زمان اعلام نتایج اولیه کنکور 99 مشخص شد

به گزارش فیس راز، رئیس سازمان سنجش آموزش کشور زمان اعلام نتایج اولیه تمامی آزمون های سال 99 را بیان کرد.

زمان اعلام نتایج اولیه کنکور 99 مشخص شد

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با تأکید بر اینکه نتایج نهایی تمامی آزمون های سال 99 تا اواخر مهر ماه اعلام می شود، گفت: نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد، شنبه یا یکشنبه این هفته و نتایج اولیه آزمون سراسری نیز تا هفته اول مهر ماه اعلام می شود.

ابراهیم خدایی ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: نتایج اولیه آزمون دکتری سال 99 اعلام شده و پذیرفته شدگان انتخاب رشته خود را انجام داده اند و این داوطلبان برای انجام مصاحبه به دانشگاه ها معرفی می شوند. حدودا 20 تا 25 روز مصاحبه این داوطلبان زمان می برد ضمن اینکه تمامی این مصاحبه ها به شکل مجازی انجام می شود.

وی در ادامه شرح داد: پیش بینی ما این است که نتایج نهایی آزمون دکتری 99 تا آخر مهر ماه اعلام شود. نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد نیز شنبه یا یکشنبه این هفته یعنی 15 یا 16 شهریور ماه و نتایج اولیه کنکور نیز تا هفته اول مهر ماه اعلام خواهد شد.

رئیس سازمان سنجش و آموزش کشور با تأکید بر اینکه انتخاب رشته پذیرفته شدگان ارشد از هفته پیش رو شروع خواهد شد. طبیعتا با توجه به اینکه در آزمون کارشناسی ارشد یکسری از رشته ها نیازمند مصاحبه است بنابراین پیش بینی ما این است که نتایج نهایی این آزمون و کنکور نیز همانند دکتری تا پایان مهر ماه اعلام شود.

دکتر خدایی ادامه داد: همان طور که عنوان شد نتایج اولیه کنکور حتما تا هفته اول مهر ماه اعلام می شود و با توجه به اینکه یک سری از رشته های این آزمون نیز نیازمند مصاحبه است و دانشگاه فرهنگیان که حدود 20 هزار ظرفیت پذیرش دانشجو دارد، حدودا پذیرفته شدگان این دانشگاه 16 روز زمان برای انجام مصاحبه نیاز دارند. بنابراین تلاش سازمان سنجش این است که نتایج تمامی آزمون ها تا اواخر مهر ماه اعلام شود و داوطلبان بتوانند از اوایل آبان ماه ثبت نام خود را برای حضور در کلاس های آموزشی دانشگاه ها انجام دهند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 26 مهر 1399 بروزرسانی: 26 مهر 1399 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 1292

به "زمان اعلام نتایج اولیه کنکور 99 مشخص شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمان اعلام نتایج اولیه کنکور 99 مشخص شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید