کرونا 185 میلیارد دلار به اقتصاد چین ضرر زد

به گزارش فیس راز، نایب رئیس سابق صندوق بین المللی پول گفت ویروس کرونا با کاهش هزینه مصرف کنندگان و گردشگری در دو ماه اول سال میلادی جاری 1.3 تریلیون یوان (185 میلیارد دلار) برای چین هزینه داشته است.

کرونا 185 میلیارد دلار به اقتصاد چین ضرر زد

با ما همراه باشید و با هزینه تور به چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش فیس راز به نقل از ساوت چاینا مورنینگ پست، یکی از مقامات ارشد سابق صندوق بین المللی پول گفت ویروس کرونا با کاهش هزینه مصرف کنندگان و گردشگری در دو ماه اول سال میلادی جاری 1.3 تریلیون یوان (185 میلیارد دلار) برای چین هزینه داشته است.

ژو مین که بین سالهای 2011 تا 2016 نایب رئیس صندوق بین المللی پول بود گفت شیوع ویروس کرونا احتمالاً 900 میلیارد یوان در ژانویه و فوریه به صنعت گردشگری آسیب رسانده است و هزینه کرد مصرف کنندگان برای غذا و نوشیدنی ها هم 420 میلیارد یوان نسبت به سال گذشته کاهش یافته است.

ژو که در حال حاضر سرپرست موسسه ملی تحقیقات مالی در دانشگاه سینگهوا در پکن است گفت با وجود آنکه هزینه های آنلاین مخصوصاً در خدمات آموزشی و تفریحی بخشی از این خسارت ها را جبران نموده ولی کل آسیب وارد شده به اقتصاد طی این دوره 1.38 تریلیون یوان است.

طبق آمار اداره ملی آمار چین، این رقم نشان دهنده 3.3 درصد از کل خرده فروشی چین در 2019 است.

ژو گفت: کاهش مصرف در سه ماهه اول سال میلادی جاری می تواند رشد مالی چین را سه تا چهار درصد پایین بیاورد. ما به یک بازگشت قوی احتیاج داریم و این کار 10 برابر کوشش بیشتری را می طلبد.

هزینه مصرف کنندگان زیربنای اقتصاد چین است و حدود 60 درصد رشد این کشور را در سال گذشته تشکیل داد. ولی با توجه به این که ویروس کرونا هنوز کاملا مهار نشده است، بسیاری از دولت های محلی تمایلی به بازکردن تاسیسات عمومی مثل سینما ها و رستوران ها ندارند.

علیرغم تخمین های ناامیدکننده ژو، این آمار شامل فروش خودرو نمی گردد. فروش خودرو در چین 20.5 درصد نسبت به سال گذشته در ژانویه کاهش یافت که بزرگترین کاهش ماهانه طی 15 سال گذشته بود.

59

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 15 اسفند 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 815

به "کرونا 185 میلیارد دلار به اقتصاد چین ضرر زد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا 185 میلیارد دلار به اقتصاد چین ضرر زد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید