فورا مرز های سه گانه کشور مسدود گردد

به گزارش فیس راز، رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در نامه ای به رییس جمهوری خواهان شد که در راستای ممانعت از ورود بیماری با سویه جهش یافته هندی مرز های سه گانه کشور فورا مسدود و یا به نحوی کنترل گردد تا به وسیله مسافر یا بار، این انتقال مرگبار صورت نگیرد.

فورا مرز های سه گانه کشور مسدود گردد

به گزارش ایسنا، متن نامه حسینعلی شهریاری به حسن روحانی رییس جمهوری به توضیح زیر است:

جناب آقای روحانی

ریاست محترم جمهور و رئیس ستاد ملی مقابله با کرونا

با اهدای سلام و آرزوی قبولی طاعات و عبادات

همانگونه که مستحضرید دغدغه ورود سویه های جدید بیماری مرموز و خطرناک کووید -19 و این بار از کشور هندوستان اثبات روحی و آرامش روانی جامعه را متاثر ساخته و می تواند گاهی مخربتر از خود بیماری تلقی گردد.

ناگفته روشن است که کوچکترین غفلت می تواند این احتمال قوی را به واقعیت عینی و میدانی تبدیل کرده و در زمانی کوتاه، نظام مقتدر و متعهد سلامت کشور را با همه استعداد، زمین گیر نماید.

از آنجا که مقدار تاثیر واکسن ها بر جهش های بعدی و جهش اخیر و مخوفتر آن، باید در معرض پژوهش های دقیق علمی و آزمایشات مکرر بالینی قرار گیرد هیچ بعید نیست که به دلیل همین ناشناختگی و مقدمات زمان بر تهیه واکسن یا دارو، هر آن به نقطه شروع مبارزه با کرونا، بازگشته و سال ها در انتظار راهکار موثر بمانیم.

در این فاصله اما، زندگی و امنیت سلامت و چرخه معیشت میلیون ها بلکه قاطبه هموطنان در معرض خطر قطعی خواهد بود و تاسف از اینکه چرا علاج واقعه قبل از وقوع نشد. صدالبته سودی در بر نخواهد داشت.

اینک مصرانه از جنابعالی انتظار داریم که با ابلاغ تدابیر پیشگیرانه و ویژه مرز های سه گانه کشور در راستای ممانعت از ورود بیماری با سویه جهش یافته هندی، فورا مسدود و یا به نحوی کنترل گردد تا به وسیله مسافر یا بار، این انتقال مرگبار صورت نگیرد و اطمینان لازم از آن حاصل گردد.

شایسته است دستور فرمایید این کمیسیون با قید فوریت از تصمیمات متخذه و اقدامات به عمل آمده آگاه گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 29 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 29 اردیبهشت 1400 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 1713

به "فورا مرز های سه گانه کشور مسدود گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فورا مرز های سه گانه کشور مسدود گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید