کرونا در اروپا، از افزایش بیماران اورژانسی در فرانسه تا درخواست مقام های آلمانی برای تایید واکسن روسی

به گزارش فیس راز، جدیدترین اخبار کرونا از اروپا حاکی از آن است که شمار بیماران اورژانسی در فرانسه به شدت افزایش پیدا نموده و مقام های آلمانی هم تایید هر چه سریعتر واکسن اسپوتنیک وی روسیه را درخواست نموده اند.

کرونا در اروپا، از افزایش بیماران اورژانسی در فرانسه تا درخواست مقام های آلمانی برای تایید واکسن روسی

با ما همراه باشید و با تور فرانسه ارزان از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، کرونا با وجود تداوم محدودیت ها همچنان در اروپا جولان داده و نگرانی های بیشتری را برای شهفرایندان و مقامات این اتحادیه ایجاد می نماید.

بالا دریافت درخواست مقام های آلمانی برای تایید واکسن روسی

جدیدترین اخبار کرونا از اروپا حاکی از آن است که مقامات ایالت های آلمان درخواست های خود برای استفاده از واکسن روسی در مبارزه با کرونا را تشدید نموده اند. مارکوس زودر، رئیس حزب سوسیال مسیحی و نخست وزیر ایالت بایرن در گفتگوبا یک رسانه آلمانی گفته است که باید هر چه سریع تر درباره تایید واکسن اسپوتنیک وی روسیه تصمیم گیری گردد.

وی همچنین گفته است: ما باید از تجربیات بد در اولین مرحله سفارش واکسن درس بگیریم. بنابراین اتحادیه اروپا باید این بار سریعا همه قراردادهای ضروری را منعقد کند تا بتوانیم واکسن بیشتری دریافت کنیم. وی غلبه بر بحران کرونا را تنها به وسیله واکسیناسیون امکان پذیر دانست.

نخست وزیر ایالت تورینگن آلمان هم از خرید واکسن روسی حمایت نموده و خودداری از استفاده از این واکسن به دلیل روسی بودن آن را رد نموده است.

بیش از 20 هزار ابتلای روزانه در آلمان

انستیتو رابرت کخ آلمان هم صبح امروز از ابتلای 20472 مورد جدید به کرونا در این کشور در عرض 24 ساعت اطلاع داد و به این ترتیب تعداد مبتلابان جدید به ازای هر 100 هزار نفر به 124.9 افزایش پیدا کرد. 157 نفر هم در 24 ساعت گذشته در اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند.

گسترش قواعد قرنطینه ای در فرانسه

به دلیل شیوع موج سوم کرونا فرانسه قواعد قرنطینه در این کشور را گسترش می دهد. محدودیت های قرنطینه ای در مجموع بر 19 منطقه اداری و بیش از 23 میلیون شهفرایند این کشور اعمال می گردد.

شمار بیماران کرونایی بستری شده در بخش های مراقبت های ویژه فرانسه هم با 4766 مورد به بالاترین حد در امسال میلادی رسیده است. شمار مبتلایان روزانه هم با 41869 مورد بسیار بیشتر از حدود یک هفته پیش که 35088 مورد ابتلای روزانه گزارش شده بود است.

امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه با نگاهی به شرایط بیمارستان ها اعلام نموده که احتمالا به دلیل موج سوم کرونا محدودیت های جدید ضروری خواهد بود.

فرانسه در لیست مناطق پر خطر کرونایی آلمان

انستیتو رابرت کخ آلمان به دلیل موارد بالای ابتلا به کرونا در فرانسه این کشور را در لیست مناطق پر خطر کرونایی خود قرار داده و محدودیت هایی علیه مسافران ورودی از این کشور از روز یکشنبه اعمال خواهد شد.

در مقابل انستیتو رابرت کخ آلمان مناطق تیرول اتریش، جمهوری چک و اسلواکی را از لیست مناطق خطر ویروس های جهش یافته خارج کرد. به این ترتیب بخش عمده محدودیت های سفر اعمال شده علیه این کشورها لغو می گردد.

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان هم از قراردادن فرانسه در لیست مناطق پر خطر کرونایی آلمان به دلیل شمار بالای ابتلا به کرونا در این کشور حمایت نموده است.

احاطه ویروس انگلیسی بر سراسر قبرس

ویروس جهش یافته انگلیس هم تقریبا بر سراسر قبرس احاطه پیدا نموده و بر اساس اطلاعات وزارت بهداشت این کشور تقریبا 95.5 درصد همه مبتلایان جدید در این کشور از 16 فوریه تا 6 ماه مارس به این ویروس جهش یافته آلوده شدند. وزارت بهداشت قبرس همچنین از افزایش شمار مبتلایان به کرونا در بین جوانان این کشور اطلاع داده است.

تمدید شرایط اضطراری کرونایی در جمهوری چک

در جمهوری چک شرایط اضطراری کرونایی برای مدت دو هفته دیگر و تا 11 آوریل تمدید شد.

مجلس چک شب گذشته با اکثریت آراء با این طرح موافقت کردند و 53 نماینده به آن رای مثبت و 34 نماینده هم به آن رای منفی دادند.

آندره بابیس، نخست وزیر جمهوری چک در این باره گفت که امیدهایی وجود دارد مبنی بر اینکه این آخرین قرنطینه باشد. وی هم زمان شهفرایندان را به صبر و تحمل در این شرایط فراخواند.

شرایط اضطراری اختیارات بیشتری برای اعمال محدودیت ها در کشور به دولت می دهد.

با وجود اعمال محدودیت ها اما در جمهوری چک همچنان آمار مبتلایان به کرونا بالا است و در عرض 7 روز بیش از 500 نفر به ازای هر 100 هزار نفر به کرونا مبتلا شدند.

از شروع بحران کرونا در این کشور با حدود 10.7 میلیون سکنه تا به حال بیش از 1.5 میلیون نفر به کرونا مبتلا شده و حدود 25639 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

نخستوزیر چک همچنین مجددا خواهان اصلاح فرایند تقسیم واکسن در اتحادیه اروپا شده و گفت که این واکسن ها باید همان گونه که در دسامبر سال 2020 تصمیم گیری شد بر اساس جمعیت کشورها تقسیم گردد.

وی اضافه نمود: اگر شرایط به همین شکل ادامه پیدا کند بعضی کشورها در تابستان به اندازه کافی واکسن برای نود درصد مردم خود خواهند داشت و بعضی کشورهای دیگر تنها 40 درصد جمعیت خود را تا آن موقع می توانند واکسینه نمایند که این غیر قابل قبول است.

رکورد بالای مبتلایان جدید در لهستان

شمار موارد جدید ابتلا به کرونا در لهستان هم برای سومین روز پیاپی رکورد بالایی را بدست آورده و نهادهای بهداشتی این کشور شب گذشته گفتند که در 24 ساعت 35143 مور جدید ابتلا به کرونا ثبت شده است.

هشدار وزارت بهداشت اتریش درباره پر شدن ظرفیت بیمارستان ها

وزیر بهداشت اتریش به شهفرایندان درباره رفتن به سفر در تعطیلات عید پاک هشدار داده و گفت: اروپا در میان موج سوم کرونا واقع شده است. در اتریش این تصویر از منطقه ای به منطقه دیگر متفاوت است. اما به صورت کلی فرایند صعودی شدیدی فراتر از اتریش شرقی وجود دارد.

وی شیوع ویروس جهش یافته انگلیسی را مسئله ای عظیم در کشورش ارزیابی نموده که بر همه این کشور غالب شده است. وی در این باره گفت: در شرق اتریش بسته به منطقه سهم آلودگی به این ویروس به 80 تا 90 درصد کل مبتلایان رسیده است. این شرایط به تقویت شدید شرایط خطر منجر می گردد. ویروس جهش یافته انگلیسی مسری تر بوده و سریع تر به بیماری سخت تبدیل شده و آمار افرادی که دچار بیماری سخت می شوند و احتیاج به بستری شدن در بخش های مراقبت های ویژه پیدا می نمایند را به سرعت افزایش می دهد.

وی در عین حال تاکید نمود که تا اواخر ژوئن و حداکثر اوایل جولای دو سوم شهفرایندان اتریشی حداقل اولین دوز واکسن کرونا را دریافت خواهند کرد. به گفته آنشوبر اتریش در اعطای گذرنامه سبز به افراد واکسینه شده در اروپا پیشتاز خواهد بود.

بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در این کشور 530288 نفر به کرونا مبتلا شده و 9200 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

کاهش چشمگیر جمعیت ایتالیا در دوران بحران کرونا

آمارها نشان می دهد در سال 2020 بحران کرونا منجر به کاهش زاد و ولدها، ازدواج ها و هم زمان افزایش مرگ و میرها در ایتالیا شده و جمعیت این کشور را به زیر 60 میلیون نفر کشانده است.

به این ترتیب بحران کرونا در سال 2020 آثار وخیمی در شمار جمعیت ایتالیا بر جا گذاشت. اداره آمار ایتالیا (ایستات) روز آدینه اطلاع داد که جمعیت این کشور مدیترانه ای در سرانجام سال گذشته نسبت به ابتدای آن حدود 384 هزار نفر کاهش داشته است که این تقریبا با جمعیت شهری مانند فلورانس در توسکانی ایتالیا برابر است.

به گفته کارشناسان موج کرونا فرایند کاهشی جمعیت ایتالیا را که از سال 2015 شروع شده را تشدید نموده است. در این بحران شمار جمعیت این کشور به زیر60 میلیون نفر و حدود 59.3 میلیون نفر رسیده است.

اداره آمار ایتالیا همچنین اطلاع داد که شمار زاد و ولدها در ایتالیا هم یک رکورد منفی جدید را بدست آورده و در سال 2020 حدود 404 هزار کودک در این کشور به دنیا آمدند که تعداد آن ها حدود 16 هزار نفر کم تر از سال 2019 بوده است. هم زمان حدود 17 درصد انسان های بیشتری از سال 2019 در این کشور فوت کردند. در آمار تکمیلی ارائه شده از طرف اداره آمار ایتالیا حدود 112 هزار مورد فوتی های بیشتر در سال 2020 ثبت شده است. تعداد عروسی ها هم در اولین سال کرونا حدود 50 درصد کاهش داشته است. این مسئله می تواند از نتایج محدودیت های اعمال شده در دوران کرونا باشد. برگزاری جشن های ازدواج مفصل و شلوغ در ایتالیا در این دوران ممنوع بود.

کارشناسان آمار همچنین از احساس روزافزون عدم اطمینان درباره آینده و نگرانی های مالی در بین شهفرایندان اطلاع داده اند.

ایتالیا در فوریه سال 2020 شدیدا تحت تاثیربحران کرونا قرار گرفته و از آن موقع تا به حال نهادهای بهداشتی از ابتلای حدود 3.5 میلیون نفر به کرونا اطلاع داده اند. بخش های وسیعی از این کشور در لیست مناطق قرمز کرونایی قرار گرفته و دولت برای مهار این بیماری محدودیت های گسترده ای را در این مناطق اتخاذ نموده است

تشدید محدودیت های کرونایی در رومانی

رومانی هم با توجه به شمار روزافزون آمار مبتلایان به کرونا از روز یکشنبه محدودیت های کرونایی برای مهار این بیماری را تشدید می نماید.

این خبر را نخست وزیر رومانی روز گذشته گفت. شمار مبتلایان جدید در ازای هر 100 هزار نفر در این کشور به 364 نفر افزایش پیدا نموده است.

دانمارک هم محدودیت های سفر در این کشور را تا 20 آوریل محدود می نماید. دولت دانمارک همچنان به شهفرایندان خود توصیه می نماید به سفرهای خارجی نفرایند.

جدیدترین آمار مبتلایان در کشورهای مهم اروپا

بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در انگلیس 4325315 نفر به کرونا مبتلا شده و 126515 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان باخته اند.

در فرانسه هم تا به حال 4465956 نفر به کرونا مبتلا شده و 94275 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده اند.

در اسپانیا هم تا به حال 3255324 نفر به کرونا مبتلا شده و 75010 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده اند.

بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در ایتالیا 3488619 نفر به کرونا مبتلا شده و 107256 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان باختند.

در آلمان هم تا به حال 2754002 نفر به کرونا مبتلا شده و 76303 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده اند

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 11 فروردین 1400 بروزرسانی: 11 فروردین 1400 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 1623

به "کرونا در اروپا، از افزایش بیماران اورژانسی در فرانسه تا درخواست مقام های آلمانی برای تایید واکسن روسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در اروپا، از افزایش بیماران اورژانسی در فرانسه تا درخواست مقام های آلمانی برای تایید واکسن روسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید