مدودف: روابط روسیه و آمریکا به سطح روابط دوران جنگ سرد بازگشته است

به گزارش فیس راز، خبرگزاری خبرنگاران- دیمیتری مدودف، معاون رئیس شورای امنیت روسیه در مطلبی تاکید نمود، روابط کشورش با آمریکا در حقیقت به سطح دوران جنگ سرد بازگشته و فرایند تحریم ها و تقابل و درگیری منجر به بی ثباتی دائمی جهانی شده است.

مدودف: روابط روسیه و آمریکا به سطح روابط دوران جنگ سرد بازگشته است

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دیمیتری مدودف، معاون رئیس شورای امنیت روسیه در مقاله ای در ریانووستی توضیح داد: در عرض چند سال گذشته روابط روسیه و آمریکا از رقابت به سطح تقابل رسیده و در حقیقت به سطح روابط دوران جنگ سرد بازگشته است. عواملی نظیر فشار تحریمها، تهدیدات، تقابل در درگیری، محافظت ازمنافع خود همه اینها دنیا را به سمت شرایط بی ثباتی دائمی کشانده است.

مدودف در ادامه این مطلب نوشت، آمریکا در حال اجرای یک سیاست خارجی بی ثبات است که در لفاظی های جو بایدن رئیس جمهور آمریکا بازتاب یافته و علت آن افول اقتدار آمریکا به عنوان رهبر دنیا غرب است.

او بیان داشت: واقعیت استراتژیک جدید یعنی بی ثباتی سیاست خارجی واشنگتن عمدتا دلیل فاکتورهای داخلی و افول نسبی اقتدار آمریکا به عنوان رهبر دنیا غرب است.

مدودف در عین حال تاکید نمود، به اعتقاد وی درگیری در شرق اوکراین به شکل مصنوعی بدتر شده و در مورد علتش به تحریمهای جدید آمریکا علیه روسیه و استقرار تجهیزات نظامی در منطقه اشاره نمود.

او ادامه داد: ما در جریان مصاحبهی تلفنی میان روسای جمهور دو کشور مساله درخواست برای مصاحبه را شنیده ایم. و حالا ما شاهد لفاظی های تند، تحریمهای جدید علیه روسیه، اخراج دیپلماتها و حکم صادر کردن درباره تهدید روسیه هستیم. این همچنین شامل درگیری در شرق اوکراین که به شکل مصنوعی بدتر شده، بیانیه های میلیتاریستی از سوی رهبران آمریکا و انتقال تجهیزات نظامی به منطقه ما می گردد. به طور ساده باید گفت که شرایط در حال بدتر شدن است.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 26 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 26 اردیبهشت 1400 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 1707

به "مدودف: روابط روسیه و آمریکا به سطح روابط دوران جنگ سرد بازگشته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدودف: روابط روسیه و آمریکا به سطح روابط دوران جنگ سرد بازگشته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید