سخنگوی وزارت خارجه روسیه: جایگزینی برای برجام وجود ندارد

به گزارش فیس راز، زاخاروا گفت، کشورش از کوشش ها برای احیای برجام رضایت دارد و تهران و واشنگتن مصمم هستند آن را به نتیجه برسانند.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه: جایگزینی برای برجام وجود ندارد

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، ماریا زاخاروا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه روز پنجشنبه گفت، مسکو از کوشش های صورت گرفته برای احیای برجام رضایت دارد.

زاخاروا در نشستی خبری گفت: از کوشش ها و رایزنی های کشور های عضو برجام و آمریکا برای احیای آن رضایت داریم. دیدگاه های روسیه در فرایند مذاکرات مطرح شد.

او در ادامه گفت: هدف این تبادل نظر ها احیای تعهدات برجامی طبق اصول و چارچوب زمانی اولیه است. شاهد هستیم که همه طرف ها از جمله واشنگتن و تهران مصمم هستند که به نتیجه برسند و به دنبال ایجاد تعادل میان منافع ذیل برجام و اجرای آن به شکلی پایدار هستند.

این دیپلمات روس اضافه نمود: آمریکایی ها، این واقعیت را به چالش نمی کشند که نقض آشکار برجام و قطعنامه 2231 شورای امنیت باید تصحیح گردد و به همین دلیل به دنبال ایجاد شرایطی برای بازگشت ایران به تعهداتی هستند که در پاسخ به خروج آمریکا از برجام کنار گذاشته است.

زاخاروا در ادامه گفت: باور داریم که جایگزینی برای برجام وجود ندارد و تمام شرایط لازم برای اجرای مجدد برجام با ظرفیت کامل، مهیا است. اعتقاد داریم که موثرترین راه برای رسیدن به این اهداف نظارت دقیق بر تعهدات تمامی طرف ها خواهد بود. این چیزی است که روسیه باور دارد و از همه طرف ها می خواهیم از آن تبعیت کند.

نشست کمیسیون مشترک برجام بعدازظهر سه شنبه در گرندهتل وین برگزار و قرار شد تبادل نظر ها در هفته آینده ادامه یابد. در این نشست، رؤسای هیات های مذاکره کننده کشور های طرف برجام به بحث و آنالیز در مورد آخرین شرایط تبادل نظر های فنی و پیش نویس های اولیه متون و نحوه تداوم تبادل نظر ها پرداختند.

در نشست روز سه شنبه کمیسیون مشترک، سید عباس عراقچی معاون وزیر خارجه و رئیس هیأت ایرانی ضمن تأکید مجدد اصول و مواضع جمهوری اسلامی ایران در ارتباط با برجام و مسیری که باید طی گردد، فرایند کنونی تبادل نظر ها را به رغم دشواری ها و چالش های موجود رو به جلو ارزیابی کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 23 اردیبهشت 1400 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 1702

به "سخنگوی وزارت خارجه روسیه: جایگزینی برای برجام وجود ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سخنگوی وزارت خارجه روسیه: جایگزینی برای برجام وجود ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید