همکار جدید ناسا در رساندن تجهیزات به ماه انتخاب شد

به گزارش فیس راز، ناسا یک شرکت جدید را برای رساندن تجهیزات مورد نظر خود به ماه انتخاب کرده است.

همکار جدید ناسا در رساندن تجهیزات به ماه انتخاب شد

به گزارش فیس راز و به نقل از تک کرانچ، ناسا یک شرکت جدید را از فهرست شرکت های برنامه موسوم به خدمات بارگذاری قمری تجاری (CLPS) انتخاب کرده است تا تجهیزات مورد نظر این آژانس فضایی را به ماه برساند. بدین ترتیب، شرکت آمریکایی موسوم به سیستم های فضایی ماستن (Masten Space Systems) از سوی ناسا ماموریت دارد تا با مفید مورد نظر از جمله تجهیزات فناوری و غیرعلمی را در سال 2022 به قطب جنوب قمری انتقال دهد.

ماستن، چهارمین شریکی است که در برنامه بلندمدت CLPS مشارکت می کند. سه شرکت دیگر، شرکت های استروبوتیک تکنولوژی (Astrobotic Technology)، اینتویتیو ماشینز (Intuitive Machines) و اوربیت بیاند (Orbit Beyond) هستند.

قرارداد ماستن مانند بقیه شرکت ها، بخشی از پروژه آرتمیس (Artemis) ناسا است که قصد دارد انسان را به سطح ماه بازگرداند و نهایتا نیز او را روی سطح مریخ و شاید فراتر از آن فرود بیاورد. ناسا در این پروژه ، بر شرکایی مانند ماستن تمرکز کرده تا ماموریت های ماه و مریخ امکان پذیر شوند.

قرارداد ماستن که با مبلغ 75.9 میلیون دلار منعقد شده است، بر رساندن محموله های به خصوصی تمرکز دارد که باید به فرودگر مخصوص این شرکت روی ماه فرود بیایند و حداقل تا 12 روز پس از فرود اجرایی شوند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 خرداد 1399 بروزرسانی: 11 خرداد 1399 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 1046

به "همکار جدید ناسا در رساندن تجهیزات به ماه انتخاب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همکار جدید ناسا در رساندن تجهیزات به ماه انتخاب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید