ممنوعیت فعالیت سرویس مدارس در ایام امتحانات

به گزارش فیس راز، مدیرکل سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش از ممنوعیت فعالیت سرویس مدارس در ایام امتحانات خبر داد.

ممنوعیت فعالیت سرویس مدارس در ایام امتحانات

به گزارش گروه اجتماعی فیس راز، محمد محسن بیگی مدیرکل سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش در بازدید از حوزه امتحان نهایی دانش آموزان در دبیرستان البرز، اظهار کرد: امسال بیش از 600 هزار دانش آموز در امتحانات نهایی شرکت می کنند.

وی ادامه داد: سال گذشته 3 هزار حوزه امتحان نهایی فعال بود، اما امسال این عدد به 6500 حوزه امتحانی افزایش یافته است ضمن اینکه ممکن بود فضا هایی در سال های گذشته مورد استفاده قرار گیرد که امسال به دلیل عدم آماده شدن با توجه به پروتکل های بهداشتی، از چرخه استفاده به عنوان حوزه امتحانی خارج شدند.

محسن بیگی اضافه کرد: حضور افراد متفرقه در حوزه امتحانی ممنوع است، اما با توجه به شرایط کرونا، یک نفر مراقب سلامت در مدرسه حضور پیدا می کند و وزارت بهداشت مشارکت و همکاری می کند.

وی اضافه کرد: از 17 خرداد امتحان نهایی آغاز شد و آموزش و پرورش جزو معدود دستگاه های است که ضریب حساسیت بسیار بالاست.

مدیرکل سلامت و تندرستی آموزش و پرورش گفت: در هر روز یک آزمون برگزار می شود و حوزه های امتحانی بعد از آزمون، ضدعفونی می شوند؛ همچنین عنوان کردیم دانش آموزان با ورود به مدرسه به صندلی های خود هدایت شوند و از ایجاد تجمع و محفل های کوچک خودداری شود.

وی با بیان اینکه سرویس مدارس در ایام امتحانات نباید فعالیت کنند، اظهار کرد: با توجه به اینکه چشم اندار مشخصی از کرونا در آینده نداریم و بازگشایی یک ماهه مدارس و امتحانات را مانور عملیاتی قلمداد می کنیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 18 مرداد 1399 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 1151

به "ممنوعیت فعالیت سرویس مدارس در ایام امتحانات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ممنوعیت فعالیت سرویس مدارس در ایام امتحانات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید