نشانه های جدید ابتلا به ویروس کرونا؛ سردرد و تشنج

به گزارش فیس راز، سلامانه/ براساس تازه ترین پژوهش های انجام شده، نه تنها گلو درد، تب و از بین رفتن حس بویایی بلکه بروز سردرد و گاهی تشنج نیز می تواند نشانه ای از ابتلا به ویروس کرونا باشد.

نشانه های جدید ابتلا به ویروس کرونا؛ سردرد و تشنج

نتایج یک آنالیز نشان می دهد کرونا روی سیستم عصبی تأثیر می گذارد و عوارض عصبی را ایجاد می نماید.

براساس تازه ترین پژوهش های انجام شده، نه تنها گلو درد، تب و از بین رفتن حس بویایی بلکه بروز سردرد و گاهی تشنج نیز می تواند نشانه ای از ابتلا به ویروس کرونا باشد.

گلو درد، تب خفیف و خستگی از شایع ترین علائم ویروس کرونا به حساب می آیند؛ آخرین تحقیقات نشان می دهد که سردرد نیز می تواند نشانه ابتلا به ویروس کرونا باشد.

این آنالیز مروری که در مجله انجمن پزشکی آمریکا منتشر شده، حکایت از آن دارد که بیماران SARS-CoV-2 از سردرد نیز شکایت داشته اند.

به گفته محققان، این ویروس به سیستم عصبی مرکزی بدن آسیب می زند؛ دانشکده پزشکی ییل در ایالات متحده نشان می دهد در حالی که علائم تنفسی ویروس کرونا به خوبی محرز شده، عوارض عصبی کروناویروس به خوبی شناخته نشده است.

براساس مطالعات انجام شده بر MERS-CoV و SARS-CoV-1، دانشمندان دریافتند که کروناویروس جدید ممکن است به وسیله چندین راستا وارد سیستم عصبی گردد، از جمله اتصالات نورون های آلوده و به وسیله اعصاب بویایی که بینی و مغز را به هم وصل می نماید.

طبق گفته محققان این ویروس با تأثیرگذاری بر دیواره های داخلی رگ های خونی در بدن ما پخش می گردد و این رگ های خونی با آلوده کردن سلول های ایمنی به نام لکوسیت ها به مغز ما می رسند که می توانند از غشای فیلتر محافظ به نام سد خونی مغزی عبور نمایند.

با بیان این مطلب، جامعه علمی به دنبال شواهد بیشتری برای تأیید علائم جدید ویروس کرونا است.

دانشمندان در این تحقیق نوشتند: تشخیص زودرس نقص های عصبی ممکن است منجر به بهبود نتایج بالینی و الگوریتم های درمانی بهتر در مبتلایان به ویروس کرونا گردد.

منبع: همگردی
انتشار: 16 مرداد 1399 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 1146

به "نشانه های جدید ابتلا به ویروس کرونا؛ سردرد و تشنج" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشانه های جدید ابتلا به ویروس کرونا؛ سردرد و تشنج"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید