وزیر اول اسکاتلند: امروز تظاهر به دموکراسی هم در انگلیس از بین رفت

به گزارش فیس راز، نیکلا استورجن گفت: امروز در تاریخ به عنوان نام روزی یاد خواهد شد که در آن، تظاهر به دموکراسی هم در انگلیس از بین رفت.

وزیر اول اسکاتلند: امروز تظاهر به دموکراسی هم در انگلیس از بین رفت

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش به نقل از ای پی تی ان، نیکلا استورجن، وزیر اول اسکاتلند اقدام بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس را برای تعطیل کردن موقتی مجلس این کشور محکوم کرد و گفت: امروز در تاریخ به عنوان نام روزی یاد خواهد شد که در آن، تظاهر به دموکراسی هم در انگلیس از بین رفت.

استورجن روز چهارشنبه در واکنش به تصمیم بوریس جانسون، آن را دیکتاتوری و سوء استفاده از فرایند قانونی خواند و محکوم کرد. استورجن که در ادینبورگ سخن می گفت تاکید نمود: اگر نمایندگان مجلس راهی پیدا ننمایند که هفته آینده گردهم بیایند و بوریس جانسون را متوقف سازند آنگاه از امروز در تاریخ به عنوان روزی یاد خواهد شد که در آن، تظاهر به دموکراسی هم در انگلیس از بین رفت. اگر چنین اقدامی شگفت آور نباشد سراسر توهین است. باید خیلی صریح و روشن در این زمینه موضع گیری کنیم. اقدام به تعلیق مجلس به منظور اجرایی کردن برگزیت بدون توافق، دموکراسی نیست، دیکتاتوری است. همه می دانند خروج بدون توافق از اتحادیه اروپایی برای مردم سرتاسر انگلیس به شدت زیانبار است و آسیبی درازمدت بر پیکره کشور وارد می نماید.

وی در پاسخ به این سوال که آیا شما هم با مایک راسل، وزیر برگزیت در کابینه خود موافق هستید که این اقدام یک کودتا ست گفت: فکر می کنم واژه مستدل و خردمندانه ای است. این اقدام سوء استفاده از فرایندی قانونی است، بوریس جانسون هرچه می گوید دست آخر کوشش می نماید حقیقت را وارونه جلوه داده و به خورد مردم بدهد. او می خواهد نمایندگان مردم را از حضور در مجلس و اقدام برای جلوگیری از برگزیت بدون توافق باز دارد. چنین رفتاری در کشور هایی رایج است که دموکراتیک نیستند و دیکتاتور ها در آن حکمرانی می نمایند. این رویداد هم اکنون دارد در انگلیس اتفاق می افتد؛ نباید فراموش کنید بوریس جانسون منتخب مردم نیست بلکه حزب محافظه کار او را برگزیده و اکنون می خواهد مجلس را تعلیق کند. قرار بود با برگزیت، کنترل کشور را به مجلس عوام بازگردانیم و اکنون بسیار اهمیت دارد که اعتراض خود را فریاد بزنیم و بگوییم تعلیق مجلس سراسر توهین، بی حرمتی و بی عدالتی است.

اقدام نخست وزیر انگلیس و درخواست او از ملکه برای تعلیق مجلس، زمان را برای نمایندگان کوتاه می سازد و آن ها وقت کافی برای متوقف کردن برگزیت بدون توافق نخواهند داشت. اتحادیه اروپا و انگلیس در جستجوی راهی هستند تا بن بستی را که در مصاحبه ها ایجاد شده بشنمایند. در صورتی که پیروز نشوند، انگلیس به ناچار باید روز 31 اکتبر، اتحادیه اروپایی را بدون رسیدن به توافق ترک کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 28 شهریور 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 360

به "وزیر اول اسکاتلند: امروز تظاهر به دموکراسی هم در انگلیس از بین رفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر اول اسکاتلند: امروز تظاهر به دموکراسی هم در انگلیس از بین رفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید