جلسه فوق العاده کمیسیون انرژی مجلس درباره قطعی های مکرر برق

به گزارش فیس راز، رئیس کمیسیون انرژی مجلس از برگزاری جلسه فوق العاده این کمیسیون درباره قطعی های مکرر برق در روزهای گذشته اطلاع داد.

جلسه فوق العاده کمیسیون انرژی مجلس درباره قطعی های مکرر برق

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، فریدون حسنوند رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به قطعی های مکرر برق در چند روز گذشته، گفت: قطعی مکرر و بدون برنامه ریزی که در چند روز گذشته اتفاق افتاده موجب نگرانی و اعتراض مردم شده است که این موضوع به جا و به حق است.

وی ادامه داد: انتظار این بود که قبل از وقوع اتفاقات اخیر وزارت نیرو به اسم متولی این موضوع، نسبت به پیش بینی و اتخاذ تمهیدات لازم اقدام می کرد، به هرحال بعضی اتفاقات قابل پیش بینی و پیشگیری است.

نماینده اندیمشک در مجلس با بیان اینکه از ابتدای سال وزارت نیرو باید نسبت به اورهال بخشی از نیروگاه ها و جلوگیری از استخراج رمزارزها که بعضاٌ غیرقانونی و بعضاٌ با مجوزهای دولت استخراج می شوند، اقدام می کرد، اضافه نمود: البته علیرغم تاکیداتی که از سوی کمیسیون انرژی مجلس انجام شد همچنان شاهد استخراج غیرقانونی رمزارزها در کشور هستیم که به صورت غیرقانونی بخشی از برق تولیدی کشور را مصرف می نمایند که وزارت نیرو و دستگاه های ذی ربط باید به صورت قانونی با آنها برخورد نمایند.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس با تاکید بر اینکه باید زمانبندی دقیقی درباره اعلام خاموشی ها در مجموعه های اداری، صنعتی و مشترکین خانگی، اعلام گردد، گفت: قطعا با برنامه ریزی های دقیق شاهد کاهش خاموشی ها خواهیم بود، البته توقع مردم هم این است زمانبندی خاموشی ها که اعلام می گردد طبق آن انجام گردد و به طور ناگهانی این اتفاق رخ ندهد.

حسنوند با اعلام اینکه همراه با قطعی برق مشکل دیگری که اتفاق افتاده، قطعی آب در بعضی منطقه ها است، ادامه داد: در بعضی منطقه ها تامین آب شرب از چاه های عمیق است که عمدتاً با برق این اقدام صورت می گیرد که باید با برنامه ریزی های لازم مانع از قطعی آب در این منطقه ها شد تا مردم کلافه نشوند.

وی با بیان اینکه وزارت نیرو باید نسبت به واردات برق در مقطعی که احساس می گردد ضروری است اقدام کند و یا اینکه برای این موضوع با توجه به پیش بینی های هواشناسی برنامه ریزی های لازم از قبل انجام می شد، اضافه نمود: از سوی دیگر مدیریت گروه های پرمصرف باید به گونه ای باشد که کمترین آثار را در زندگی مردم داشته باشند،البته گویا اراده ای برای قطع برق مجموعه های پرمصرف وجود ندارد، وزارت نیرو باید نسبت به این کار اقدام کند و در ضمن فعالیت بعضی مجموعه های که ضرورت ندارد می تواند در اولویت بعدی مصرف قرار گیرد.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس درباره اقدامات این کمیسیون برای کاهش قطعی های برق، گفت: در روزهای گذشته اعضای کمیسیون تماس های را با مسئولان وزارت نیرو درباره دلیل قطعی مکرر برق داشته اند، علیرغم اینکه نمایندگان در حال حاضر برای سرکشی در حوزه های انتخابیه خود هستند، کمیسیون جلسه فوق لالعاده ای را روز چهارشنبه هفته جاری با مسئولان وزارت نیرو درباره قطعی مکرر برق خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 مرداد 1400 بروزرسانی: 6 مرداد 1400 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 1827

به "جلسه فوق العاده کمیسیون انرژی مجلس درباره قطعی های مکرر برق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جلسه فوق العاده کمیسیون انرژی مجلس درباره قطعی های مکرر برق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید