روسیه: موضع گیری آمریکا در قبال حادثه دریای عمان ایران هراسی آشکار است

به گزارش فیس راز، وزارت امور خارجه روسیه موضع گیری آمریکا در قبال حادثه نفت کش ها در دریای عمان را ایران هراسی آشکار نامیده و هر نوع نتیجه گیری درباره این حادثه، قبل از انجام تحقیقات دقیق و بی طرفانه را غیرقابل قبول دانست.

روسیه: موضع گیری آمریکا در قبال حادثه دریای عمان ایران هراسی آشکار است

با همراهی تور عمان پاییز 99 از نگین خاورمیانه مسقط و صلاله دیدن کنید و با زیبایی های خاورمیانه و فرهنگ شیخ نشین ها آشنا شوید .

به گزارش گروه بین الملل فیس راز به نقل از خبرگزاری نووستی، وزارت امور خارجه روسیه با انتشار بیانیه ای، نگرانی مقامات مسکو از تحریکات پیرامون حادثه حمله به تانکرهای نفت کش در دریای عمان را اعلام نموده موضع گیری دولت آمریکا در این رابطه را ایران هراسی نامید و از همه طرفین درگیر خواست تا خویشتنداری نموده و از هر گونه نتیجه گیری زودهنگام درباره علت وقوع این حادثه خودداری نمایند.

در بیانیه وزارت خارجه آمده است: روسیه به شدت حمله اجرا شده به تانکرهای نفت کش در دریای عمان را از طرف هر کسی که سازماندهی شده باشد محکوم می نماید. البته متهم کردن هر یک از کشورها در دست داشتن در این حادثه، قبل از انجام تحقیقات بین المللی دقیق و بیطرفانه، اقدامی غیرقابل قبول خواهد بود.

وزارت خارجه روسیه از دولت ایران هم به خاطر یاری به نجات 11 ملوان روسی خدمه کشتی های نفتکش خارجی قدردانی کرد. در این بیانیه یادآوری شده که همه اتباع روسی نجات یافته در پی حادثه اتفاق افتاده در دریای عمان، به بندر جاسک در جنوب ایران منتقل شده و در سلامت کامل به سر می برند و اقدامات لازم برای بازگرداندن آنها به روسیه در حال اجرا است.

کوشش زیاد آمریکا برای متهم کردن سریع ایران در حادثه دریای عمان، مشکوک و تعجب آور است

لئونید اسلوتسکی رئیس کمیته امور بین الملل دومای دولتی روسیه معتقد است که آمریکا از روی عمد با اقدامات تحریک آمیز پیرامون حادثه اتفاق افتاده برای تانکرهای نفتکش در دریای عمان، تنها سعی دارد اوضاع پیرامون ایران را دچار تنش کند.

به گفته وی، به اصطلاح فیلم های ویدئویی آمریکایی ها درباره دست داشتن ایران در حمله به دو تانکر نفتی، یادآور گزارشات دروغین درباره اقدامات کلاه سفیدها برای نجات مردم سوریه است. این مقام دوما خواهان تحقیقات مستقل و جامع درباره این حادثه شد، قبل از آن که انگشت اتهام به طرف کسی دراز گردد.

کنستانتین کاساچوف رئیس کمیته امور بین الملل شورای فدراسیون (سنای) روسیه نیز گفته است، این مسئله جای تعجب زیاد دارد که چطور طرف آمریکایی سریعاً شواهدی درباره دست داشتن ایران در حادثه به دست آورده است.

این سناتور بلندپایه گفت: همه به خوبی درک می نمایند که آمریکا چه علاقه عجیبی به این حادثه نشان می دهد و به خوبی مطلع هستند که طرف آمریکایی زمانی که به مسئله ای احتیاج داشته باشد، اصلاً خجالت نمی کشد مدارک دروغینی برای متهم کردن کشورهای دیگر ارائه دهد.

آلکسی پوشکوف رئیس کمیته سیاست اطلاعاتی شورای فدراسیون (سنای) نیز در تفسیر این ماجرا به این واقعیت اشاره نمود که بسیاری از کشورها در ادعای آمریکا برای اثبات دست داشتن ایران در این حادثه اتفاق افتاده در دریای عمان تردید دارند. وی یادآور شد، دولت آمریکا در گذشته نیز از دروغ های آشکار و تحریکات مشابهی برای وخیم کردن اوضاع و فراهم شدن بهانه لازم برای دخالت نظامی در مناطق دیگر دنیا استفاده نموده است.

پوشکوف همچنین از مواضع دولت انگلیس در پیروی کورکورانه از مواضع آمریکا در متهم کردن ایران در دست داشتن در این حادثه، بدون هیچ دلیلی برای اثبات این ادعا، به شدت انتقاد کرد.

منبع: تسنیم
انتشار: 23 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 754

به "روسیه: موضع گیری آمریکا در قبال حادثه دریای عمان ایران هراسی آشکار است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه: موضع گیری آمریکا در قبال حادثه دریای عمان ایران هراسی آشکار است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید