قانون جدید آلمان برای مبارزه با نفرت پراکنی در فضای مجازی

به گزارش فیس راز به نقل از انگجت، آلمان در حال حاضر قوانینی درباره نفرت پراکنی در فضای آنلاین وضع نموده است. اما به نظر می رسد قوانین سختگیرانه تری در راه است.

قانون جدید آلمان برای مبارزه با نفرت پراکنی در فضای مجازی

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

روز پنج شنبه دولت فدرال این کشور ماده قانونی را تصویب نموده که به موجب آن شرکت هایی مانند توئیتر و فیس بوک ملزم هستند محتوای غیر قانونی و مشکوک را به سازمان جنایی فدرال آلمان ارجاع دهند. همچنین این قانون شرکت ها را ملزم می نماید تا بعضی اطلاعات محرمانه پست از جمله IP آدرس آن را در اختیار این سازمان قرار دهند.

این ماده بندی از قانون اجرایی شبکه(NetzDG) است. پیش از این قانون مذکور شرکت های فناوری را ملزم نموده بود تا محتوایی که احتمالا غیر قانونی است را حذف نمایند.

البته پشتیبانان حریم شخصی دیدگاهی انتقادی نسبت به وضع ماده قانونی جدید دارند. به اعتقاد آنان چنین قانونی شرکت های خصوصی را وادار می نماید در ساخت مخزنی از اطلاعات شخصی افراد به پلیس یاری نمایند. علاوه بر آن الزام انتقال اطلاعات شخصی افراد به پلیس نیز نگران نماینده است.

NetzDG بخشی از کوشش گسترده آلمان برای مقابله با نفرت پراکنی آنلاین است. دولت آلمان تصمیم دارد اصلاحات وسیع تری در این قانون ایجاد کند تا شفافیت آن بیشتر گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 12 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 1137

به "قانون جدید آلمان برای مبارزه با نفرت پراکنی در فضای مجازی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قانون جدید آلمان برای مبارزه با نفرت پراکنی در فضای مجازی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید