مهلت ثبت نام وام ودیعه مسکن تمدید می شود

به گزارش فیس راز، به گزارش خبرنگاران، روز گذشته با انتها یافتن زمان تعیین شده برای ثبت نام در سامانه وام ودیعه مسکن، اخباری مبنی بر تمدید نشدن این مهلت هم منتشر شد بنابراین متقاضیان دریافت این وام سعی بر ثبت نام در مهلت به جای مانده تا انتها روز را داشتند اما سامانه با اختلالاتی روبرو بود و بسیاری از متقاضیان پیروز به ثبت نام نشدند.

مهلت ثبت نام وام ودیعه مسکن تمدید می شود

طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا مهلت ثبت نام برای متقاضیان وام ودیعه مسکن تا انتها شهریور بوده، اما وزارت راه و شهرسازی پیشنهاد تمدید مهلت ثبت نام برای متقاضیان را تا آذر داده بود که هنوز به تصویب نرسیده است.

مستاجران نگران نباشند

در این خصوص محمودزاده معاون وزیر راه و شهرسازی شرح داد: شنبه هفته آینده تمدید ثبت نام وام ودیعه مسکن تا آذر، در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا بررسی می شود و البته در این بین، مستاجران نگران تمدید مهلت ثبت نام نباشند.

این مقام مسئول بیان نمود: در صورتی که این مصوبه به تصویب برسد، مجدداً سایت در دسترس قرار می گیرد. در زمان تمدید ثبت نام مجدد وام ودیعه مسکن، برای متقاضیانی که در نیمه دوم امسال قرارداد منعقد کنند، تمهیداتی را در نظر گرفته ایم (خبرنگاران).

تایید درخواست وزارت راه در کارگروه ستاد کرونا

همچنین پروانه اصلانی، مدیرکل د فتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت: پیشنهاد تمدید مجدد ثبت نام وام ودیعه مسکن در کارگروه ستاد ملی مقابله با کرونا مورد تایید قرار گرفت.

وی با اشاره به انتها مهلت ثبت نام متقاضیان برای دریافت تسیهلات ودیعه مسکن، بیان نمود: مهلت قبلی ثبت مستاجران در سامانه وزارت راه و شهرسازی برای دریافت تسهیلات ودیعه مسکن تا انتها شهریور بود.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر تمدید مهلت ثبت نام مستاجران در سامانه تسیهلات ودیعه مسکن گفت: با توجه به اتمام مهلت ثبت نام، وزارت راه و شهرسازی پیشنهاد تمدید مجدد زمان ثبت نام را به ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا ارائه داد.

تمدید مهلت ثبت نام وام ودیعه مسکن تا آذر

مدیرکل د فتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی اضافه کرد: این پیشنهاد در کارگروه مرتبط ستاد ملی مقابله با کرونا مورد تایید قرار گرفت و مقرر شد در جلسه آینده این ستاد تمدید مهلت ثبت نام مستاجران در سامانه تسیهلات ودیعه مسکن وزارت راه و شهرسازی تصویب شود.

این مقام مسئول در پاسخ به این سوال که پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی امکان ثبت نام تا چه تاریخی را برای مستاجران فراهم می کند؟ گفت: بر اساس جزئیات پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی، مهلت تمدید ثبت نام در سامانه تسهیلات ودیعه مسکن تا آذر 1400 در نظر گرفته شده است.

اصلانی با اشاره به آمار ثبت نام مردم در سامانه تسهیلات ودیعه مسکن گفت: بنابر آخرین آمار تا به امروز 1 میلیون و 200 هزار نفر متقاضی ثبت نام کرده اند و بر این اساس حدود 340 هزار متقاضی مدارک خود را بارگذاری و 17 هزار نفر تسهیلات ودیعه مسکن را دریافت کرده اند (فارس).

آخرین اخبار حوزه بانک را در صفحه بانک و بیمه خبرنگاران بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 8 مهر 1400 بروزرسانی: 8 مهر 1400 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 1904

به "مهلت ثبت نام وام ودیعه مسکن تمدید می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهلت ثبت نام وام ودیعه مسکن تمدید می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید