانبول در کنار خانواده هایشان جمع می شوند و سال نو را جشن می گیرند. این مردم در شب سال نو درخت ها را تزئین می نمایند و آن ها را به دوستانشان هدیه می دهند، به همین دلیل نیز منظره این شهر زیبا بسیار چشم نواز خواهد شد.

اختلاف ساعت تهران با استانبول یک ساعت و نیم بوده و واحد پول در کشور ترکیه نیز لیر است و شما باید حتماً این واحد را به همراه داشته باشید. با این حال بد نیست اگر دلار نیز به همراه خود داشته باشید تا دیگر خیالتان راحت باشد.

هزینه های سفر به استانبول تقریباً دو برابر ایران است و به دلیل نوسانات ارزی نمی توان قیمت دقیقی گفت. معمولاً در دوران تعطیلات کریسمسی تخفیف های ویژه ای برای بسیاری از هتل ها لحاظ می گردد و همین مسئله نیز فرصت خوبی را برای سفر به این شهر فراهم می نماید.

برای سفر به ترکیه راه های زمینی و هوایی پیش روی شما قرار دارند. علاوه بر هواپیما که راحت ترین و سریع ترین راه است شما می توانید با خرید بلیط اتوبوس نیز به سمت استانبول راهی شوید. علاوه بر این خودروی شخصی نیز می تواند وسیله دیگری برای رفتن به استانبول باشد که البته کمی طولانی و خسته نماینده خواهد بود.

گرجستان- تفلیس

پیشنهاد سفر کریسمسی دیگری که برایتان داریم سفر به گرجستان و تفلیس است. یکی از اصلی ترین رسوم گرجی ها در دوران کریسمس استفاده از درختی به نام چیچیلاکی است که از رشته های تراشیده شده گردو و فندق است و به شکل درخت کاج ساخته می گردد. فروش این نوع درخت در کریسمس های تفلیس بسیار رایج است و چهره این شهر را تغییر می دهد.

پذیرایی ها و آوردن انواع و اقسام میوه ها و شیرینی های گرجی نیز بخشی دیگر از سنت های این کشور در شب سال نو است. در این تعطیلات مردم در خیابان ها جشن می گیرند و فروشگاه ها نیز تخفیف های بسیاری دارند و همین موضوع نیز بسیاری از مسافران را هیجان زده می نماید! خیابان گردی های تفلیس در شب سال نو شهرت بسیاری دارد و چراغ های رنگی نصب شده در راه ها نیز آن را رؤیایی تر از همواره می نماید.

اختلاف ساعت تفلیس تا تهران 30 دقیقه بوده و واحد پول کشور گرجستان نیز لاری است، بنابراین حتماً برای سفر به این کشور این واحد از پول را به همراه داشته باشید.

هزینه اقامت در تفلیس بسیار متغیر است و لازم نیست نگران آن باشید، چراکه شما می توانید هتل های خوبی را با توجه به بودجه خود پیدا کنید. به غیر از هتل ها، اقامتگاه هایی متنوع نیز در این شهر وجود دارند که می توانند برای هر توانایی مالی مقرون به صرفه و ایده آل باشند.

برای سفر به تفلیس راه های متفاوتی پیش رویتان است که از میان آن ها می توان به هواپیما، اتوبوس و قطار اشاره نمود. بلیط های هواپیمای تهران به تفلیس به دو صورت بدون توقف و دارای توقف فروخته می شوند و طبیعتاً شرایط متفاوت تری نیز دارند. برای استفاده از اتوبوس نیز می توان از تهران به تفلیس به صورت یکسره اقدام نمایید. اگر هم تصمیم به استفاده از قطار دارید قطار های تبری به تفلیس پیش روی شما قرار خواهند گرفت.

منبع: برترین ها
انتشار: 10 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 723

به "سفر های ارزان برای تعطیلات کریسمس؛ کجا بریم؟" امتیاز دهید

1 کاربر به "سفر های ارزان برای تعطیلات کریسمس؛ کجا بریم؟" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر های ارزان برای تعطیلات کریسمس؛ کجا بریم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید