صدور کمتر از 30 مورد جریمه عدم استفاده از ماسک

به گزارش فیس راز، رئیس پلیس تهران با اشاره به اینکه کمتر از 30 مورد جریمه برای عدم استفاده از ماسک صادر شده است، گفت: سعی داریم به صورت جدی تر در این زمینه وارد شویم و دیگر حالت تذکری و ارشادی نداشته باشیم.

صدور کمتر از 30 مورد جریمه عدم استفاده از ماسک

سردار حسین رحیمی در گفتگو با مهر، با ارائه توضیحاتی در رابطه با جریمه رانندگانی که از ماسک استفاده نمی کنند، افزود: کد اعمال جریمه برای عدم ماسک زدن در خودرو ها فعلاً فقط برای تهران اعلام شده است.

وی ادامه داد: بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، این کد و نوع جریمه به صورت پایلوت در تهران اجرا می شود و به استان های دیگر هیچ کدی برای جریمه خودرو ها داده نشده است؛ در نهایت هیچ استانی به جز تهران نمی تواند اعمال قانون در این زمینه داشته باشد.

رئیس پلیس پایتخت افزود: ما در تهران هنوز به صورت جدی افراد را اعمال قانون نکرده ایم، از ابتدای این طرح تا به امروز کمتر از 30 مورد جریمه صادر شده و رفتار پلیس بیشتر حالت ارشادی و تذکری بوده است.

رحیمی ادامه داد: این فرایند ادامه نخواهد داشت و حتماً در صورت لزوم جدی تر وارد می شویم چرا که بنا به گفته مسئولان، شرایط شیوع کرونا در پایتخت قرمز است.

وی گفت: طی یک هفته تا 10 روز از شروع این طرح، رفتار مردم بهتر شده و پروتکل ها در واحد های صنفی بیشتر رعایت می شود، اما مردم باز هم باید رعایت کنند چرا که اول باید به فکر سلامت خود باشند و دوم بدانند که پلیس تصمیم دارد جدی تر با افرادی که از ماسک استفاده نمی کنند، برخورد کند.

منبع: فرارو
انتشار: 8 آذر 1399 بروزرسانی: 8 آذر 1399 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 1380

به "صدور کمتر از 30 مورد جریمه عدم استفاده از ماسک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صدور کمتر از 30 مورد جریمه عدم استفاده از ماسک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید