معاون استاندار تهران: اداره امور مالیاتی پیگیر رفع مسائل اصناف باشد

به گزارش فیس راز، معاون استاندار تهران بر پیگیری رفع مسائل اصناف از سوی اداره امور مالیاتی تاکید کرد.

معاون استاندار تهران: اداره امور مالیاتی پیگیر رفع مسائل اصناف باشد

به گزارش گروه اقتصادی فیس راز، حسین توکلی کجانی عصر امروز در جلسه رسیدگی به مسائل اتحادیه های واحد های صنفی شهرستان ری با اشاره به نقش قابل توجه اصناف در کنترل شیوع کرونا گفت: اصناف و کسبه در شرایط به وجود آمده ناشی از کرونا تاثیر به سزایی داشتند و همواره با پرداخت به موقع اقتصادیات ها در حوزه اقتصاد نیز کمک رسان دولت بودند.

وی اضافه نمود: شیوع کرونا بسکمک از کشور ها را با مشکل تامین اقلام ضروری روبرو کرد، اما در کشور ما اصناف و تولیدکنندگان در همان روز های ابتدایی درگیری مردم با بیماری و هراس از نبود اقلام ضروری، عملکرد بسیار خوبی داشتند و تمامی اقلام به میزان نیاز مردم در فروشگاه ها عرضه شد.

لکه های صنفی و صنعتی شهرستان ری ظرفیت مناسبی برای توسعه هستند

معاون استاندار تهران همچنین اعلام نمود: شهرستان ری با برخورداری از 15 لکه صنفی و صنعتی از نقاط مهم استان تهران و کشور بوده و دارای ظرفیت مناسبی برای توسعه و رونق اقتصاد شهرستان است.

توکلی با بیان اینکه عمده درآمد کشور از طریق نفت، اقتصادیات و صادرات است گفت: در شرایط فعلی به دلیل شیوع بیماری کرونا و تحریم ها شرایط فروش نفت و صادرات مناسب نیست، لذا بیشتر درآمد کشور از اقتصادیات است، اما با این حال با توجه به آسیب هایی که برای صنوف پیش آمده است، اداره کل امور اقتصادیاتی باید پیگیر برطرف مسائل صنوف باشد.

وی سپس شرح داد: کرونا آسیب های فراوانی را برای بسکمک از اقشار جامعه به ویژه برای صنوف ایجاد کرده که نیازمند حمایت هستند، البته برنامه های خوبی نیز برای جهش تولید داریم که باید تقویت شوند.

فرماندار ویژه شهرستان ری ادامه داد: در شرایط فعلی باید با پیگیری های لازم واحد های تولیدی و کارگاه ها را احیا کنیم و با حمایت از سرمایه گذاران امکان اشتغال جوانان شهرری را فراهم سازیم.

صنوف مزاحم از شهرری خارج می شوند

توکلی با تاکید بر اینکه بارگذاری معضلات در شهرری کافی است شرح داد: صنوف مزاحم را از شهرری خارج می کنیم، زیرا که تا به امروز بیش از حد، انواع معضلات به شهرری تحمیل شده است و قرار نیست دیگر صنوف مزاحم شهر های دیگر را به ری منتقل کنیم.

وی با بیان اینکه بیشتر شاغلان در واحد های صنعتی شهرری از مناطق دیگر به این شهرستان می آیند اضافه نمود: این موضوع آسیبی برای ری است و باید این مسئله بررسی و علت یابی شود تا بتوان برای جوانان بومی شهرری در واحد های صنعتی و کارگاه های تولیدی اشتغال ایجاد کرد.

معاون استاندار ری در پایان گفت: مسائل واحد های صنفی باید پیگیری و برطرف شود و در این راستا تسهیلات کم بهره برای آن ها در نظر گرفته شود و امور اقتصادیاتی در این رابطه همراهی کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 مرداد 1399 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 1147

به "معاون استاندار تهران: اداره امور مالیاتی پیگیر رفع مسائل اصناف باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاون استاندار تهران: اداره امور مالیاتی پیگیر رفع مسائل اصناف باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید