ایران در برابر اقدام دولت کانادا مقابله به مثل کند

به گزارش فیس راز، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: ایران قطعاً پاسخ اقدامات خصمانه و تقابلی دولت کانادا را می دهد.

ایران در برابر اقدام دولت کانادا مقابله به مثل کند

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید.

ابوالفضل حسن بیگی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرنگاران، در واکنش به حکم دادگاه کشور کانادا درباره مصادره دارایی های ایران، گفت: حتماً ادعاهای مطرح شده از سوی دادگاه کانادایی علیه جمهوری اسلامی، بی پایه و اساس بوده و تنها ابزاری برای فشار بر کشورمان است.

وی با بیان اینکه حکم دادگاه کشور کانادا درباره مصادره دارایی های ایران یک اقدام خلاف قانون و مغایر با عرف دیپلماتیک در عرصه بین الملل است، اضافه کرد: اگر این مسئله به یک امر عادی و طبیعی در عرصه بین الملل تبدیل گردد، قطعاً هیچ کشوری در امان نخواهد بود و کشورهای مدعی اقدام به مصادره اموال دیگر کشورها می نمایند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه دولت کانادا باید نسبت به اصلاح رویکردها و سیاست های بین المللی خود اقدام کند، ادامه داد: قطعاً اجرای این سیاست ها به منزوی تر شدن و ضعیف تر شدن این کشور می انجامد.

حسن بیگی با تأکید بر اینکه ایران قطعاً پاسخ اقدامات خصمانه و تقابلی دولت کانادا را می دهد، گفت: مسئولان جمهوری اسلامی ایران مصمم هستند که ضمن رعایت قوانین بشری و بین المللی، ذره ای از حقوق ملت ایران عقب نشینی نکنیم.

نماینده مردم دامغان در مجلس با بیان اینکه وزارت امور خارجه باید با قاطعیت در برابر زیاده خواهی کشورها از جمله کانادا ایستادگی کند، تأکید کرد: دستگاه دیپلماسی باید پاسخی مناسب به اقدامات خصمانه دولت کانادا بدهد، در غیر این صورت احتمال تکرار چنین اتفاقات و اقداماتی وجود دارد.

منبع: تسنیم
انتشار: 2 خرداد 1400 بروزرسانی: 2 خرداد 1400 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 423

به "ایران در برابر اقدام دولت کانادا مقابله به مثل کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران در برابر اقدام دولت کانادا مقابله به مثل کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید