تصمیم مسکو و واشنگتن برای تمدید پیمان استارت جدید ، آنالیز برجام در گفت وگوی پوتین و بایدن

به گزارش فیس راز، ساعتی بعد از رایزنی تلفنی روسای جمهور روسیه و آمریکا، سخنگوی کرملین از تدارک مسکو و واشنگتن برای تمدید پیمان استارت جدید طی روز های آینده اطلاع داد.

تصمیم مسکو و واشنگتن برای تمدید پیمان استارت جدید ، آنالیز برجام در گفت وگوی پوتین و بایدن

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، سخنگوی ریاست جمهوری روسیه با اشاره به رایزنی تلفنی ولادیمیر پوتین و جو بایدن همتای آمریکایی او گفت که دو کشور طی روز های آینده پیمان استارت جدید را تمدید می نمایند.

بنا بر گزارش خبرگزاری تاس روسیه، کاخ کرملین درباره اولین رایزنی تلفنی ولادیمیر پوتین رئیس جمهور این کشور با جو بایدن رئیس جمهور جدید آمریکا توضیحاتی ارائه داده است.

به گفته کرملین، روسای جمهور روسیه و آمریکا در این تبادل نظر خرسندی و توافق خودشان را برای تمدید پیمان استارت جدید بین دو کشور ابراز داشتند.

در بیانیه دفتر ریاست جمهوری روسیه آمده است: روسای جمهور (روسیه و آمریکا) به دنبال تبادل یادداشت های دیپلماتیک بر سر توافق برای تمدید پیمان استارت جدید، خرسندی خودشان را از این موضوع گفتند.

کرملین ادامه داد: طرف ها (روسیه و آمریکا) طی روز های آینده رویه مورد احتیاج برای اطمینان از ادامه موثر بودن این مکانیسم بین المللی عظیم در زمینه محدودکردن متقابل زرادخانه موشکی اتمی را نهایی خواهند کرد.

دفتر ولادیمیر پوتین اضافه نمود: (در جریان گفت و گوی تلفنی روسای جمهور روسیه و آمریکا) درباره مسائل بین المللی از قبیل خروج یکجانبه ایالات متحده از معاهده آسمان های باز، مسائل (موجود) برای حفظ برجام، حل بحران اوکراین و ابتکار روسیه برای برگزاری نشست اعضای دائم شورای امنیت سازمان ملل صحبت شد.

رایزنی سران مسکو و واشنگتن در شرایطی اجرا شده که پیشتر رئیس جمهور روسیه به آمریکا پیشنهاد کرد پیمان استارت جدید میان این دو کشور بدون قید و شرط به مدت یک سال تمدید گردد.

ده سال پیش دولت های روسیه و آمریکا پیمانی را با هدف کاهش و محدودسازی تسلیحات راهبردی به امضا رساندند که به استارت جدید معروف شد. این پیمان فوریه 2021 (کمتر از یک ماه دیگر) منقضی می گردد.

رایزنی تلفنی پوتین و بایدن درباره برجام در حالی اجرا شده که روز سه شنبه (دیروز) وزیر خارجه روسیه در ملاقات با همتای ایرانی خود در مسکو درباره این توافق صحبت نموده بود.

سرگئی لاوروف در ملاقات با محمد جواد ظریف گفته بود: ما (ایران و روسیه) موضع مشترکی در مورد برجام داریم و بر این باوریم که این سند باید حفظ گردد.

وزیر خارجه روسیه اضافه نمود: تنها راستا حفظ برجام، اجرای کامل این سند توسط تمامی طرف ها این توافق است و روسیه امیدوار است که آمریکا به برجام بازگردد. این اساس و زمینه را برای بازگشت ایران به اجرای کامل برجام فراهم می آورد

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 اسفند 1399 بروزرسانی: 9 اسفند 1399 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 1559

به "تصمیم مسکو و واشنگتن برای تمدید پیمان استارت جدید ، آنالیز برجام در گفت وگوی پوتین و بایدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصمیم مسکو و واشنگتن برای تمدید پیمان استارت جدید ، آنالیز برجام در گفت وگوی پوتین و بایدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید