جزییات وام ودیعه مسکن تشریح شد، اقساط وام یک ساله در تهران 542 هزار تومان

به گزارش فیس راز، خبرنگاران : مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی با بیان این که نرخ تسهیلات یک ساله وام ودیعه مسکن 13 درصد و تسهیلات سه ساله 12 درصد است گفت: در طرح یک ساله، اقساط وام در تهران 542 هزار تومان است.

جزییات وام ودیعه مسکن تشریح شد، اقساط وام یک ساله در تهران 542 هزار تومان

جهت دریافت خدمات در ضد سرقت با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

به گزارش فیس راز به نقل از خبرآنلاین، سید علی اصغر میرمحمد صادقی اضافه کرد: با رعایت ملاحظات شرعی مورد تایید شورای فقهی بانک مرکزی، این تسهیلات در قالب عقد مرابحه خرید کالا و خدمات و در دو صورت یک و سه ساله به افراد مشمول این وام پرداخت خواهد شد.

وی اضافه کرد: این وام در شهر تهران 500 میلیون ریال، در هشت کلانشهر اصفهان، شیراز، مشهد، اهواز، تبریز، قم، کرمانشاه و کرج 300 میلیون ریال و در سایر شهرها 150 میلیون ریال خواهد بود.

میرمحمد صادقی در مورد اقساط این وام ها نیز گفت: در طرح یک ساله، صرفا 12 قسط پرداخت و در سررسید اصل وام به بانک عودت می گردد که در این قالب، اقساط وام در تهران 542 هزار تومان، در کلانشهرها 325 هزار تومان و در سایر شهرها 162 هزار و 500 تومان است.

وی اضافه کرد: در طرح سه ساله بخشی از تسهیلات و بخشی از سود با نرخ 12 درصد بازپرداخت خواهد شد که اقساط وام تهران یک میلیون و 660 هزار تومان، در شهرهای عظیم 996 هزار تومان و در سایر شهرها 498 هزار تومان خواهد بود.

اعطای وام به وسیله 15 بانک عامل

به گفته مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی، این وام ها به وسیله 15 بانک عامل پرداخت خواهد شد و افرادی که در سامانه وزارت راه و شهرسازی ثبت نام نموده و صلاحیت آن ها مورد تایید قرار گرفته باشد، به تدریج برای تکمیل مدارک و تودیع وثیقه به بانک ها معرفی خواهند شد.

وی سقف وام پرداختی بانک مرکزی در قالب مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا را 20 هزار میلیارد تومان اظهار داشت و اضافه کرد: بر اساس پالایش مشخصات و محل سکونت افراد واجد شرایط، ممکن است که تعداد مستاجران کم درآمد گیرنده تسهیلات، بر اساس توزیع استانی این تسهیلات تغییر یابد.

وی همچنین در مورد ضمانت وام نیز گفت: گواهی کسر از حقوق یا استفاده از مستمری یا سهام عدالت و در صورت عدم امکان تودیع، سپردن چک، سفته و ضامن مورد قبول بانک های عامل خواهد بود و اگر فردی بخشی از ضمانتنامه را نتواند به بانک بدهد، مشمول بند 8 مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا خواهد شد که در سقف وام های 30 و 50 میلیون تومانی، چک، سفته و یک ضامن و در سقف وام 15 میلیون تومانی، چک و سفته بدون ضامن خواهد سپرد.

وی اضافه کرد: از بانک های عامل خواسته شده است از اخذ ضمانت فراتر از این ابلاغیه خودداری نمایند و اگر بانکی وثیقه بیشتری طلب کرد متقاضیان می توانند با بخش نظارتی بانک مرکزی تماس بگیرند.

به گفته مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی، معین گروه های هدف اخذ این وام و ثبت نام، کنترل و پالایش و راستی آزمایی این افراد بر عهده وزارت راه و شهرسازی است و طبق مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا این گروه ها شامل کارگران، حقوق بگیران ثابت با اولویت تازه ازدواج نموده ها و خانواده های 5 نفره و بیشتر، مشمولان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی و سازمان بهزیستی و زنان سرپرست خانوار هستند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 27 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 1170

به "جزییات وام ودیعه مسکن تشریح شد، اقساط وام یک ساله در تهران 542 هزار تومان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزییات وام ودیعه مسکن تشریح شد، اقساط وام یک ساله در تهران 542 هزار تومان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید