تحویل 155 محموله کمک های بین المللی به هلال احمر برای مقابله با کرونا

به گزارش فیس راز، رئیس جمعیت هلال احمر ایران ضمن در دیدار سفیر استرالیا ضمن درخواست حمایت این کشور برای تامین دستگاه های ونتیلاتور مورد نیاز مبتلایان به کووید 19 در ایران، از دریافت 155 محموله کمک های بین المللی برای مقابله با این بیماری خبر داد.

تحویل 155 محموله کمک های بین المللی به هلال احمر برای مقابله با کرونا

به گزارش خبرنگاران دکتر کریم همتی هدف از دیدار با سفیر استرالیا را استفاده از تجارب دو کشور ایران و استرالیا برای مبارزه با بیماری کووید 19 عنوان و اظهارکرد: جمعیت هلال احمر ایران یکی از پنج جمعیت ملی برتر دنیا و از قویترین جمعیت های ملی در منطقه خاورمیانه به حساب می آید. هلال احمر ایران هم در زمینه ارائه خدمات امدادی و هم فعالیت های جوانان و داوطلبان خدمات شایسته ای را ارائه می دهد و بیش از 2 میلیون داوطلب به عنوان همراهان همیشگی هلال احمر با این جمعیت همکاری دارند. اعضای فعال در بحران شیوع بیماری کووید 19 نیز در کنار ما بودند و در خدمات مختلفی که هلال احمر در این زمینه ارائه کرد، با ما همکاری کردند.

بازدید 71 میلیونی محتواهای آموزشی هلال احمر در شبکه های اجتماعی

وی در ادامه با اشاره به اینکه هلال احمر ایران در طول پنج ماه گذشته به عنوان مشخص دولت در زمینه مقابله با بیماری کووید 19 اقدامات ارزشمندی در کنار وزارت بهداشت ارائه کرده است، گفت: از مهمترین اقدامات هلال احمر در حوزه آموزش همگانی مردم، تهیه محتواهای آموزشی لازم در خصوص بیماری کووید 19 بود که این محتواهای آموزشی با به اشتراک گذاشتن در شبکه های اجتماعی تا به امروز بیش از 71 میلیون بازدیدکننده داشته است. این اقدام باعث شد مردم با آرامش بیشتری برای مدیریت بیماری کووید 19 تلاش و همکاری داشته باشند.

همتی اضافه کرد: علیرغم اینکه کارگاه ها و منابع درآمدی فراوانی به دلیل شیوع کرونا به تعطیلی کشیده شده بود، مردم بیش از 130 میلیارد تومان کمک نقدی و غیر نقدی به هلال احمر داشتند و ما از این طریق توانستیم از خانواده های متاثر از بیماری کرونا حمایت کنیم؛ اقدامی که در دنیا بی نظیر بود و باعث شد سریع تر از سایر کشورها این بیماری را مدیریت کنیم. انتظار ما این است که صلیب سرخ استرالیا هم به هلال احمر ایران برای غلبه بر مسائل ناشی از این بیماری کمک کند.

توزیع 300 هزار بسته کمک معیشتی میان متاثران از ویروس کرونا در 5 ماه گذشته

همتی همچنین به توزیع بسته های کمک معیشتی هلال احمر میان محرومان و آسیب دیدگان از ویروس کرونا نیز اشاره کرد و گفت: این جمعیت 300 هزار بسته کمک معیشتی در دوران شیوع بیماری کرونا در سراسر کشور و میان محرومانی که هیچ درآمدی نداشتند، توزیع کرد همچنین برای 500 هزار بیمار دچار سرطان و بیماران خاص نیز وسایل حفاظت شخصی تهیه و توزیع شد.

رئیس جمعیت هلال احمر اضافه کرد: افراد آسیب دیده از بحران ها و افرادی که شرایط مالی مناسبی ندارند همچنین افرادی که تحت پوشش هیچ سازمان حمایت کننده ای نیستند، تحت حمایت های هلال احمر قرار می گیرند.

تحویل 155 محموله کمک های بین المللی به هلال احمر ایران برای مقابله با کرونا

رئیس جمعیت هلال احمر اضافه کرد: در پنج ماه گذشته 155 محموله بین المللی شامل ماسک و دیگر تجهیزات حفاظت فردی، در زمینه کنترل بیماری کرونا از دولت ها و مجامع بین المللی به جمعیت هلال احمر ایران تحویل داده شده است که جا دارد از تمام جمعیت های ملی، کمیته بین المللی صلیب سرخ، کشورهای چین، ژاپن و .... که در زمان شیوع بیماری کووید 19 از مردم ایران حمایت کردند، تقدیر کنیم.

رئیس جمعیت هلال احمر در ادامه گفت: شیوع بیماری کووید 19 در ایران همزمان با تعطیلات سال نو بود که هلال احمر در خروجی 13 استان، غربالگری مسافران را برعهده گرفت و 21 میلیون ایرانی در قالب 7.5 میلیون خودرو با کمک داوطلبان هلال احمر غربالگری و در این میان 14 هزار نفر دارای علائم بیماری کووید 19 شناسایی و به مراکز درمانی معرفی شدند.

همتی اضافه کرد: جمعیت هلال احمر ایران عضو هیات حاکمه فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر است و تا به امروز در زمینه ارائه خدمات بشرمحبت آمیز در کنار سایر کشورها، خدمات شایسته ای داشته است.

وی ضمن تقدیر از همکاری و تعامل دو جانبه میان هلال احمر ایران و صلیب سرخ استرالیا در زمینه اقدامات بشرمحبت آمیز گفت: آتش سوزی های گسترده ای که در کشور استرالیا رخ داد و خسارات مالی و جانی فراوان حاصل از آن می طلبد که دو جمعیت ملی ایران و استرالیا در زمینه تغییرات اقلیمی همکاری بیشتری کنند و تجربیات خود را در این حوزه به اشتراک بگذارند.

رئیس جمعیت هلال احمر اضافه کرد: با وجود اینکه در استرالیا امکانات زیادی برای مهار حریق وجود دارد، این کشور از آتش سوزی های اخیر آسیب زیادی دید اما در کشور ایران امکانات کافی برای اطفای حریق جنگل ها و مراتع وجود ندارد و اگر صلیب سرخ سرخ استرالیا بتواند در این زمینه به هلال احمر ایران کمک کند ما می توانیم عملکرد مناسب تری در عملیات اطفای حریق و مقابله با تغییرات اقلیمی که از برنامه های فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر نیز است، داشته باشیم.

کمک 470 هزار فرانکی صلیب سرخ استرالیا به سیل زدگان ایرانی در سال گذشته

همتی گفت: صلیب سرخ استرالیا در سیل فروردین 98 بیش از 470 هزار فرانک به جمعیت هلال احمر ایران کمک کرد که این اقدام بشرمحبت آمیز قابل تقدیر است. انتظار ما این است با توجه به نیاز کشور ایران به دستگاه های ونتیلاتور برای کمک به بیماران کووید 19، صلیب سرخ استرالیا از راه چاره های بشرمحبت آمیز، امکان تامین وسایل مورد نیاز برای کمک به بیماران ایرانی را فراهم کند.

کمک صلیب سرخ استرالیا به ایران برای مدیریت ویروس کرونا

لیندال ساکس - سفیر استرالیا در کشور ایران - نیز در این دیدار گفت: صلیب سرخ این کشور در فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر بسیار فعال است و این موقعیت را برای مدت طولانی حفظ کرده است. صلیب سرخ استرالیا همچنین تاریخ همکاری بلند مدتی با کشور و جمعیت هلال احمر ایران دارد و استرالیا از اولین کشورهایی بود که با اولویت قرار دادن کمک به کشورهای منطقه آسیا از طریق فدراسیون، به هلال احمر ایران در زمینه مقابله با بیماری کووید 19 کمک کرد.

وی اضافه کرد: کشور استرالیا در مواجهه با بیماری کووید 19 بسیار خوش شانس بوده است و تعداد 90 هزار مبتلا و 106 نفر جان باخته بر اثر این بیماری، در مقایسه با سایر کشورها رقم پایینی محسوب می شود که حاصل مدیریت صحیح بیماری و موقعیت جغرافیایی کشور استرالیا بوده است.

قرابت فرهنگی بالا میان دو کشور ایران و استرالیا

لیندال ساکس در ادامه گفت: کشورهای ایران و استرالیا قرابت فرهنگی بالایی دارند و از نظر کمک و حمایت از محرومان و نیازمندان بسیار شبیه به هم عمل می کنند. کشور ما چه در زمینه حمایت از آسیب دیدگان از بیماری کووید 19 و چه از نظر حمایت از آسیب دیدگان ناشی از آتش سوزی ها، اقدامات مناسبی داشته است. استرالیا کشور ثروتمندی است اما همدردی و حمایتی که مردم ایران در شبکه های اجتماعی از مردم کشور استرالیا در جریان آتش سوزی های این کشور داشتند برای ما بسیار ارزشمند بود. اینکه مردم کشورهای دیگر به شما در شرایط سخت فکر می کنند بسیار اهمیت دارد.

وی اضافه کرد: این حمایت ها، در واقع انعکاسی از صمیمیت و گرمی روابط 50 ساله میان دو کشور است. ما 60 هزار استرالیایی ایرانی تبار داریم که این موقعیت در روابط محبت آمیز دو کشور بسیار موثر بوده و موجب تقویت روابط جمعیت های ملی دو کشور ایران و استرالیا نیز شده است که می توانیم این روابط را توسعه دهیم.

سفیر کشور استرالیا در ایران گفت: درست است که از نظر جغرافیایی میان دو کشور، فاصله زیادی وجود دارد اما بعد مسافت به این معنی نیست که هنگام نیاز نتوانیم به هم کمک کنیم. کشور استرالیا تجربه زیادی در زمینه آتش سوزی، اطفای حریق و خشکسالی دارد و ما شاد می شویم که تجربیات خود را با کشورهای دارای شرایط مشابه به اشتراک بگذاریم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، وی با تاکید بر ضرورت گسترش روزافزون همکاری و تبادل تجربیات میان دو کشور و دو جمعیت ملی ایران و استرالیا اظهارکرد: به زودی ارتباطات لازم در زمینه گسترش همکاری های موجود برقرار می شود. بیماری کووید 19 یک همه گیری دنیای است و طبیعتا باید همکاری دنیای برای بازگشت شرایط به زندگی عادی وجود داشته باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 1200

به "تحویل 155 محموله کمک های بین المللی به هلال احمر برای مقابله با کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحویل 155 محموله کمک های بین المللی به هلال احمر برای مقابله با کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید