چند باور اشتباه درباره کاهش وزن

به گزارش فیس راز، از بین بردن چربی مازاد و اضافه وزن برای همه افراد آسان نیست زیرا در صورت اقدام به این کار، گاه فرد دچار اشتباهاتی می گردد که ممکن است فرآیند کاهش وزن را با مشکل روبرو کند.

چند باور اشتباه درباره کاهش وزن

باورهای بسیاری در خصوص کاهش وزن در میان افراد وجود دارد که آگاهی از صحت و درستیِ آنها برای رسیدن به نتیجه مطلوب حائز اهمیت است.سایت pledgetimes در مطلبی به بعضی از این باورها اشاره نموده که در حقیقت در کاهش وزن هیچ تاثیری ندارند.

باور اشتباه: برای کاهش وزن باید گرسنگی بکشید

بعضی افراد بر این باورند که با غذا نخوردن، وزنشان کاهش پیدا می نماید اما این اتفاق نمی افتد. با غذا نخوردن سیستم متابولیسم بدن ضعیف می گردد چرا که برای داشتن عملکرد مناسب، احتیاج به تغذیه شدن دارد. همچنین با غذا نخوردن ماهیچه های بدن بسیار ضعیف شده و میزان چربی کاهش پیدا می نماید و این اشتباه ترین شیوه برای کاهش وزن است.

باور اشتباه: کربوهیدرات ها فرد را چاق نموده و به سلامت آسیب می زنند

کربوهیدراتها انرژی لازم بدن را تامین نموده و قدرت لازم را در اختیار مغز قرار می دهند که عملکرد مطلوب را داشته باشد. کربوهیدراتها سوخت کافی و مورد احتیاج بدن را تامین می نمایند.

باور اشتباه: چای سبز همچون سوزاننده چربی عمل می نماید

چای سبز حاوی میزان کمی از کالری ها، آنتی اکسیدان ها و بسیاری دیگر از مواد مغذی است. علاوه بر این، ترکیب EGCG موجود در آن برای کاهش وزن مفید است اما میزان این ترکیب بسیار ناچیز است. بنابراین درصورتیکه روزانه حدود 15 فنجان چای سبز بنوشید در واقع یک نوشیدنی مضر برای کاهش وزن مصرف نموده اید. برای کاهش وزن باید به جای نوشیدنِ کالری، روی سوزاندن کالری تمرکز کنید.

باور اشتباه: رژیم کتوژنیک بهترین گزینه برای کاهش وزن است

این رژیم برای کاهش چربی مناسب نیست زیرا فرد نمی تواند در تمام عمر آن را رعایت کند. بنابراین، این رژیم برای بیشتر افرادی که به دنبال چربی سوزی هستند هرگز مناسب نیست. همچنین این رژیم با عوارض جانبی همچون افزایش سطح کلسترول همراه است.

باور اشتباه: چربی شما را چاق می نماید

مصرف چربی سالم هرگز موجب چاقی نمی گردد. چربی برای ترمیم پوست، بافت ها و فراوری مطلوب هورمون ها در بدن حائز اهمیت است.

باور اشتباه: نان سفید حاوی گلوتن موجب چاقی می گردد

اگر به گلوتن حساسیت دارید باید از مصرف گلوتن خودداری کنید. اما در صورتیکه از سلامت کامل برخوردارید احتیاجی به حذف گلوتن از رژیم غذایی نیست.

باور اشتباه: خوردن انبه و موز باعث چاقی شما می گردد

هر دو میوه سرشار از فیبر، آنتی اکسیدان و سایر مواد مغذی هستند و از مقدار کافی کربوهیدرات برخوردارند. می توان این دو میوه را مصرف کرد اما سایر منابع کربوهیدرات مانند برنج و نان را در رژیم غذایی خود کنترل کنید.

منبع: همگردی
انتشار: 28 آذر 1399 بروزرسانی: 28 آذر 1399 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 1421

به "چند باور اشتباه درباره کاهش وزن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چند باور اشتباه درباره کاهش وزن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید