نظارت بهداشت محیط در تمام مراحل برگزاری کنکور سراسری ، ظرفیت پذیرش سالن ها 20 درصد کاهش یافت

به گزارش فیس راز، معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: ظرفیت پذیرش سالن ها در زمان برگزاری آزمون به 20 درصد ظرفیت کلی کاهش یافت؛ یعنی در یک سالن 100 نفره فقط 20 داوطلب مستقر می شوند.

نظارت بهداشت محیط در تمام مراحل برگزاری کنکور سراسری ، ظرفیت پذیرش سالن ها 20 درصد کاهش یافت

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، محسن فرهادی معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت درباره نظارت بهداشت محیط در کلیه مراحل برگزاری کنکور سراسری، گفت: بعد از اینکه تاریخ برگزاری کنکور قطعی شد، جلسات کارشناسی مستمری با سازمان سنجش آموزش کشور برگزار نموده و پروتکل ویژه برگزاری کنکور سراسری را به طور مشترک تهیه و تدوین کردیم.

وی اضافه نمود: مهم ترین تفاوتی که پروتکل کنکور سراسری با کنکور های قبلی ارشد، دکتری و آزمون های آموزش و پرورش دارد، این است که فاصله داوطلبان در جهت های طولی و عرضی از 1.6 به 1.8 متر ارتقا یافت.

فرهادی شرح داد: تفاوت دیگر این است که حجم ظرفیت حاضرین در کنکور به 20 درصد ظرفیت کلی کاهش یافت. یعنی در یک سالن 100 نفره فقط 20 داوطلب مستقر می شوند که با شرط لازم الاجرای 1.8 متر فاصله بین داوطلبان انجام خواهد شد.

معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: نکته مهم دیگر در خصوص کنکور سراسری سال جاری این است که سازمان سنجش حوزه هایش را افزایش داده است.

وی اضافه نمود: بدین ترتیب ظرفیت پذیرش سالن ها کاهش یافت و چون این حوزه ها از قبل پیش بینی نشده بود، تصمیم بر آن شد از وزارت ورزش و دستگاه های دیگر فضا هایی را استفاده نمایند. مثلا مصلای تهران هم به مجموعه های برگزاری کنکور سراسری اضافه شد.

فرهادی اضافه نمود: اسامی مکان های برگزاری کنکور سراسری را در اختیار دانشگا های علوم پزشکی کشور قرار دادیم، همکاران بهداشت محیط در سراسر کشور بر اساس ابلاغیه معاون بهداشت وزارت بهداشت موظفند قبل، حین و بعد از برگزاری کنکور طی چهار روز برگزاری آن، نظارت های لازم را انجام دهند.

وی ادامه داد: این نظارت ها شامل بازرسی مکان های برگزاری کنکور سراسری، آنالیز تهویه مکان های برگزاری، آنالیز رعایت فاصله گذاری داوطلبین، ضدعفونی و گندزدایی محیط خواهد بود.

معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت شرح داد: در حین برگزاری نیز در هر چهار روز، اسامی بازرسین به سازمان سنجش اعلام شده که در روز برگزاری کنکور هم در محل حضور داشته باشند و هم بر آب شرب سرویس های بهداشتی و سایر موارد مرتبط با پروتکل های بهداشتی همانند، ضدعفونی، دفع پسماند و زدن ماسک نظارت داشته باشند.

فرهادی شرح داد: خوشبختانه هم سازمان سنجش و هم همکاران ما تجربه برگزاری کنکور های قبلی شامل دکتری، دستیاری، کارشناسی ارشد غیر پزشکی و ارشد علوم پزشکی را دارند. همچنین، تجربه سمپاد و آزمون های مختلف دیگر نیز وجود دارد که به بهتر برگزار شدن کنکور سراسری یاری خواهد نمود.

وی اضافه نمود: این کنکور سراسری حدود یک میلیون و چهارصد هزار داوطلب دارد و محدوده سنی کمتری نسبت به داوطلبان آزمون های دیگر دارند. خوشبختانه تعداد زیادی آن ها تازه فارغ التحصیل شده و حدود دو، سه هفته پیش در شرایط کرونا در آزمون شرکت داشته اند.

معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: همه داوطلبان باید در استفاده از ماسک، ضدعفونی کردن دست ها و رعایت پروتکل های بهداشتی همکاری نمایند.

وی اضافه نمود: زمان برگزاری این کنکور برای اولین بار دو برابر شده و داوطلبان پیش از برگزاری کنکور، در سامانه خوداظهاری سازمان سنجش و معاونت بهداشت وزارت بهداشت شرایط سلامتی خود را اعلام خواهند کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 مهر 1399 بروزرسانی: 17 مهر 1399 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 1273

به "نظارت بهداشت محیط در تمام مراحل برگزاری کنکور سراسری ، ظرفیت پذیرش سالن ها 20 درصد کاهش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نظارت بهداشت محیط در تمام مراحل برگزاری کنکور سراسری ، ظرفیت پذیرش سالن ها 20 درصد کاهش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید