خبرنگاران افزایش روزانه ابتلا به کرونا در جهان به 150 هزار نفر رسید

به گزارش فیس راز، تهران-خبرنگاران-دبیرکل سازمان بهداشت جهانی با اشاره به اینکه روز پنجشنبه، 150 هزار نفر مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا گزارش شده است، گفت: این تعداد، بیشترین شمار ابتلایان روزانه از زمان شیوع این بیماری است.

خبرنگاران افزایش روزانه ابتلا به کرونا در جهان به 150 هزار نفر رسید

به گزارش الجزیره، تدروس آدهانوم مدیر کل سازمان بهداشت جهانی روز جمعه در کنفرانس مطبوعاتی که از طریق ویدیو کنفرانس برگزار گشت، اضافه نمود: با شروع کاهش محدودیت ها و رفت و آمدها ناشی از شیوع ویروس کرونا، جهان وارد مرحله جدید و خطرناکی از شیوع این بیماری شده است.

وی گفت: بسیاری از مردم از ماندن در خانه خسته شده اند و کشورها می خواهند جامعه و اقتصاد خود را [پس از اعمال محدودیت ها] دوباره بازگشایی کنند.

آدهانوم ادامه داد: اما با این شرایط، ویروس به سرعت در حال شیوع است و همچنان کشنده است و همچنان بیشتر مردم در معرض خطر ابتلا به آن قرار دارند.

وی با بیان این که اقدامات محدودکننده همچنان برای توقف شیوع ویروس کرونا ضروری است، اضافه نمود: اقداماتی مانند فاصله اجتماعی، پوشیدن دستکش و شستن دست ها همچنان مهم است.

آدهانوم با اشاره این که حدود نیمی از موارد تازه گزارش شده از ابتلا به کرونا ساکن آمریکای شمالی و جنوبی بوده گفت: شماری زیادی از مبتلایان نیز در آسیای جنوبی و خاورمیانه مشاهده شده است.

مدیرکل سازمان بهداشت جهانی اظهار کرد: تأثیر اقدامات پیشگیرانه جهت جلوگیری از شیوع کرونا برای پناهندگان که بیش از 80 درصد آنان در کشورهای در حال توسعه زندگی می کنند، بسیار سخت خواهد بود.

آدهانوم در سرانجام گفت: ما یک وظیفه مشترک داریم که از هیچ تلاشی برای پیشگیری، شناسایی ابتلا به ویروس کووید-19 که در حال گسترش میان پناهجویان در بیمارستان هاست دریغ نکنیم.

براساس جدیدترین گزارش، تا به امروز کرونا جان 450 هزار و 386 نفر را در 196 کشور گرفته و در این مدت بیش از هشت میلیون و 410 هزار و 400 نفر نیز به این بیماری ویروسی مبتلا شده اند.

منبع: ایرنا
انتشار: 10 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 1197

به "خبرنگاران افزایش روزانه ابتلا به کرونا در جهان به 150 هزار نفر رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران افزایش روزانه ابتلا به کرونا در جهان به 150 هزار نفر رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید