تعطیلی 800 کتابخانه عمومی در انگلستان با سیاست های اقتصاد ریاضتی

به گزارش فیس راز، آمارها نشان می دهد سیاست های اقتصاد ریاضتی دولت بریتانیا از سال 2010 تا کنون موجب تعطیلی بیشتر کتابخانه های کشور شده است.

تعطیلی 800 کتابخانه عمومی در انگلستان با سیاست های اقتصاد ریاضتی

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش فیس راز به نقل از گاردین، آخرین آمارهای ثبت شده در کشور انگلیس حاکی از تعطیلی 800 کتابخانه از زمان به قدرت رسیدن احزاب محافظه کار در این کشور است. آمارها نشان می دهد سیاست های اقتصاد ریاضتی دولت از سال 2010 تا کنون موجب تعطیلی بیشتر کتاب خانه های کشور شده است. آنالیز سالانه مؤسسه دارایی و حسابداری (Cipfa) درباره کتابخانه های انگلستان، به استثنای ایرلند شمالی، نشان می دهد که 3583 شعبه کتابخانه هنوز در انگلیس باز است ولی از سال 2010 تا کنون نزدیک به 800 کتابخانه در این کشور تعطیل شده است.

بر اساس آمارهای ارائه شده توسط این موسسه تعطیلی تقریباً یک پنجم از کتابخانه های انگلستان در طول 10 سال گذشته تنها 29درصد از هزینه های دولت را کاهش داده است. هزینه های نگهداری و خدمات کتابخانه برای دولت در سال دوره 2009 تا 2010 یک میلیارد پوند بود ولی این رقم در سال گذشته به 750 میلیون پوند رسید.

راب وایتمن مدیر اجرایی موسسه Cipfa می گوید به نظر می رسد شرایط کتابخانه ها در آینده از این هم بدتر گردد چون در سیاست های دولت خدمات کتابخانه ای در آخرین اولویت ها قرار گرفته است. هفته گذشته بوریس جانسون در مصاحبه با شبکه بی بی سی اظهار امیدواری نموده بود تا بتواند بیشتر از گذشته در حوزه کتابخانه ها بودجه اختصاص داده گردد.

جانسون گفت این اضافه بودجه تنها در صورتی اتفاق خواهد افتاد که شرایط مالی با وجود مسئله برگزیت شرایط مطلوبی داشته باشد. با وجود سخنان نخست وزیر انگلیس در حمایت از کتابخانه های عمومی بسیاری از منتقدان دولت اعتقاد دارند کتابخانه ها کمترین اهمیت را در دولت جانسون دارند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 17 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 663

به "تعطیلی 800 کتابخانه عمومی در انگلستان با سیاست های اقتصاد ریاضتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعطیلی 800 کتابخانه عمومی در انگلستان با سیاست های اقتصاد ریاضتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید