بسته سازمانی غربالگری و ایمن سازی در برابر کرونا ارائه شد

به گزارش فیس راز به نقل از جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی، همه گیری ویروس کرونا قبل از هرچیز یک فاجعه انسانی عظیم است و تا امروز صدها هزار نفر را تحت تاثیر قرار داده است و از سوی دیگر شیوع بیماری سبب تعطیلی بنگاه های مالی در سراسر دنیا شده و همه کشورها را در آستانه رکودی کمرشکن قرار داده است.

بسته سازمانی غربالگری و ایمن سازی در برابر کرونا ارائه شد

همانگونه که سیستم بهداشت و درمان به صورت شبانه روزی و قهرمانانه به ارائه خدمات پرداخته و سعی در کاهش هزینه های انسانی این بیماری دارد، مدیران و سازمان ها نیز باید با استفاده از روش های خلاقانه در عین حفظ سلامتی پرسنل از تبعات مالی این بیماری بر کسب و کار خود و چرخه مالی جامعه بکاهند.

در این راستا جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی به یاری سازمان ها آمده و با ارائه خدمات متنوع سعی دارد به ادامه فعالیت ایمن تر و کم خطرتر بنگاه های مالی یاری کند.

ارزیابی و غربالگری و معاینه پرسنل سازمان ها، کارخانجات و ادارات

با توجه به شیوع بیماری کرونا و لزوم غربالگری و درمان مبتلایان و فاصله گذاری هوشمند، جهاددانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی در نظر دارد با بهره گیری از ظرفیت مرکز امداد کلینیک خود، خدمات معاینه و غربالگری پرسنل سازمان ها، کارخانجات و ادارات را در دستور کار قرار دهد تا بدین وسیله امکان فعالیت سالم و ایمن کارکنان سازمانها مهیا گردد.

تیم امداد کلینیک شامل پزشک و پرستار در محل سازمان به غربالگری و معاینه پرسنل مطابق آخرین پروتکل های استاندارد ستاد مرکزی مبارزه با کرونای وزارت بهداشت و اخذ تصمیمات بالینی می پردازد. در صورت احتیاج طبق نظر پزشک، پرسنل معاینه شده تحت نمونه گیری یا آنالیز های تصویربرداری قرار گرفته و در موارد لازم به بیمارستان یا آزمایشگاه تخصصی ارجاع و برای ادامه مراقبت راهنمایی می شوند. این خدمت در بازه های مختلف متناسب با حوزه فعالیت سازمان قابل تکرار و پیاده سازی است.

عملیات تخصصی ضدعفونی توسط مرکز HSE

ضدعفونی محیط و فضاهای کاری یکی دیگر از ارکان مهم حفظ ایمنی و سلامت کارکنان است. مرکز بهداشت، ایمنی و محیط زیست (HSE ) جهاد دانشگاهی در راستای کنترل و جلوگیری از شیوع بیماری کرونا با بکارگیری کارشناسان مجرب بهداشت محیط و (HSE) خدمات ضد عفونی ، گند زدائی و ویروس کشی فضاهای کاری و عمومی ادارات،کارگاهها و کارخانجات، بیمارستان ها و کلینیک ها را در دستور کار قرار داده است. تیم (HSE) با توجه به آخرین پروتکل های استاندارد جهانی بنا به درخواست بنگاه های مالی در اسرع وقت اقدام به ضدعفونی محیط های کاری می نماید.

پایش و مراقبت موارد مشکوک

با توجه به افزایش تعداد مبتلایان و افراد در معرض خطر کرونا در کشور از یک سو و سیاست های کشوری کاهش بار بیماران و مراجعه کنندگان به بیمارستانها و مراکز درمانی، مراقبت و پایش موارد مشکوک به کرونا و یا مبتلایان تحت قرنطینه خانگی از اهمیت به سزایی برخودار است. بر اساس آمارهای جهانی بیش از 80 درصد مبتلایان عفونت ویروسی کرونا احتیاج به بستری در بیمارستانها ندارند و تنها با پایش، خودمراقبتی و رعایت اصول بهداشتی و خود قرنطینگی و درمان علامتی در منزل تحت نظر پزشک بهبود می یابند.

چک لیست ها و فرمهای طراحی شده در سامانه 123corona.com شرایط را برای طی دوره قرنطینه و خودمراقبتی بیماران و افراد مشکوک در منزل با سهولت و به صورت ایمن مهیا می نماید. از طرف دیگر سپری کردن دوره قرنطینه تحت نظارت پزشک، به بیمار و خانواده وی اطمینان می دهد که شرایط کاملا تحت نظر بوده و طبق پروتکل های استاندارد بیمار پایش و مراقبت می گردد. در این سامانه آموزش های لازم برای مقابله با ویروس کرونا و خودمراقبتی نیز در دسترس کلیه افراد است.

سلامت روان در بحران و مشاوره تخصصی سلامت روان

استرس ابتلا به بیماری کرونا و یا تبعات مالی و اجتماعی ناشی از آن می تواند سلامت روان افراد جامعه را به خطر اندازد. قرنطینگی و تنهایی طولانی مدت سالمندان، اقامت طولانی مدت زوجین در منزل، تعطیلی مدارس و حضور مستمر فرزندان در محیط خانه، همگی سبب افزایش تنش و بروز حالت های افسردگی و پرخاشگری شده است.

مرکز سلامت روان رویین جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی در راستای مسئولیت اجتماعی و همگام با سیاست های کلی ستاد ملی کرونا و یاری به آرامش بخشی روانی جامعه اقدام به ارائه خدمات مشاوره رایگان از جمله مشاوره مدیریت استرس و اضطراب فردی، مشاوره مدیریت روانی بچه ها در فضای بحرانی، مشاوره مدیریت استرس سالمندان نموده است.

علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر و استفاده از خدمات ارزیابی و غربالگری و معاینه پرسنل سازمان ها، کارگاهها، کارخانجات، ادارات و عملیات تخصصی ضدعفونی توسط مرکز (HSE) می توانند با شماره تلفن 72103 مرکز امداد کلینیک جهاد دانشگاهی و جهت استفاده از خدمات مشاوره رایگان متخصصین روان شناس مرکز سلامت روان روئین با شماره تلفن 45298 تماس بگیرند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 خرداد 1399 بروزرسانی: 9 خرداد 1399 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 1042

به "بسته سازمانی غربالگری و ایمن سازی در برابر کرونا ارائه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بسته سازمانی غربالگری و ایمن سازی در برابر کرونا ارائه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید