9 گام برای تمیز کردن دیوارهای خانه؛ برترین ترکیب برای شستن دیوار

به گزارش فیس راز، شستن دیوارها راهی فوق العاده برای تمیز کردن اساسی خانه به ویژه در نزدیکی ایام نوروز و نو شدن سال است. ممکن است کمی وقت گیر باشد، اما تمیز کردن دیوارهای رنگ شده یک کار نسبتاً آسان و ساده است.

9 گام برای تمیز کردن دیوارهای خانه؛ برترین ترکیب برای شستن دیوار

بهتر است شست وشوی دیوارهای خود را در اواخر بهار یا اوایل پاییز در نظر بگیرید، زیرا در آن موقع می توانید پنجره ها را به راحتی باز کنید. این کار به روند خشک شدن دیوار یاری می نماید. البته برای خانه تکانی دم عید می توانید این موضوع را در نظر نگیرید و به نظافت دیوارها بپردازید.

1. انتخاب شوینده مناسب

شوینده ای را انتخاب کنید که بدون رنگ و سفیدکننده باشد. بهتر است با ملایم ترین پاک کننده ممکن آغاز کنید، چراکه رنگ دیوار به راحتی آسیب می بیند؛ فقط در صورتی که واقعاً احتیاج دارید به سراغ مواد قوی تر بروید.

می توانید یک تا 2 قطره مایع ظرفشویی را در حدود یک لیتر آب گرم ترکیب کنید. یک اسفنج نرم را خیس کنید و بچرخانید. برای از بین بردن لکه از اسفنج بهره ببرید.

2. خیساندن اسفنج

پس از خیساندن اسفنج در محلول دلخواه، آن را کاملا بیرون بیاورید. آن را فشار دهید تا تقریبا خشک و آبش کامل گرفته گردد. این بدان معنی است که شما می خواهید تا حد امکان از محلول پاک کننده کمتری بهره ببرید.

3. تست نقطه ای انجام دهید

تست نقطه ای انجام دهید. برای جلوگیری از آسیب تماشا دیوارها بهتر است یک قسمت از دیوار را که چندان قابل مشاهده و در دید نیست برای آزمایش انتخاب کنید. می توانید چند پاک کننده مختلف را امتحان کنید. به سادگی پاک کننده را روی دیوار بمالید، مالش دهید و منتظر بمانید که ببینید آیا باعث تغییر رنگ، رگه شدن یا آسیب های دیگر شده است یا نه.

4. از سمت چپ دیوار آغاز کنید

از بالا، سمت چپ دیوار خود آغاز کنید. اسفنج نرم و کمی خیس خود را روی دیوار بمالید. این کار را از بالا به پایین انجام دهید. به سمت راست حرکت کنید و یک ناحیه عمودی دیگر را انجام دهید. با این الگو تمام دیوار را اسفنج بکشید.

5. دو بار اسفنج بکشید

سپس دور دوم را انجام دهید. از آنجا که از یک محلول بسیار ملایم استفاده می کنید، ممکن است با یک دور کشیدن اسفنج دیوار شما کاملا تمیز نگردد. مکث کنید و اندازهی محلول تازه درست کنید. دوباره از گوشه سمت چپ بالای دیوار آغاز کنید.

6. خشک کردن دیوار با حوله ممنوع

اجازه دهید دیوار شما در هوا خشک گردد. بعضی از پنجره ها یا درها را باز کنید. یک فن را روشن کنید. به دیوار خود زمان زیادی بدهید تا در هوا خشک گردد. از خشک کردن دیوار با حوله خودداری کنید، زیرا احتمال ایجاد رگه و لک وجود خواهد داشت.

7. از محلول های شیمیایی سنگین استفاده نکنید

از مواد شیمیایی خشن روی سطوح صاف استفاده نکنید، زیرا به رنگ دیوار آسیب می رساند. روکش های رنگی به راحتی آسیب می بینند، بنابراین از مواد شیمیایی سنگین یا چربی زدا برای این نوع رنگ ها استفاده نکنید.

8. شستن لکه های سخت تر

آمونیاک، سرکه، جوش شیرین و آب را مخلوط کنید. برای این کار یک فنجان (240 میلی لیتر) آمونیاک، 0.5 فنجان (120 میلی لیتر) سرکه و 0.25 فنجان (59 میلی لیتر) جوش شیرین را به آب گرم اضافه کنید. سپس یک اسفنج نرم را در این محلول خیس و آب آن را بگیرید و روی دیوار و لکه بکشید. این روش را تا زمانی که لکه از بین برود تکرار کنید.

9. پاک کردن خطوط با جوش شیرین یا خمیردندان

اگر در خانه فرزند کوچک دارید بعید نیست که روی دیوار خط کشیده باشد. برای پاک کردن خطوط روی دیوار هم راه چاره وجود دارد. اندازه کمی خمیر دندان سفید را با یک پارچه مستقیماً روی خطوط بمالید. از نوع ژله ای خمیر دندان استفاده نکنید؛ می توانید خمیر دندان را با اندازه کمی آب در یک فنجان مخلوط و کمی رقیق کنید. این مخلوط رقیق شده را روی خطوط بمالید. بگذارید خمیر دندان 5 تا 10 دقیقه بماند. علامت را با پارچه بشویید. خمیر دندان را با یک پارچه مرطوب پاک کنید. علامت باید از بین برود.

راه دوم این است که اسفنج را خیس کنید و روی آن یک توده کوچک جوش شیرین قرار دهید. اسفنج را روی خطوط به آرامی با حرکات دایره ای بمالید. بسته به اینکه خط و رنگ چقدر چشمگیر است، احتمالاً باید چند بار اسفنج را آبکشی کنید و این روش را تکرار کنید.

منبع: همشهری

منبع: فرادید
انتشار: 2 اسفند 1401 بروزرسانی: 2 اسفند 1401 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 2309

به "9 گام برای تمیز کردن دیوارهای خانه؛ برترین ترکیب برای شستن دیوار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "9 گام برای تمیز کردن دیوارهای خانه؛ برترین ترکیب برای شستن دیوار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید