سال جاری در فراوری محصولات سیب، پرتقال، زعفران و پسته مازاد فراوری داریم

طهماسبی معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: سال جاری در فراوری محصولات سیب، پرتقال، زعفران و پسته مازاد فراوری داریم.

سال جاری در فراوری محصولات سیب، پرتقال، زعفران و پسته مازاد فراوری داریم

به گزارش گروه مالی خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، محمدعلی طهماسبی در نشست سراسری سرپرست وزارت جهاد کشاورزی با معاونان و مدیران ارشد این وزارت و رؤسای سازمان جهاد کشاورزی استان ها، اظهار کرد: توسعه گلخانه ها و برنامه انتقال کشت محصولات آب بر سبزی و صیفی به محیط های کنترل شده و گلخانه ای در استان هایی که استانداران و مسؤولان ارشد حمایت نموده اند با سرعت در حال پیشرفت است.

وی گفت: طرح توسعه باغات در اراضی شیب دار مناطق مستعد در سال 97 در سطح 29 هزار هکتار اجرا شده است.

طهماسبی با اشاره به این که باغ های مادری در مناطق مختلف کشور وجود دارد، تأکید کرد: در جابجایی نهال ها، نظارت و دقت برای جلوگیری از شیوع آفات و سلامت نهال و پیوندک ها ضروری است.

وی گفت: حدود 50 شرکت کشت بافت در کشور در حال فعالیت هستند و ضروری است برای ارتقاء سلامت و توسعه باغات از این شرکت های دانش بنیان حمایت گردد.

معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به این که سال جاری در فراوری محصولات سیب، پرتقال، زعفران و پسته مازاد فراوری داریم، توضیح داد: توجه به زنجیره های فراوری و فرآوری و توسعه صادرات محصولات باغی ضرورت دارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 بهمن 1398 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 714

به "سال جاری در فراوری محصولات سیب، پرتقال، زعفران و پسته مازاد فراوری داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سال جاری در فراوری محصولات سیب، پرتقال، زعفران و پسته مازاد فراوری داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید