واکسیناسیون ویروس کووید19 شروع شد ، فرزند وزیر بهداشت اولین دریافت کننده واکسن

به گزارش فیس راز، به گزارش خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، واکسیناسیون ویروس کووید19 روز سه شنبه و همزمان با یازدهمین روز از ایام الله دهه مبارک فجر با فرمان حسن روحانی رئیس جمهور در بیمارستان امام خمینی(ره) و 635 بیمارستان ارجاع بیماران کرونایی در سراسر کشور شروع شد.

واکسیناسیون ویروس کووید19 شروع شد ، فرزند وزیر بهداشت اولین دریافت کننده واکسن

فرزند دکتر نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه صنعتی شریف است، طبق قول دکتر نمکی مبنی بر واکسیناسیون به خانواده وی برای اعتمادسازی به جامعه، اولین فردی بود که در این مراسم واکسن دریافت کرد.

قرار است این طرح واکسیناسیون در ابتدا با تزریق واکسن به پرسنل ICU درگیر مدیریت بیماری کرونا اعم از کادر پزشکی و خدماتی شروع گردد و در مرحله بعد و تا اواخر بهمن، واکسیناسیون سراسری به افراد بالای 65 سال و دارای بیماری های زمینه ای و تا پوشش 70 درصدی گروههای هدف ادامه یابد.

رئیس جمهور در آیین شروع واکسیناسیون علیه بیماری کرونا در کشور، خطاب به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، گفت: اینکه فرزند شما اولین کسی است که واکسن کرونا را در ایران دریافت می نماید پیغام روشنی برای همه مردم کشور است که همه مسئولین کشور اگر واکسنی را وارد کشور می نمایند به آن اعتماد دارند و ما خود شروعگر استفاده از آن هستیم.

روحانی با بیان اینکه شب گذشته شخصا برای دریافت واکسن اعلام آمادگی نموده است، گفت: همه مردم بدانند که ما به کاری که انجام می دهیم اعتماد و اعتقاد داریم.

رئیس جمهور اضافه کرد: بی تردید فرزند عزیزتر از جان است و شما با این انتخاب نشان دادید که مردم برای استفاده از این واکسن نباید تردیدی داشته باشند، برای این همدلی و پیوستگی و آمادگی برای ایثار و فداکاری در همه زمینه ها تبریک می گویم و از همه کوشش و اقداماتی که وزارت بهداشت و کادر درمانی و پرستاری کشور در راه مقابله با کرونا انجام داده اند، متشکرم.

روحانی در این مراسم با قدردانی از کوشش های کادر درمانی کشور در طول یک سال گذشته برای مبارزه با بیماری کرونا و همچنین دست اندرکاران ورود واکسن کرونا به کشور بویژه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزارت خارجه و بانک مرکزی، اعلام آمادگی کرد که در اولین مراحل این واکسیناسیون سراسری کشوری برای اعتماد سازی به آحاد جامعه این واکسن را دریافت کند.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 27 اسفند 1399 بروزرسانی: 27 اسفند 1399 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 1595

به "واکسیناسیون ویروس کووید19 شروع شد ، فرزند وزیر بهداشت اولین دریافت کننده واکسن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکسیناسیون ویروس کووید19 شروع شد ، فرزند وزیر بهداشت اولین دریافت کننده واکسن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید