آذری جهرمی: 30 میلیون نفر دنبال فیلترشکن هستند، سودای ریاست جمهوری ندارم، مدیریت های قبلی را دیده ایم، بعدی ها را هم می بینیم

به گزارش فیس راز، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: عده ای می گویند من بی مبالات هستم، فضای مجازی را آلوده کردم و باید من را محاکمه کنند؛ اما مدیریت های قبلی را دیده ایم و بعدی ها را هم می بینیم.

آذری جهرمی: 30 میلیون نفر دنبال فیلترشکن هستند، سودای ریاست جمهوری ندارم، مدیریت های قبلی را دیده ایم، بعدی ها را هم می بینیم

فضایی که درباره فضای مجازی و نحوه کنترل آن در جامعه جریان دارد فضای منطقی نیست و آن را به فضای احساسی تبدیل می کنند. گاهی ناسزا هم می گویند. می گویند وزیر ارتباطات بی مبالات است و فضای مجازی را آلودگی کرده است. بگیرید و محاکمه اش کنید. برای محاکمه مان امضا هم جمع می کنند اما باید بگویم مدیریت های قبلی را دیده ایم، بعدی ها را هم می بینیم. البته من تاکید می کنم که در برخی موارد فیلترینگ لازم است.

محمدجواد آذری جهرمی امروز (دوشنبه) با حضور در یک برنامه تلویزیونی و در خصوص فیلترینگ به نکات جالبی اشاره کرد و با بیان اینکه استفاده از فیلترینگ غیرقانونی نیست، افزود: از نظر من منطقی پشت فیلترینگ و فروش فیلتر شکن نیست و مقیاس قابل توجیهی برای مردم ندارد. البته تاکید کنم فیلترینگ برای تمام کشورها لازم است. اما نمی توانیم تمام پلتفرم هایی که مورد استفاده مردم هستند را محدود کنیم. آن ها جلوی این محدودیت می ایستند و مقررات درست را زیر پا می گذارند. فیلترشکن ها گوشی های مردم را آلوده می کنند و آن ها را در معرض آسیب قرار می دهند.

30 میلیون نفر دنبال فیلترشکن هستند

وزیر ارتباطات افزود: برخی می گویند فیلترشکن ها را نیز فیلتر کنید اما نمی توان این کار را کرد. مگر فقط یک فیلترشکن وجود دارد؟ زمانی که 30 میلیون نفر دنبال فیلترشکن هستند و شرایط اقتصاد بسیاری از افراد باعث می شود به این فضا دسترسی داشته باشند، حتما راه خود را برای استفاده از فیلترشکن پیدا می کنند. نمی توان لشکری درست کرد که دنبال این موضوع باشند.

آذری جهرمی درباره زمزمه هایی که در خصوص فیلترینگ اینستاگرام به گوش می رسد، افزود: من زمزمه ای نشنیده ام در خصوص اینکه کسی بخواهد اینستاگرام را فیلتر کند. عده ای که از فیلتر اینستاگرام صحبت می کنند، اعتقاد پایدار قلبی دارند که اغلب شبکه های اجتماعی باید بسته شود.

وی خاطر نشان کرد: کاربرانی که در فضای اینستاگرام هستند، در هر فضای دیگری که وارد شوند، همین محتوا را تولید می کنند مگر این که سواد رسانه ای شان بالا برود و آموزش ببینند. اگر در تمام مدت بخواهیم از روش های قهری استفاده کنیم سطح تعارض مردم با حاکمیت بالا می رود.

سودای ریاست جمهوری ندارم

آذری جهرمی در خصوص ادعای ایفا کردن نقش پلیس خوب در حوزه فیلترینگ، گفت: نباید در این خصوص دو قطبی خوب و بد ساخته شود. آفات و عوارض واقعی است. دشمن برای تغییر ذائقه ما آماده است و باید این ها را جدی بگیریم. اما محدودیت تنها راه آن نیست.

وی شرح داد: اختیار فیلترینگ در دست من نیست و بارها این مساله را اعلام کرده ام. می گویند جلوی فیلترینگ بایست اما زمان گلادیاتورها نیست که ما بایستیم و جنگ کنیم، باید راه منطقی را پیدا کرد.

وزیر ارتباطات در سرانجام به رسم تمام سه سال دوره وزارت خود، حضور در انتخابات 1400 را رد کرد و گفت فعلا چنین تصمیمی ندارد.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 30 مهر 1399 بروزرسانی: 30 مهر 1399 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 1300

به "آذری جهرمی: 30 میلیون نفر دنبال فیلترشکن هستند، سودای ریاست جمهوری ندارم، مدیریت های قبلی را دیده ایم، بعدی ها را هم می بینیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آذری جهرمی: 30 میلیون نفر دنبال فیلترشکن هستند، سودای ریاست جمهوری ندارم، مدیریت های قبلی را دیده ایم، بعدی ها را هم می بینیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید