آغاز گفت وگوهای بین الافغانی در گرو آزادی زندانیان طالبان

به گزارش فیس راز، سخنگوی طالبان بیان نمود که اگر دولت افغانستان پنج هزار زندانی این گروه را آزاد نکند طالبان وارد گفت وگوهای بین الافغانی نمی شود.

آغاز گفت وگوهای بین الافغانی در گرو آزادی زندانیان طالبان

به گزارش دفتر منطقه ای فیس راز، پس از تاکید اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان مبنی بر اینکه کابل هیچ تعهدی برای آزادی زندانیان طالبان ندارد، ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان شرح داد که در صورت عدم آزادی زندانیان این گروه حاضر به پیوستن به گفت وگوهای بین الافغانی نخواهد بود.

مجاهد به رویترز گفت: ما برای گفت وگوهای بین الافغانی کاملاً آماده هستیم اما منتظر آزادی پنج هزار زندانی خود می باشیم.

وی شرح داد: اگر پنج هزار زندانی ما، 100 یا 200 نفر کمتر یا بیشتر مهم نیست، اگر این زندانیان آزاد نشوند وارد گفت وگوهای بین الافغانی نمی شویم.

در توافق آمریکا و طالبان در بند مربوط به آزادی زندانیان طالبان آمده که آمریکا متعهد است که با همکاری و تأیید همه طرف های ذیربط بطور فوری در رابطه با آزادسازی سریع اسیران جنگی و سیاسی طالبان برای اعتمادسازی اقدام کند و براین اساس قرار است تا 5 هزار نفر از زندانیان طالبان آزاد شوند و در مقابل نیز طالبان هزار زندانی از نیروهای امنیتی افغان را آزاد خواهد کرد.

رئیس جمهور افغانستان درباره این توافق گفته که ترامپ از کابل درخواستی برای رها کردن این زندانیان نداشته و این موضوع باید به عنوان بخشی از توافق جامع صلح مورد مذاکره قرار گیرد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 31 فروردین 1399 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 952

به "آغاز گفت وگوهای بین الافغانی در گرو آزادی زندانیان طالبان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز گفت وگوهای بین الافغانی در گرو آزادی زندانیان طالبان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید